Plaučių vėžį operuoja ir be skalpelio

Plaučių vėžį operuoja ir be skalpelio

Klaipėdos universitetinės ligoninės Krūtinės chirurgijos skyriaus specialistai - mažai invazinių torakoskopinių plaučių skilties ar viso plaučio šalinimo operacijų pradininkai Baltijos šalyse.

Aukštos kvalifikacijos Krūtinės chirurgijos skyriaus medikų komanda per metus atlieka 500 - 550 sudėtingų operacijų.

Krūtinės chirurgų gydomų ligų spektras yra labai platus. Klaipėdos universitetinės ligoninės Krūtinės chirurgijos skyriuje atliekamos sudėtingos plaučių, stemplės, tarpuplaučio ir kitos operacijos, taip pat diagnostinės procedūros, bronchoskopijos.

Skyrius aprūpintas pačia moderniausia operacine įranga bei naujausios kartos instrumentais, chirurgams suteiktos visos galimybės kelti kvalifikaciją, stažuotis, tobulėti, kad pacientams būtų teikiamos kokybiškos gydymo paslaugos.

Krūtinės chirurgai per daugiau nei dešimties metų skyriaus gyvavimo laikotarpį savo darbo rezultatais pelnė pacientų pasitikėjimą ir norinčiųjų čia gydytis, operuotis dabar atvyksta ir iš užsienio.

"Klaipėdos universitetinė ligoninė yra daugiaprofilinė, ir tai pacientui yra labai patogu - visi specialistai yra vienoje vietoje. Ištyrimo ir gydymo taktiką nustato gydytojų konsiliumas - įvairių specialistų (chirurgų, chemoterapeutų, radiologų ir kitų specialistų) komanda", - ligoninės galimybėmis pasidžiaugė Krūtinės chirurgijos skyriaus vedėjas Aleksandras Bagajevas.

Tausojančios operacijos

Mažai invazinį (videotorakoskopinį) chirurginį gydymą, kai operuojama be pjūvio, per 3-5 skylutes, medicinoje vadinamas portais, Klaipėdos universitetinės ligoninės krūtinės chirurgai pradėjo taikyti nuo 2004 metų.

Chirurgai džiaugiasi, kad tokios mažai invazinės operacijos leido perpus sutrumpinti paciento gulėjimo laiką, pacientas mažiau traumuojamas, jis greičiau pasveiksta, gerokai sumažėja komplikacijų rizika.

Po torakoskopinės operacijos praėjus 4-5 dienoms pacientas jau gali būti išrašomas iš ligoninės.

Atliekant šias operacijas onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, esant reikalui, galima greičiau negu po įprastos operacijos taikyti chemoterapiją ir radioterapiją.

"Atliekame visą spektrą mažai invazinių operacijų. Šios operacijos sudaro apie 40 proc. visų plaučių operacijų", - minėjo A. Bagajevas.

Diagnozė - per kelias dienas

Apie 80 proc. krūtinės chirurgijos pacientų sudaro sergantieji onkologinėmis plaučių, tarpuplaučio, stemplės, kaklo, krūtinės sienos ir kitų organų ligomis.

"Ypač sergant onkologinėmis ligomis labai svarbu kiek galima sutrumpinti tyrimo periodą, kad kuo greičiau būtų paskirtas adekvatus gydymas. Dažnai pas mus patenka pacientai, kuriems diagnozė nenustatoma mėnesių mėnesius, jie siuntinėjami nuo vieno specialisto pas kitą. Klaipėdos universitetinė ligoninė turi visą reikalingą įrangą, tad diagnozę galime nustatyti per keletą dienų", - minėjo A. Bagajevas.

Taip pat Krūtinės chirurgijos skyriaus vedėjas minėjo, jog planuojama įsigyti naują aparatūrą, kai biopsiją iš tarpuplaučio bus galima paimti be jokio dūrio - tiesiog atliekant bronchoskopijos tyrimą per burną.

"Biopsijos mėginius galime paimti iš bet kurios krūtinės ląstos vietos. Nustatomas ne tik susirgimas, bet ir jo išplitimas.Tai labai svarbu parenkant gydymo taktiką", - akcentavo A. Bagajevas.

Kiekvienam parenkamas tikslinis gydymas

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje yra visos galimybės padėti susirgusiems plaučių vėžiu: kvalifikuoti gydytojai specialistai, ankstyviosios diagnostikos įranga, įvairios gydymo taktikos konkrečiam pacientui.

"Galime suteikti tokį pat šiuolaikinį gydymą plaučių vėžiu sergantiems pacientams, koks taikomas Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitose pažengusiose šalyse. Bėda yra tik ta, kad dauguma pacientų pas mus patenka jau pavėluotai - tad ne visiems ligoniams galime radikaliai padėti. Net apie 80 proc. pacientų pas mus į skyrių patenka jau esant vietiškai išplitusiam vėžiui. Taigi reikėtų nedelsti ir kreiptis į specialistus", - ragino A. Bagajevas.

Taip pat gydytojas pabrėžė, kad labai svarbu parinkti kiekvienam plaučių vėžiu sergančiam pacientui adekvatų gydymą, dažniausiai jis būna kompleksinis.

DAUGIAPROFILINĖ. Klaipėdos universitetinė ligoninė yra daugiaprofilinė, ir tai pacientui yra labai patogu - visi specialistai yra vienojevietoje", - galimybėmis pasidžiaugė Krūtinės chirurgijos skyriaus vedėjas Aleksandras Bagajevas.

Sergančiųjų sunkiomis onkologinėmis krūtinės organų ligomis kasmet daugėja, o jų amžius - jaunėja.

Plaučių vėžys yra klastingas tuo, kad žmogui ilgai nieko neskauda ir tik tada, kai liga pasiekia vėlyvesnes stadijas, imama atsikosėti krauju, ima kristi svoris, sergantysis kreipiasi į medikus pagalbos. Anksti diagnozavus ligą ir skyrus gydymą, apie 90 proc. pacientų išgyvena penkerius metus ir ilgiau.

Nuolatinis tobulėjimas

Krūtinės chirurgai nuolat tobulinasi profesinėje srityje. Kasmet vykstama į tarptautines konferencijas, kuriose pristatomi naujausi pasiekimai krūtinės chirurgijos srityje. Sukaupta patirtimi dalijamasi su kolegomis ir iš kitų miestų bei šalių.

Rugsėjo mėnesį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje operavo pasaulinio garso chirurgas iš Ispanijos Diegas Gonsalesas Rivas (Diego Gonzalez Rivas).

Tiesiogiai iš operacinės transliuojamą vaizdą operacijų metu stebėjo Klaipėdos universitetinės ligoninės surengtame multidisciplininiame simpoziume apie torakalinę (krūtinės ląstos) onkologiją dalyvavę medikai.

D. Gonsalesas Rivas pats pirmasis pasaulyje tokią operaciją atliko per vieną nedidelį pjūvį. Taigi šis chirurgas ir taip mažą invaziją dar labiau sumažino. Tokią unikalią operaciją pirmą kartą ispanų chirurgas atliko 2010 metais, o Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, taikant jo metodiką, tokios operacijos pradėtos nuo 2013 metų.

"Su D. Gonsalesu Rivu bendraujame ir toliau. Po Naujųjų planuojame vykti pas jį semtis patirties, jis taip pat žada dar ne kartą atvykti į mūsų ligoninę", - gražiu bendradarbiavimu pasidžiaugė A. Bagajevas.

Pasak vedėjo, siekiama, kad kuo daugiau chirurgų pamatytų šių mažai invazyvių operacijų privalumus ir pradėtų taikyti savo kasdieninėje praktikoje.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder