Jūrininkų ligoninėje - talentingų slaugytojų paroda

Jūrininkų ligoninėje - talentingų slaugytojų paroda

Klaipėdos jūrininkų ligoninės slaugytojų bendruomenė savo profesinę šventę paminėjo neįprastai - ligoninėje surengė savo rankdarbių parodą.

Ligoninės vyriausioji slaugytoja Aida Smagurienė atkreipė dėmesį į gražų sutapimą, kad Slaugytojų diena minima pavasarį.

"Pavasaris, žaluma, žydintys sodai, gamtos atsigavimas iš dalies apibrėžia slaugytojų bruožus - esame švarios, labai kruopščios, nuolatos atnaujinančios savo žinias, siekiame pakilti kuo aukščiau ir parodyti savo gebėjimus dirbti. Šviesos, šilumos teikimas aplinkiniams yra vienas iš svarbių slaugytojų bruožų", - šypsojosi A. Smagurienė.

Ji skaičiavo, kad Jūrininkų ligoninės stacionare dirba per 320 slaugytojų, kurių amžiaus vidurkis - 44 metai.

"Esame turintis žinių, patirties, išties subrendęs kolektyvas", - džiaugėsi A. Smagurienė.


PADĖKOJO. Parodai savo rankdarbius pateikė visų ligoninės skyrių slaugytojos, jų padėjėjos, laborantės. Kiekvieno skyriaus atstovams buvo įteikta dovanų, o penkioms išskirtinių darbų autorėms Jonas Sąlyga padovanojo savo fotografijų albumus "Jūra nepozuoja".

Šis kolektyvas gegužės 12-ąją, minint Tarptautinę slaugytojų dieną, ligoninėje atidarė savo pagamintų įvairiausių dirbinių parodą.

Ligoninės vadovas dr. Jonas Sąlyga teigė esąs labai nustebęs ir iš pradžių negalėjęs patikėti, kad šiuos rankdarbius sukūrė kasdien save pacientams atiduodančios slaugytojos. Pasak J. Sąlygos, šioms sveikatos specialistėms nuolat tenka nemenkas emocinis krūvis, tad po darbo joms reikia ieškoti būdų atsipalaiduoti.

Parodoje buvo matyti, kad mediko darbui atsidavusios slaugytojos turi daugybę kitų talentų. Eksponuoti įvairiausi nėriniai ir mezginiai: suknelės, šaliai, palaidinės, šlepetės, kepuraitės, veltinio, karoliukų dirbiniai ir papuošalai, rankų darbo žvakės, tapyba ant šilko papuoštos suknios, dekupažu dekoruotos dėžutės ir įvairūs aksesuarai, siūti, megzti žaislai, nagų dailės, margučių marginimo pavyzdžiai, realistiniai kryželiu siuvinėti paveikslai ir daugybė kitų grožybių. Nekasdieniai eksponatai - iš panaudotų lašinių dangtelių pagaminta spalvinga durų užuolaida, akmenukais ir kriauklelėmis dekoruoti buteliai.

A. Smagurienė juokavo, kad į salę, kurioje vyko paroda, užsukę gydytojai pamiršdavo, ko čia atėję, ir aikčiodami iš susižavėjimo apžiūrinėjo rankdarbius, o dėl kai kurių darbų esą jau paslapčia rengiami aukcionai.

Parodai savo rankdarbius pateikė kone visų ligoninės skyrių slaugytojos, jų padėjėjos, laborantės. Kiekvieno skyriaus atstovams įteikta dovanų - knygų ir gėlių.

Ligoninės vadovas asmeniškai savo fotografijų albumais "Jūra nepozuoja" apdovanojo penkių išskirtinių darbų autores. Pasak dr. J. Sąlygos, apsispręsti jam padėjo Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arūnas Sakalauskas.

Už išmoningą ir išradingą paprastų dalykų pritaikymą meninei raiškai apdovanota Kardiochirurgijos skyriaus slaugytojo padėjėja Angelė Ivanciura.

Ginekologinio skyriaus slaugytojos padėjėja Dalia Gaidienė apdovanota už nertus rūbus be siūlių - rūbai gaminami iš mažų nertų apskritimų, kartais vienam rūbui prireikia net 6 000 apskritimų.

Priėmimo ir skubiosios pagalbos bei I ambulatorinių konsultacijų skyrių vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja Rolanda Ramonaitė apdovanota už išskirtinius megztus ir nertus rūbelius krikštynoms.

Širdies ir kraujagyslių intervencinės radiologijos skyriaus operacinės slaugytoja Lina Karalienė įvertinta už piešiniais ištapytas šilko suknias.

Padėkos sulaukė ir realistinių paveikslų, siuvinėtų kryželiu, autorė, I ambulatorinių konsultacijų skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Zita Leketienė.

"Žiūrinėdamas darbus pasijutau lyg gražioje tautodailininkų parodoje. Labai tuo džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad mūsų ligoninėje dirba tokios talentingos slaugytojos ir jų padėjėjos", - sakė ligoninės vadovas dr. J. Sąlyga.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder