Šiaurės Korėja grasina atšaukti Kim Jong-uno ir Donaldo Trumpo susitikimą

Šiaurės Korėja grasina atšaukti Kim Jong-uno ir Donaldo Trumpo susitikimą

Šiaurės Korėja trečiadienį pagrasino, kad, jei Vašingtonas sieks spausti Pchenjaną, jog šis vienašališkai atsisakytų savo branduolinio arsenalo, šalis atšauks artėjantį savo lyderio Kim Jong-uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimą.

Be to, Pchenjanas atšaukė trečiadienį planuotas aukšto lygmens derybas su Seulu. Tokio sprendimo priežastis - bendros Pietų Korėjos ir JAV karinės pratybos „Max Thunder“, kurias Šiaurės Korėja vadina „šiurkščia ir nedora provokacija“.

Tokie pareiškimai po kelis mėnesius Korėjos pusiasalyje trukusio staigaus diplomatinio atšilimo žymi staigų sugrįžimą prie senosios Šiaurės Korėjos retorikos.

„Jei JAV bando mus įspeisti į kampą, kad priverstų vienašališkai atsisakyti savo branduolinio arsenalo, toks dialogas mūsų nebedomins“, - valstybinės šalies žiniasklaidos išplatintame pranešime sakė užsienio reikalų viceministras Kim Kye-gwanas.

Tokiu atveju, pridūrė jis, Pchenjanui tektų „persvarstyti“ dalyvavimą susitikime su D. Trumpu, kuris turėtų įvykti birželio 12 dieną Singapūre.

Manoma, kad viena svarbiausių istorinio susitikimo temų bus Šiaurės Korėjos ginklų arsenalas, tačiau Pchenjanas ilgą laiką tvirtino, kad ginklų jam reikia norint apsisaugoti nuo JAV invazijos.

Vašingtonas spaudžia Pchenjaną, kad šis atliktų visišką, patikrinamą ir negrįžtamą denuklearizaciją. Tačiau Šiaurės Korėja, be eufemistinių įsipareigojimų denuklearizuoti „Korėjos pusiasalį“, kol kas aiškiai nenurodo, kokių konkrečių nuolaidų ji siūlo.

Pchenjanas „ne kartą aiškiai pasakė, kad būtina denuklearizacijos sąlyga - priešiškos Šiaurės Korėjos atžvilgiu politikos ir grasinimų branduoliniu ginklu bei JAV šantažo nutraukimas“, teigė viceministras Kim Kye-gwanas.

Pareigūnas, be kita ko, griežtai kritikavo JAV nacionalinio saugumo patarėjo Johno Boltono kalbas apie tai, kad Šiaurės Korėjos denuklearizavimas galėtų būti atliekamas pagal „Libijos modelį“.

„Oriai mūsų valstybei primesti Libijos arba Irako likimą buvo grėsmingas žingsnis, - pabrėžė Kim Kye-gwanas. - Negaliu nuslėpti pasipiktinimo tokiais JAV žingsniais ir abejonių dėl JAV nuoširdumo“.

Šiaurės Korėja ilgą laiką tvirtino, kad branduolinio ginklo jai reikia norint apsiginti nuo JAV invazijos. Po to, kai atsisakė savo branduolinės programos, Libijos diktatorius Moameras Khadafis buvo nužudytas per sukilimą, kurį parėmė NATO šalių aviacija. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder