Jeigu ima sklisti negeras kvapas iš burnos, pakinta prakaitas ar kitos kūno vietos ima skleisti aštrų aromatą, reikėtų sunerimti ir išsiaiškinti priežastį.
Dėl to kaltas gali būti ne tik lengvas negalavimas, bet ir labai rimtas susirgimas.
Burnos kvapas
Nemalonus burnos kvapas dažnai būna nepavojingas.
Jį gali sukelti suvalgytas česnakas, svogūnas ir kai kurie aštrūs prieskoniai.
Dvokas iš burnos neretai atsiranda nuo apnašų ant liežuvio ar net tada, kai žmogus būna per mažai valgęs arba pernelyg ištroškęs.
Jeigu, nepaisant liežuvio valymo, kruopščios dantų priežiūros ir intensyvaus aromato patiekalų atsisakymo, kvapas nepranyksta, reikėtų susirūpinti. Jo priežastis gali būti dantenų uždegimas (parodontozė).
Jeigu valant dantis dantenos kraujuoja, o panaudotas siūlas skleidžia puvėsio aromatą, tikėtina, kad burnoje prisiveisė per daug bakterijų.
Negydomas dantenų uždegimas gali baigtis liūdnai – ims kristi dantys.
Acetono ir šlapimo kvapas
Blogas kvapas dažnai kyla ne iš burnos. Ir iš skrandžio gali sklisti nemalonūs kvapai.
Pavyzdžiui, dėl to neretai būna kaltas skrandžio gleivinės uždegimas (gastritas), taip pat rėmuo bei kai kurių maisto produktų alergijos (celiakija).
Acetono kvapas iš burnos nurodo medžiagų apykaitos sutrikimą dėl diabeto ir smarkų cukraus kiekio kraujyje padidėjimą.
Kai iš burnos sklinda supuvusių obuolių ar nagų lako valiklio aromatas, dažniausiai lydimas stipraus troškulio ir silpnumo, nemaža tikimybė, kad žmogus serga diabetu.
Jeigu prisideda pykinimas, galvos svaigimas ir alpulys, reikia reaguoti rimtai, nes žmogui gresia diabetinė koma.
Kai iškvepiamas oras ir kūnas turi šlapimo ar amoniako kvapą, priežastis gali būti inkstų nepakankamumas ar atsisakymas.
Inkstai nebegali tinkamai atlikti savo darbo ir pašalinti įvairių medžiagų apykaitos produktų.
Tada inkstai pagamina mažiau šlapimo, skysčiai ima kauptis audiniuose (edemos). Šlapimo medžiagos patenka į kraują (uremija), dėl to atsiranda nemalonus kvapas. Patartina kuo skubiau kreiptis į gydytoją.
Intensyvus prakaito kvapas
Smarkus prakaitavimas bei aštrus prakaito kvapas taip pat gali būti įvairių ligų požymis. Pavyzdžiui, skydliaukės hiperfunkcija skatina prakaito išsiskyrimą.
Dažnai su tuo būna susijęs miego sutrikimas, koncentracijos nusilpimas, svorio sumažėjimas ir padidėjęs nervingumas.
Kai žmogus serga ir karščiuoja, jo kūnas taip pat ima smarkiai ir nemaloniai prakaituoti. Jeigu žmogui nuolat prakaituoja rankos, kojos ar net galva, gali būti, kad jis serga hiperhidroze, tai yra, nesveiku prakaitavimu.
Aštrus intymios zonos kvapas
Nemalonus genitalijų kvapas taip pat turėtų priversti susirūpinti ir išsitirti.
Pavyzdžiui, pašvinkusios žuvies kvapas byloja apie uždegimą ir bakterijų padaugėjimą.
Dauguma lytinių organų ligų ir grybelinės infekcijos nulemia pakitusį tos vietos kvapą. Dažnai negalavimą lydi perštėjimas, niežėjimas, deginimas ir išskyros.
Kai žmogus serga pūslės uždegimu, smarkiai sustiprėja šlapimo kvapas. Išskyrų priemaišos taip pat dvokia nemaloniai ir išduoda uždegimines reakcijas.
Dažnai jas lydi skausmai, karščiavimas, pykinimas ir blogumas. Tokiais atvejais reikia skubiai kreiptis į ginekologą arba urologą.
Mažylių tėvai turėtų pasikliauti savo nosimi
Naujagimis negali pranešti ir pasakyti, kur jam skauda. Kai kuriuos kūdikio negalavimus galima nustatyti pagal pakitusį jo aromatą.
Pavyzdžiui, nemalonus kvapas iš mažylio ausies nurodo bakterinio pobūdžio ausies uždegimą.
Jeigu sauskelnės ima nemaloniai dvokti, nepaisant to, kad vaikas pakankamai geria, priežastis gali būti šlapimtakių infekcija. Šią ligą dažnai lydi aukšta temperatūra.
Jeigu tėvai užuodžia tokį savo kūdikio kūnelio kvapą, kurio dar nepažįsta, reikėtų kreiptis į vaikų gydytoją.
Svarbus nurodymas: ši informacija jokiu būdu neatstos profesionalios gydytojų konsultacijos.
Pakitęs kūno kvapas tik įspėja, kad organizme vyksta kažkokie pokyčiai, kurių priežastį vertėtų išsiaiškinti su specialistu, rašo portalas T-online.de.
Rašyti komentarą