Kaip atskirti: sloga ar sinusitas?

Kaip atskirti: sloga ar sinusitas?

Kartais sinusitą pakanka gydyti taip, kaip peršalimą ar ūminę slogą. Tačiau atskirti, kur sloga, o kur rimtesnis susirgimas, padės du svarbūs simptomai.

Pasak gydytojo otolaringologo Sauliaus Vaitkaus, yra įvairių slogų, tačiau dažniausiai kalbama apie paprastą virusinę slogą.

"Virusinė sloga turi savo simptomus: nosies užgulimas, čiaudulys, niežulys, sekrecija iš nosies. Jeigu vienas simptomas yra bent vieną valandą kelias dienas, jau turime slogos diagnozę", - aiškina otolaringologas. Ši virusinė sloga paprastai trunka penkias dienas, po jų simptomai pradeda mažėti.

Jei slogos metu į uždegimą yra įtraukiami abu nosyje esantys sinusai, oringos ertmės išsidėsčiusios apie nosį, o sloga tęsiasi daugiau kaip penkias dienas, simptomai trunka apie dešimt dienų, tai yra virusinis rinosinusitas ir gydyti jį reikia praktiškai taip pat, kaip peršalimą ar ūminę slogą, tikina specialistas.

Rinosinusitas, gydytojo teigimu, būna ūminis bei lėtinis. Ūminis rinosinusitas pasižymi pasunkėjusiu alsavimu, išskyromis iš nosies į nosiaryklę. Tai tęsiasi iki trijų mėnesių. Toks sinusitas yra peršalimo komplikacija, kaip ir ūminis ausies uždegimas otitas, faringotonzilitas arba angina. "Jeigu simptomai tęsiasi ilgiau kaip tris mėnesius, tai yra lėtinis rinosinusitas", - nurodo gydytojas.

Gydytojo otolaringologo žodžiais, pagal eigą ir tai, kaip trukdo gyvenimo kokybei, rinosinusitas yra skirstomas į tris formas. Pirma - lengvos eigos virusinis rinosinusitas. Tai - užsitęsusi virusinė sloga, peršalimas, o simptomai trunka daugiau kaip penkias dienas. Tokį sinusitą reikia gydyti kaip ir virusinę slogą: purkšti jūros vandenį į nosį, naudoti nosies gleivinę sutraukiančius vaistus, gerti šiltus skysčius, naudoti vienkartines servetėles, dažnai plauti rankas. Dėl tokios slogos, pasak pašnekovo, į gydytoją kreiptis nereikia.

"Jeigu simptomai tęsiasi ilgiau kaip dešimt dienų, be temperatūros ar ta temperatūra yra 37 ir pora dalių, žmogus neturi bėgti pas gydytoją", - tvirtina S. Vaitkus. Gydymas panašus: svarbu užtikrinti gyvenimo kokybę, atidaryti kvėpavimą pro nosį.

"Apie antibiotikus reikia pradėti galvoti tada, kai, sergant peršalimu, penktą ar šeštą parą staiga kyla aukšta temperatūra - 38-39 laipsniai, atsiranda stiprus skausmas veido, žando arba kaktos srityje, atsiranda pūlingos išskyros iš nosies", - vardija gydytojas. Tokie simptomai rodo, kad prasidėjo bakterinė infekcija ir tik tokiu atveju daliai žmonių reikėtų skirti antibiotikus. "Šiuo atveju jau reikėtų konsultuotis su specialistu", - siūlo pašnekovas.

Sinusitu dažniausiai sergama pereinamaisiais metų laikais - pavasarį ir rudenį, kai imuninė sistema patiria didelį stresą, nes staigiai ir dažnai keičiasi temperatūros. "Žmonės Sibire, kur nuolat 20 laipsnių šalčio, neserga peršalimu. Mūsų klimatas daug atšiauresnis, nes mes iš mašinos į lauką, iš lauko į biurą, iš biuro į lauką", - teigia gydytojas.

Pasak jo, jeigu nepasirenkame tinkamos aprangos, gyvename jausdami įtampą, nesimaitiname tinkamai, tai sukelia stresą imuninei sistemai, o stresas ją susilpnina ir pradeda pulti virusai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder