Kretingos rajono savivaldybė rems gydytojų rezidentų studijas

Kretingos rajono savivaldybė rems gydytojų rezidentų studijas

Kretingos rajono savivaldybės administracija ir VšĮ Kretingos ligoninė pasirašė trišales sutartis su dviem medicinos studijų rezidentais. Būsimi gydytojai – akušerė-ginekologė ir urologas – baigę studijas prisijungs prie Kretingos ligoninės medikų kolektyvo.

Savivaldybė vienam rezidentui apmokės ketverių metų, kitam – penkerių metų trukmės studijas, bet ne daugiau kaip 6 tūkst. eurų per metus. Savo ruožtu būsimi gydytojai įsipareigojo po studijų baigimo mažiausiai penkerius metus dirbti Kretingos ligoninėje. 

Pasak Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus, remti būsimų gydytojų – akušerės-ginekologės ir urologo – studijas nuspręsta neatsitiktinai. Mat prognozuojama, kad artimiausiais metais Kretingos ligoninė susidurs su akušerių-ginekologų ir urologų, o taip pat ir su radiologų bei chirurgų trūkumu.

„Dar vieno specialisto – radiologo – rezidentūros studijas savo lėšomis padengs pati Kretingos ligoninė. Kartu ligoninė ieško ir studijų rėmimo programa susidomėsiančio būsimo chirurgo“, - pažymėjo A. Kalnius.

Kretingos rajono sveikatos priežiūros specialistų studijų rėmimo programa, skirta pritraukti jaunus specialistus baigus studijas atvykti dirbti į Kretingos rajono sveikatos priežiūros įstaigas, įgyvendinama nuo 2013-ųjų.

Per šiuos metus ja buvo suteikta galimybė pasinaudoti trims jauniems medicinos specialistams, du iš jų – kardiologė ir chirurgas– šiais metais nusprendė nutraukti trišalę sutartį ir nebedirbti Kretingos ligoninėje. Pagal sutartinius įsipareigojimus jie turi grąžinti į Savivaldybės biudžetą visą suteiktą finansavimą su 30 proc. bauda. Dar viena gydytoja – akušerė-ginekologė – ligoninėje sėkmingai dirba iki šiol.

Kretingos ligoninėje, pagrindinėje rajono gydymo įstaigoje, šiandien dirba beveik 300 darbuotojų, o gyventojams kasdien teikiamos vidaus ligų, neurologijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, paliatyviosios pagalbos, chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos, ginekologijos, akušerijos, vaikų ligų, reanimacijos, intensyvios terapijos ir kitos paslaugos.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder