Nuo širdies ligų spruko dviračiais

Nuo širdies ligų spruko dviračiais

Sekmadienį Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai, pacientai, jų artimieji, AB „Klaipėdos nafta“ darbuotojai, miesto Tarybos nariai ir visi sveiką gyvenseną propaguojantys klaipėdiečiai važiavo dviračiais per uostamiestį, ragindami žmones gyventi sveikiau bei rūpintis savo širdimi.

Vienuoliktą kartą medikų inicijuotame dviračių žygyje šiemet dalyvavo apie 100 dviratininkų. Jų kolona per mažiau kaip valandą nuvažiavo miesto gatvėmis apie 15 kilometrų nuo Klaipėdos jūrininkų ligoninės iki prekybos centro BIG.

„15 kilometrų atstumą numinti dviračiu kiekvieną dieną rekomenduočiau kiekvienam žmogui. Toks fizinis aktyvumas sveikas ne tik širdžiai, bet ir plaučiams, raumenims“, - pažymėjo Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Daktaras akcentavo, jog fizinio aktyvumo trūkumas, stresai, aukštas kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio ir cukraus kiekis, nesaikingas riebaus ir sūraus maisto valgymas – yra pagrindinės širdies ir kraujotakos ligų priežastys.

„Klaipėdos jūrininkų ligoninė vadinama Širdies klinika. Per metus vien dėl širdies ligų čia gydosi per 4 tūkst., o ambulatoriškai konsultuojame per 15 tūkst. pacientų. Ligoninėje dirba 28 gydytojai kardiologai ir 75 slaugytojos. Širdies ir kraujotakos ligos medikams kelia didžiulį nerimą, nes nuo jų Lietuvoje miršta kas antras žmogus. - per metus vidutiniškai 23 tūkstančių mūsų šalies gyventojų. Šis rodiklis 2,3 karto viršija Europos Sąjungos šalių vidurkį. Sveikas gyvenimo būdas, subalansuota mityba, judėjimas padėtų išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, nes jas įgyjame ne paveldėdami, o aptingę. Tad savo pavyzdžiu norime parodyti, kad sveikata yra mūsų pačių valioje“ – akcijos svarbą pristatė dr. J. Sąlyga.

Antrą kartą prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikų inicijuoto dviračių žygio prisijungė ir AB „Klaipėdos nafta“. Didelį dėmesį socialinei paramai skirianti įmonė medikų iniciatyvą palaiko finansiškai. Pirmą kartą 2014 metais AB „Klaipėdos nafta“ skyrė 60 tūkst. litų paramą Klaipėdos jūrininkų ligoninei medicininės įrangos, skirtos neurologijos ligų ankstyvajai diagnostikai Insultų centre įsigijimui. Šiemet AB „Klaipėdos nafta“ skyrė 10 tūkst. eurų, už kuriuos Klaipėdos jūrininkų ligoninė įsigis elektrokardiogramos užrašymo prietaisą.

„Mes labai atidžiai vertiname visus socialinius projektus ir stengiamės prisidėti ne tik prie sveikatos, bet ir prie kultūros ir meno, viešosios tvarkos iniciatyvų. Parama Klaipėdos jūrininkų ligoninei, kuri panaudojama medicininės įrangos įsigijimui, mūsų manymu, ypač reikalinga ir naudinga. Matome didžiulį ligoninės indėlį ir pastangas saugojant visų mūsų sveikatą. Tad labai didžiuojamės, galėdami prie to prisidėti ir patys rodyti pavyzdį savo vaikams ir aplinkiniams, kaip reikia saugoti savo sveikatą“, - sakė „Klaipėdos naftos“ komunikacijos vadovė Indrė Milinienė. AB „Klaipėdos nafta“ darbuotojai taip pat noriai mynė dviračius su medikais.

Sėkmingai prie prekybos centro „BIG“ finišavę dviratininkai į dangų paleido raudonus širdies formos ir „Klaipėdos naftos“ reklaminius oro balionus, linkėdami vieni kitiems ir visiems žmonėms sveikatos. Po žygio visi vaišinosi obuoliais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder