Prezidentas akcentavo Britanijos Deivido Kamerono (David Cameron) ir Italijos Matėjaus Rencio (Matteo Renzi) išreikštas pastabas apie Europos Sąjungą (ES).
D. Kameronas tąkart per posėdį teigė nemokėsiantis "nepriimtinos" 2,1 mlrd. eurų priemokos ES. Nyderlandų taip pat buvo paprašyta papildyti ES biudžetą. Tuo tarpu M. Rencis po susitikimo piktinosi ES tarnautojais.
Jis skundėsi, esą ES yra pernelyg biurokratiška. Tuo metu jis įspėjo paviešinsiąs visas ES "rūmų" išlaidas.
Ž. K. Junkeris savo ruožtu gynė ES nuo, anot jo, neteisingos kritikos.
"Man nepatinka kaip keli premjerai elgėsi po EK susitikimo. Ilgą laiką žymėjausi ir lyginau tai, kas buvo pasakyta patalpoje ir už jos ribų. Ir tik retsykiais taip atsitinka, kad užrašai sutampa", - tikino EK vadovas.
"Turiu pasakyti, drauge M. Renci, kad aš nesu biurokratų gaujos pirmininkas (...). Aš esu EK, politinės organizacijos, vadovas", - kalbėdamas Europos Parlamente, teigė Ž. K. Junkeris, pridūręs, kad ES viršūnių susitikimai rengiami spręsti problemų, o ne jų gilinti ar plėtoti.
D. Kamerono informacijos pristatymą britų visuomenei vadovas apibūdino "neteisingu". Britų premjeras tikino iki numatytos gruodžio 1 dienos nesumokėsiąs priemokos. Tačiau Ž. K. Junkeris akcentavo, kad ES taisyklių visi turėtų laikytis.
Pagal valstybių pajamų statistinius duomenis, britų ekonomika yra kur kas stipresnė negu galvota, todėl Britanija įpareigota į ES biudžetą įnešti papildomą indėlį.
Rašyti komentarą