Kaip gegužės 27 d. Vašingtone pareiškė oficialusis JAV valstybės departamento atstovas Džefas Ratkė (Jeff Rathke), "tai dalis derybų su Iranu, kuriose dalyvauja penkios nuolatinės Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narės ir Vokietija". Jis priminė, kad iki birželio 30 dienos tarptautinis "šešetas" tikisi pasiekti galutinį susitarimą dėl Irano branduolinės programos.
Dž. Ratkė pabrėžė, kad "penkios nuolatinės JT Saugumo Tarybos narės ir Vokietija išlieka vieningos derybų su Iranu klausimais: "Derybų dalyviai bendromis pastangomis siekia užtikrinti, kad Iranas negalėtų prieiti prie branduolinio ginklo".
Savo ruožtu, Teheranas tvirtina, kad galingiausios pasaulio valstybės turėtų laikytis įsipareigojimų, pasiektų balandžio pradžioje Šveicarijos Lozanos mieste, ir atsisakyti pernelyg didelių reikalavimų Iranui.
Gegužės 28 d. Dž. Zarifas žurnalistams pareiškė: "Jeigu kita derybų pusė įtikins, kad laikosi įsipareigojimų, prisiimtų Lozanoje, ir dalyvaus rengiant galutinio susitarimo tekstą abipusės pagarbos pagrindais, mums pavyks pasiekti galutinį susitarimą iki liepos 1 dienos". Kartu Irano ministras perspėjo, kad, "jeigu Vakarų valstybės pateiks papildomų reikalavimų derybų metu, situacija taps sudėtingesnė". Vis dėlto Irano ministras išsakė viltį, kad Teheranui ir įtakingiausioms pasaulio valstybėms pavyks pasiekti susitarimą dėl branduolinės programos iki pasibaigiant nustatytam terminui.
Irano ekspertų ir "šešetuko" derybos buvo atnaujintos gegužės 27 d. Vienoje.
Iranas ir šešios stipriausios pasaulio šalys derasi dėl svarbaus susitarimo, pagal kurį Teheranas turėtų apriboti kontroversiškai vertinamą branduolinę programą manais į Vakarų šalių taikomų sankcijų panaikinimą. JAV ir kitos Vakarų šalys įtaria, kad Iranas, prisidengdamas savo branduoliniais tyrinėjimais, siekia pasigaminti atominį ginklą.
Rašyti komentarą