Giršovičiaus biografijoje buvo visko.

Prieš keletą dienų gražų jubiliejų - penkiasdešimtmetį - atšventė praeityje žinomas futbolininkas, dabar Lietuvos olimpinės rinktinės ir Klaipėdos "Rodovito" klubo treneris Šenderis GIRŠOVIČIUS.
Š. Giršovičius gimė Kelmėje. Jau besimokydamas mokykloje pamėgo futbolą. Kai jam sukako penkiolika metų, išvyko mokytis į Panevėžio sporto mokyklą-internatą, kur futbolo abėcėlės buvo mokomi jaunieji talentai. Š. Giršovičiaus treneriai buvo A. Banilionis ir J. Banitauskas. Į perspektyvų vaikiną dėmesį jau pirmaisiais metais atkreipė Panevėžio "Statybos" treneriai, ir Šenderis greitai tapo šios komandos nariu. "Statyba" 1968 metais tapo Lietuvos čempione.
Iš Aukštaitijos sostinės Š. Giršovičius buvo pašauktas į Sovietų armiją. Jam teko tarnauti Lvovo ASK komandoje, kurioje lietuviai buvo labai vertinami.
Po tarnybos armijoje jubiliatas buvo pakviestas į Vilniaus "Žalgirį". Jis geriausioje mūsų šalies komandoje žaidė 1974 metais. Š. Giršovičius "Žalgiryje" sužaidė 39 rungtynes ir pelnė 5 įvarčius. Kai per žalgiriečių rungtynes su Rygos "Daugava" (4:4) jis pelnė tris įvarčius, pateko į varžovų komandos trenerių akiratį. Vėliau sekė pasiūlymas žaisti Rygoje. "Padariau didžiulę klaidą, kad išvykau į Latviją. Patyriau traumą ir turėjau grįžti į Lietuvą", - dabar sako Š. Giršovičius.
1975 m. liepos 10 d. Š. Giršovičius jau debiutavo Klaipėdos "Atlanto" komandoje. Tada atlantiečiai Gardine 1:3 pralaimėjo vietos "Chimikui". Vos keletą sezonų Š. Giršovičius sužaidė antrojoje pagal pajėgumą mūsų šalies komandoje.
Vėliau Š. Giršovičius perėjo į Klaipėdos "Granitą". Su granitiečiais jis tris kartus (1978, 1980 ir 1981 m.) tapo šalies čempionu bei 1980 m. džiaugėsi iškovota "Tiesos" laikraščio taure.
Dar žaisdamas jis svajojo apie trenerio karjerą. Ši Š. Giršovičiaus svajonė išsipildė gerokai vėliau. Pirmoji pergalė trenerio vaidmenyje atėjo 1987 metais, kuomet jo treniruojamas Tauragės "Tauras" tapo šalies čempionu.
Gražių laimėjimų jis pasiekė treniruodamas Klaipėdos "Sirijų". Sirijiečiai du kartus iškovojo šalies taurę bei 1990 m. tapo Lietuvos čempionais. Bankrutavus "Sirijui", Š. Giršovičius treniravo Kauno "Inkaro-Grifo", Šiaulių "Karedos", FBK "Kaunas", Klaipėdos "Atlanto" komandas, dirbo treneriu Lietuvos rinktinėje.
Š. Giršovičiaus treniruojamos komandos keturis kartus tapo Lietuvos čempionėmis ir dusyk iškovojo šalies taurę.
Matome, jog jubiliato gyvenime buvo daug skambių pergalių. Tačiau jo biografijoje buvo ir juodų dienų, kuomet teko valgyti bedarbio duoną. Tokia yra trenerio dalia.
Š. Giršovičius turi tris dukras - Gretą, Orintą ir Giną. Greta jau suaugusi ir gyvena Izraelyje. Ji viena pirmųjų pasveikino tėvą su gimtadieniu. Dešimtmetė Gina susidomėjo futbolu ir lanko treniruotes Klaipėdos futbolo mokykloje.
Dabar Š. Giršovičius dirba su olimpine rinktine ir neseniai suburta "Rodovito" komanda. Į šių komandų ateitį jis žvelgia optimistiškai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder