Neperlenkit lazdos dėl užgultos nosies

Neperlenkit lazdos dėl užgultos nosies

Šaltuoju sezonu dažnai kemšasi nosis, renkasi sekretas, nors kitų peršalimo simptomų ir nėra. Girdėjau, kad taip yra nuo sauso aplinkos oro. Ar galima kasdien profilaktiškai naudoti medikamentinę priemonę, kuri apsaugotų nuo šio diskomforto?

Ada, 32 m.

Ne nosį reikia nuolatos gydyti, o sukurti tinkamą aplinką organizmui. Verčiau naudoti oro drėkintuvą ar namuose įdiegti naujoviškas patalpų drėkinimo – rekuperacines sistemas.

Vos prasideda šildymo sezonas kalbama apie drėgmę praradusią odą, išdžiūvusią nosies gleivinę ir kitus sauso oro sukeliamus negalavimus. Į eterį braunasi reklamos siūlančios profilaktiškai drėkinti nosį specialiais purškikliais.

Šeimos gydytoja Toma Kundrotė sako, jog šaltuoju sezonu nuolatos drėkinti nosies nėra reikalo. „Organizmas pats prisitaiko prie pasikeitusios aplinkos“, - teigia ji.

Drėkinkite aplinkos orą

Anot T.Kundrotės, specialiais preparatais drėkinti nosies gleivinės nerekomenduojama. Kai ši iš tiesų yra išsausėjusi ir tą nustato šeimos gydytojas ar LOR specialistas, yra skiriami specialūs aliejai, tačiau kitu atveju jie nėra reikalingi. Mat organizmas pats prisitaiko prie pasikeitusių oro, įskaitant ir sausą, sąlygų.

„Kai namuose temperatūra yra sausesnė nei gryname ore, o nosies gleivinė ima džiūti, protingas mūsų organizmas natūraliai ima gaminti daugiau gleivių, kad gleivinė nebūtų pernelyg išdžiūvusi. Dėl to nėra prasmės nuolatos vartoti kokio nors purškalo į nosį siekiant ją dirbtinai padrėkinti, galvojant, kad tai - profilaktikos priemonė nuo galimos slogos. Ne nosį reikia nuolatos gydyti, o sukurti tinkamą aplinką organizmui. Verčiau naudokite oro drėkintuvą ar namuose įdiekite naujoviškas patalpų drėkinimo – rekuperacines sistemas“, - siūlo šeimos gydytoja Toma Kundrotė.

Specialūs preparatai tik ekstra atveju

Gydytoja aiškina, jog tie patys slogą veikiantys vaistai sumažina ir varvantį sekretą, ir nosies užgulimą, tačiau juos galima vartoti ne ilgiau kaip tris dienas, kai būna pats sudėtingiausias slogos periodas, išimtinais atvejais – iki penkių dienų.

„Jie sutraukia kraujagysles, gleivinė nustoja būti paburkusi, kartu nustoja tekėti ir visas audinių skystis, tačiau nuolatos šių medikamentų vartoti negalima. Rekomenduojama tik nakčiai, kad būtų galima išsimiegoti ir kitą dieną jaustis darbingai. Kai kurie žmonės patiria ypač didelį diskomfortą kvėpuodami pro burną, negali užmigti“,- pastebi T.Kundrotė.

Dienos metu gydytoja pataria nosį plauti pasūdytu vandeniu - per vieną nosies landą vandenį įtraukti, per kitą išpūsti. Toks slogos įveikimo būdas nėra kenksmingas net ir patiems mažiausiems.

„Taip pašalinamos ne tik gleivės, bet ir susikaupę nešvarumai. Nosies gleivinė padrėkinama, gerinama kvėpavimo pro nosį funkcija“, - teigia medikė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder