Vengrija ir Lenkija reikalauja daugiau įtakos ES

Vengrija ir Lenkija reikalauja daugiau įtakos ES

Vengrija ir Lenkija reikalauja daugiau įtakos Europos Sąjungoje (ES) ir teigia, kad Bendrijos pabėgėlių politika yra žlugusi, praneša agentūra „Reuters“.

„Mes norime kalbėti daugiau, - pareiškė Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas trečiadienį Budapešte bendroje spaudos konferencijoje su savo naujuoju Lenkijos kolega Mateuszu Morawieckiu. - Nes šios šalys turi Europos ateities viziją“.

M. Morawieckis sakė, kad jis ir V. Orbanas griežtai atmeta ES paskirtas pabėgėlių kvotas, nes tai yra kišimasis į valstybių suverenumą. „ES migracijos politika ... yra žlugusi“, - pridūrė V. Orbanas.

V. Orbanas ir M. Morawieckis vadovauja dešiniosioms vyriausybėms, kurios ypač dėl savo žiniasklaidos ir teisėsaugos politikos sulaukia ES kritikos. 

Pabėgėlių kvotoms be Lenkijos ir Vengrijos dar priešinasi ir Čekija su Slovakija. M. Morawieckis, kuris buvo finansų ministras, Vengrijos sostinėje sakė, kad šių šalių grupė sudarys ir bendrą frontą būsimose derybose dėl kito ES septynerių metų biudžeto. Buvusios Rytų bloko šalys yra neto gavėjos, o daugiausiai lėšų iš ES fondų gauna Lenkija. 

Sidebar placeholder