Vatikano banko skandalas atskleidė kunigų ryšius su mafija

Vatikano banko skandalas atskleidė kunigų ryšius su mafija

Naujas skandalas purto Katalikų bažnyčią. Priežastis – pinigai. Valdžios atstovai kaunasi dėl Vatikano banko ateities. Pasirodo, jame atlikti abejotini sandoriai gali rimtai pakenkti bažnyčios įvaizdžiui, rašo ATN.lt

Didino Sicilijos mafiozų turtus

Nors patys banko atstovai dar nesiryžo viešai komentuoti situacijos, specialiosios Italijos tarnybos įtaria, kad kunigas Ninni Treppiedi Sicilijos mafijai padėjo nuplauti milijonines eurų sumas.

N.Treppiedi veikla siejama su Messina Denaro – garsiu Sicilijos mafijos „krikštatėviu“. Ieškovas Marcello Viola dar prieš 6 savaitės paprašė pateikti jam kunigo banko sąskaitos detales, tačiau Vatikano atstovai tvirtino, kad šis reikalas negali būti sietinas su mafijos veikla ir pinigų plovimu, todėl kategoriškai atsisakė pateikti slaptą informaciją.

Prieš 2 savaites tarybai vieningai nubalsavus „už“, nuo pareigų nušalintas Vatikano banko vadovas Ettore Gotti Tedeschi. Tačiau tyrėjai įtaria, kad bankininkas pašalintas ne dėl kitos galimai nelegalios veiklos, bet todėl, kad per jį į policijos rankas pateko slapti banko dokumentai su mafijos atstovų duomenimis, įtartinais sandoriais ir t.t.

„Vatikane regėjau dalykų, kurie mane rimtai išgąsdino“

Panašu, kad Vatikano banko skandalas pasiekė aukščiausią tašką. Pradžioje dar bandyta viską užglaistyti asmeninio popiežiaus liokajaus Paolo Gabriele dokumentų nutekinimo skandalu, bet dabar visas pasaulio žiniasklaidos dėmesys krypsta būtent į katalikų ir mafiozų ryšius.

Policija pirmiausia iškratė E.G.Tedeschi namus ir biurą. Vienoje iš aptiktų užrašų knygelių bankininkas rašė: „Vatikane regėjau dalykų, kurie mane rimtai išgąsdino“.

E.G.Tedeschi advokatas Fabio Palazzo kol kas nesutiko atskleisti kitų detalių, tačiau oficialiuose pranešimuose tvirtino, kad kratų metų rasti dokumentai gali įrodyti, kad bankininkas nuo pareigų buvo nušalintas neteisėtai.

Baiminasi neigiamo poveikio

Tuo tarpu Vatikano atstovas Federico Lombardi bandė grasinti teisėsaugos atstovams ir reikalavo nesielgti „šventvagiškai“. Kitaip tariant, F.Lombardi manymu, tyrėjai turėtų grąžinti dokumentus Vatikanui ir nesikišti į jų reikalus.

O bijoti yra dėl ko. Kiekvieną kartą banko dokumentams patekus į teisėsaugos rankas, labiausiai nukentėdavo katalikų bažnyčios įvaizdis. Jau daugiau nei 40 metų bankas nuolatos įsivelia į skandalus, susijusius su politikais arba mafijozais.

Nors visi skandalų kaltininkai atsidūrė už grotų, o Vatikanas prisiekdavo, kad panašūs įvykiai daugiau nepasikartos, bankas ir toliau būdavo tikru pinigų plovimo rojumi.

Banke yra daugiau nei 33 tūkst. sąskaitų, kuriuose saugomi 6 milijardai eurų. Bažnyčia iš banko kasmet užsidirba po 55 milijonus eurų.

Europos Komisija ataskaitą po tyrimo turėjo pateikti trečiadienį, tačiau visos detalės kol kas laikomos paslaptyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder