"Mes patvirtinome savo ryžtą imtis veiksmų prieš globalias IS kovotojų ambicijas ir jų išplitimą už Irako ir Sirijos ribų", - sakoma pareiškime, paskelbtame po Romoje vykusio aljanso atstovų susitikimo. Didėjanti islamistų įtaka Libijoje esą stebima su dideliu susirūpinimu. Susitikime dalyvavo 25 valstybių ir institucijų atstovai.
Tačiau JAV valstybės sekretorius Džonas Keris (John Kerry), kuris vadovavo pokalbiams kartu su kolega iš Italijos Paolo Džentiloni (Paolo Gentiloni), pabrėžė, kad JAV neketina siųsti į Libiją sausumos dalinių.
Koalicija susitarė stiprinti kovą keliais lygiais bei išlaikyti "spaudimą ir puolimą visais frontais", sakė Dž. Keris. Be kita ko, norima "demaskuoti melą", kurį skleidžia islamistai apie islamą, kad užverbuotų naujų šalininkų.
Kartu Dž. Keris griežtai kritikavo Sirijos prezidento Bašaro al Asado (Bashar al Assad) režimą ir apkaltino jį dėl IS plėtimosi regione. Jo taktika nusižengia bet kokiai karo teisei, nes jis sąmoningai badu marina tautą, pabrėžė Dž. Keris. Todėl B. al Asadas esą yra "terorizmo magnetas".
Tarp konferencijos temų buvo ir pastarosios teroristų atakos Europoje. "Mes suprantame, kad IS kovotojai kelia teroristinę grėsmė mūsų pačių šalims", - sakoma pareiškime, kuriame prisiminti "bailūs ir barbariški teroro aktai" Turkijoje, Prancūzijoje bei kitose šalyse.
Vašingtono duomenimis, kovos su IS koalicijai jau priklauso 66 valstybės, 23 jų dalyvauja oro antskrydžiuose prieš IS pozicijas Irake ir Sirijoje.
Dž. Keris sakė, kad koalicija nuo jos sukūrimo prieš metus pasiekė "nenuginčijamą pažangą". Padedant oro antskrydžiams, iš IS pavyko atsikovoti penktadalį grupuotės rankose buvusių teritorijų Irake ir trečdalį Sirijoje.
Rašyti komentarą