Popiežius Pranciškus apie susitikimą su Rusijos patriarchu Kirilu

Popiežius Pranciškus apie susitikimą su Rusijos patriarchu Kirilu

Romos popiežius Pranciškus, pasakodamas apie Kuboje įvykusį susitikimą su Maskvos ir visos Rusios patriarchu Kirilu, pavadino jį atviru "brolišku pasikalbėjimu".

"Kalbėjomės kaip broliai apie akivaizdžias problemas, kurios kelia mūsų abiejų susirūpinimą. Kalbėjome visiškai atvirai, jaučiausi kaip šalia brolio, ir jis sakė jaučiantis tą patį. Esame vyskupai, kurie visų pirma kalba apie savo Bažnyčias, o tada apie situaciją pasaulyje, apie karus, kurie dabar kelia grėsmę ne tik atskiriems regionams...", - teigė pontifikas.

Popiežius Pranciškus pabrėžė, kad per pokalbį su patriarchu Kirilu jautė didžiulį vidinį džiaugsmą. "Jis kalbėjo laisvai, ir aš kalbėjau laisvai. Buvo justi džiaugsmas", - sakė popiežius.

Pontifikas patikslino, kad susitikime dalyvavo metropolitas Hilarionas, kardinolas Kurtas Kochas (Kurt Koch) ir du vertėjai. Popiežius Pranciškus pabrėžė, kad per susitikimą buvo suplanuota "galimos bendros veiklos programa", ir nurodė, kad krikščionių vienybės galima pasiekti tik per bendrą judėjimą į priekį. "Kartą aš pasakiau: jeigu mėginsime siekti vienybės per tyrinėjimus, teologiją, tai ateis Viešpats, o mes vis dar diskutuosime. Ne, vienybė kuriama judant į priekį taip, kad kai ateitų Viešpats, jis bent pasitiktų mus, einančius drauge", - sakė Romos popiežius.

Popiežius Pranciškus pabrėžė bendros deklaracijos, kurią Havanos oro uoste jis pasirašė drauge su patriarchu Kirilu, ganytojišką pobūdį. "Tai ne politinė deklaracija, ne sociologinė deklaracija. Tai ganytojiška deklaracija, net kai joje kalbama apie sekuliarizmą, apie biogenetines manipuliacijas ir kitus panašius dalykus. Tai ganytojiška dviejų vyskupų deklaracija, - dviejų susitikusių vyskupų, turinčių ganytojiškų rūpesčių. Ir aš buvau laimingas", - sakė pontifikas.

Patriarchas Kirilas ir Romos popiežius Pranciškus deklaracijoje išsakė apgailestavimą dėl katalikų ir stačiatikių pasidalijimo, bet pasisakė prieš "uniatizmo" metodą. Jie paragino krikščionis išsaugoti Europos dvasią, krikščioniškąsias vertybes.

Romos popiežius ir patriarchas išreiškė sielvartą dėl konfliktų Artimuosiuose Rytuose ir Ukrainoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder