Darbas namuose kenkia sveikatai?

Darbas namuose kenkia sveikatai?

Jungtinių Tautų Tarptautinės darbo organizacijos pranešime skelbiama, jog nuotolinis darbas gali tapti nemigos bei padidėjusio streso priežastimi, rašo britų naujienų portalas independent.co.uk. 

Tyrime "Darbas visur ir visada: poveikis dirbantiesiems" buvo siekta išanalizuoti žmonių darbo įpročius. Tiriamųjų grupę sudarė gyventojai iš Didžiosios Britanijos, Belgijos, Prancūzijos, Suomijos, Vokietijos, Vengrijos, Italijos, Olandijos, Ispanijos, Švedijos, Argentinos, Brazilijos, Indijos, Japonijos bei Jungtinių Amerikos Valstijų.

Tyrimas išskyrė tris darbuotojų grupes: namuose dirbančius asmenis, lanksčius darbuotojus dirbančius skirtingose vietose bei dirbančius ir namie, ir biure.

Darbuotojai, kurie nuolat ar bent reguliariai dirba biure, palyginus su kitomis grupėmis, pasižymi geresne sveikata bei gyvenimo kokybe.

"Šis pranešimas parodo, jog pasitelkiant naująsias komunikacijų technologijas galima palaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo, tačiau sykiu šie du dalykai susilieja į bendrą visumą, priklausomai nuo darbo vietos bei skirtingų veiklų pobūdžio", – dėstė pranešimo bendraautorius Džonas Mesendžeris (Jon Messenger).

Nustatyta, jog nemiga kankina iš viso 29 procentus biuro darbuotojų, o  25 proc. skundėsi patiriantys stresą. Tačiau iš dirbančių įvairiose vietose bei namuose net 42 proc. darbuotojų susiduria su nemiga, o stresines situacijas išgyvena 41 proc.

"Itin svarbu spręsti problemas, kurios iškyla dirbant nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, papildomos darbo valandos gali būti prilyginamos viršvalandžiams, kurių niekas neapmoka. Be to, svarbu užtikrinti bent minimalų darbuotojo poilsį, kad nenukentėtų jo sveikata bei gerovė", – teigė Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo atstovas Oskaras Vargasas (Oscar Vargas).

Anot Tarptautinės darbo organizacijos, nuotoliniu būdu turėtų būti dirbama tik pusę darbo dienos. Tai padėtų darbuotojams išlaikyti gerus santykius su savo kolegomis. Be to, reikėtų mažinti neoficialų nuotolinį darbą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder