„Olimpinėje panoramoje“ – savanoriaujantis J. Mačiulis, banglenčių sportas ir sportuojantys ministrai

„Olimpinėje panoramoje“ – savanoriaujantis J. Mačiulis, banglenčių sportas ir sportuojantys ministrai

Balandžio mėnesio „Olimpinėje panoramoje“ – daug su karantinu susijusių temų. Elitiniai sportininkai Mindaugas Griškonis, Rasa Leleivytė, Andrius Gudžius, Viktorija Andrulytė ir Mantas Knystautas pasakoja, kaip reagavo į žinią apie nukeltas Tokijo olimpines žaidynes, kur sportavo, kas padėjo ištverti neįprastą situaciją.

O štai krepšininkas Jonas Mačiulis karantino metu suspėjo ir savanoriu pabūti.

Daugumos gyvenimą paralyžiavus koronavirusui, su dviem sporto psichologais ir olimpinės rinktinės gydytoju „Olimpinė panorama“ leidžiasi į pozityvo paieškas. Ir ieško atsakymo į klausimą, ar įmanoma iš šios neįprastos situacijos išpešti ką nors gera, per papildomus metus sportininkams neperdegti ir kitą vasarą į žaidynes nuvykti stipresniems?

Nuo viršelio į žurnalo vidurį nušoko pasakojimas apie banglenčių sportą. Išbandžiusių banglentes mūsų šalyje yra tūkstančiai, tačiau rimtų pretendentų į kitąmet Tokijuje vyksiantį olimpinį šios sporto šakos debiutą kol kas neturime.

Bet didžiausias Lietuvos banglenčių sporto entuziastas Girmantas Neniškis neabejoja – 10–12 metų vaikai, pradėję sportuoti dabar, po aštuonerių metų gali tapti olimpiečiais.

Optimistiškai nuteikia interviu su jaunąja krepšinio talente Juste Jocyte. Mergina pasakoja apie pirmuosius gyvenimo ir sportavimo mėnesius Prancūzijoje, dalijasi savo ateities planais.

„Olimpinė panorama“ išsiaiškino, kad Lietuvos ministrai jaunystėje aktyviai sportavo, o kai kurie sportinę aprangą velkasi ir dabar. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vaikystėje nenulipdavo nuo dviračio, vėliau ketverius metus gilinosi į Rytų dvikovos menus – karatė ir džiudžitsu.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius praeityje šokinėjo į aukštį, į tolį, bėgiojo ir mėtė ietį. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius yra su kartimi peršokęs net 4 m 50 cm ir rungtyniavęs jaunimo varžybose viename sektoriuje su daugkartiniu pasaulio rekordininku, legendiniu Sergejumi Bubka.

Kaip savo įžanginiame interviu skaitytojams sako LTOK prezidentė, gali būti, kad šis „Olimpinės panoramos“ numeris – paskutinis šiais metais, kurį galima fiziškai laikyti rankose.

Nuo kito mėnesio žurnalas bus leidžiamas tik elektroninis. Jį, kaip ir visus kitus numerius, galima rasti LTOK.LT svetainėje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder