Gripui gydyti medžiojo "stebuklingą" vaistą

Gripui gydyti medžiojo "stebuklingą" vaistą

Gripo besibaiminantys klaipėdiečiai iš vaistinių lentynų šluote šlavė šiai ligai gydyti skirtą preparatą. Šių nepigių vaistų susirgti nenorintys žmonės ieškojo viso miesto vaistinėse.

Klaipėdietė Natalija pasakojo, kad iš bendradarbės sužinojo apie vaistą, kuris padeda užkirsti kelią gripui - "Tamiflu". Esą vos pajutus reikia jo išgerti ir nesusirgsi. Moteris sakė pradėjusi jo ieškoti vaistinėse, nors jokių peršalimo ar gripo simptomų nejuto. Norėjo apsidrausdama nusipirkti vaistų, kad turėtų, jeigu prireiktų - juk mieste tuo metu dar buvo paskelbta gripo epidemija, o pora šeimos narių - vyresnio amžiaus, pasilpusio imuniteto.

Tačiau norint įsigyti šio vaisto reikia turėti gydytojo išrašytą receptą. Natalija "per pažįstamų pažįstamus" sugebėjo gauti receptą šiam vaistui ir tuomet suvokė, kad apsidrausti bando ne ji viena. Moteris tikino, kad vos užsiminus vaistinėse apie "Tamiflu", vaistininkės net į kalbas nesileido - esą viskas jau išpirkta.

"Aš jo ieškojau tris valandas važinėdama po visokias miesto vaistines, radau tik vienoje, kuri yra Žardės mikrorajone. Visur kitur šie vaistai buvo išpirkti", - apie vaistų medžioklę pasakojo Natalija.

"Tamiflu" neleidžia gripo virusams plisti organizme, tačiau jo nepatartina vartoti profilaktikai, tik gydymui. Pasak Klaipėdos jūrininkų ligoninės gydytojos epidemiologės Ilonos Bumblienės, jis veikia A ir B tipo gripo virusus.

"Skiriant vaistą tam tikromis dozėmis palengvėja ligos eiga, sumažinama galimybė atsirasti apatinių kvėpavimo takų komplikacijoms, ligos trukmė sutrumpėja 1-2 dienomis. Vaistas vartojamas paskyrus gydytojui, gydytojo paskirtomis dozėmis, kurios priklauso ir nuo asmens sveikatos būklės. Simptominiam gripui gydyti taip pat dažniausiai yra skiriama temperatūrą mažinančių vaistų, vaistų nuo uždegimo, esant kosuliui - jį slopinančių arba gleives skystinančių vaistų ir t. t. Pažymėtina, kad gydymą paskiria gydantis gydytojas", - pabrėžė I. Bumblienė.

Pasak Jūrininkų ligoninės gydytojos epidemiologės, vakcina nuo gripo yra pagrindinė gripo kontrolės ir profilaktikos priemonė: "Profilaktiškai naudojant antivirusinius preparatus išvengiama susirgimo (klinikinės infekcijos formos), bet ne subklinikinės jos formos. Asmuo, sirgdamas subklinikine forma, yra infekcijos šaltinis, todėl "Tamiflu" vartojimas nėra veiksminga priemonė nutraukti viruso perdavimą ir negali pakeisti skiepų."

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder