Nemokamomis gripo vakcinomis bus paskiepyta daugiau žmonių

Nemokamomis gripo vakcinomis bus paskiepyta daugiau žmonių

Šiemet nupirkta gerokai daugiau ir pigiau sezoninio gripo vakcinų, kurios artimiausiu metu pasieks mūsų šalies gydymo įstaigas, o jose dirbantys medikai galės nemokamai skiepyti savo pacientus. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) teigimu, šiomis vakcinomis bus galima paskiepyti dar daugiau žmonių nei ankstesniais metais. 

To tikimasi ir dėl to, kad nuo šių metų sausio poliklinikose dirbantys šeimos gydytojai ir skiepijantys specialistai pradėti finansiškai skatinti už tai, kad savo pacientus skiepija nemokamomis vakcinomis nuo gripo. 

Pasak VLK direktoriaus pavaduotojos Neringos Bernotienės, šiais metais nupirktas gripo vakcinų kiekis yra didžiausias per pastaruosius penkerius metus. 

„Šiemet jų įsigyta 110 tūkst. dozių, o pernai - per 95 tūkst. dozių. Be to, šiemet jų pavyko įsigyti 2,5 proc. pigiau. Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, šios gripo vakcinos gydymo įstaigoms bus pristatomos etapais. Planuojama, kad pirmosios vakcinos gydymo įstaigas pasieks dar rugsėjo pabaigoje, prieš išaugant sergamumui gripu, o jas gaus beveik 500 gydymo įstaigų", - sako N. Bernotienė. 

Nuo gripo nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės - sergantieji lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, širdies kraujagyslių, kvėpavimo takų ar inkstų ligomis, taip pat nėščios moterys, pensinio amžiaus, slaugos ir globos įstaigose gyvenantys žmonės bei gydymo įstaigų darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis.

2015-2016 m. gripo sezono metu, lyginant su ankstesniais metais, daugiausia buvo paskiepyta lėtinėmis ligomis sergančių 65 metų ir vyresnio amžiaus žmonių bei vaikelio besilaukiančių moterų. 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder