Ukraina bus aprūpinta rusiškomis dujomis

Ukraina bus aprūpinta rusiškomis dujomis

Ukraina ir Rusija per viršūnių susitikimą Milane sutarė dėl dujų kainos šią žiemą, tačiau Kijevo lyderis Petro Porošenka tikino, kad, norint padengti visą sumą, prireiks tarptautinės pagalbos, praneša "Reuters".

Rusijos gamtinių dujų tiekėja "Gazprom" nutraukė dujų tiekimą į Ukrainą šių metų birželį, kai Kijevas nepajėgė sumokėti skolų, kurios, anot Rusijos, dabar siekia 5 milijardus. Per Europos ir Azijos viršūnių susitikimą (ASEM) Milane Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su kolega iš Ukrainos aptarė Ukrainos paliaubų sutartį ir dujų klausimą.

"Mes pasiekėme susitarimą. Iki kovo mėnesio fiksuota dujų kaina bus 385 doleriai už tūkstantį kubinių metrų", - duodamas interviu Ukrainos vietinei televizijai, teigė P. Porošenka.

Sutartyje, kurią 2009 metais pasirašė buvusi Ukrainos premjerė Julija Timošenko, buvo numatyta, kad Kijevas už rusiškas dujas mokės 485 dolerius už tūkstantį kubinių metrų.

P. Porošenka tvirtino, kad Ukrainos dujų bendrovė "Naftogaz" nesugebėjo padengti skolos iš dalies dėl vartotojų skolų Donecko ir Luhansko regionuose, kontroliuojamuose prorusiškų separatistų.

"Privalome išspręsti klausimą, kaip padengti "Naftogaz" fondo deficitą dėl dujų pirkimo. Turime keletą pasirinkimų, įskaitant ir Tarptautinį valiutos fondą", - teigė P. Porošenka.

Ukrainos prezidentas taip pat sakė, kad iki spalio 21 dienos, kai Briuselyje įvyks Ukrainos, Rusijos ir Europos Sąjungos derybos dujų klausimu, bus parengtas susitarimo protokolas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder