Pūslelinė: laiku sureagavus suvaldyti įmanoma

Pūslelinė: laiku sureagavus suvaldyti įmanoma

Kaip kiekvienos atostogos, taip parsivežu pūslelinę. Vos pajuntu kylantį spuogelį, imuosi visokių priemonių, tačiau neretai pūslelinės sustabdyti nepavyksta. Patarkite, kaip visiems laikams atsikratyti šios bjaurios ligos?

Dovilė, 29 metai

Pataria specialistė
Gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė:
 
Liga visam gyvenimui
Pūslelinė yra virusinė liga, kuri, deja, nėra išgydomas. Vieną kartą ja persirgus imunitetas nėra įgyjamas ir pūsleline galima susirgti pakartotinai. Šis virusas plinta nervinėmis šaknelėmis, o kai praeina paūmėjimas, „apsigyvena“ nerviniuose mazguose ir laukia kito karto.
Bene didžiausią įtaką ligai paūmėti turi oro sąlygos. Pavyzdžiui, kaitrios saulės, šalto vandens ir vėjo derinys sukuria itin palankią terpę. Todėl neatsitiktinai daugeliui žmonių pūslelinė gerokai apkartina atostogas.
 
Tačiau pūslelinę „pabudinti“ gali bet koks organizmo diskomfortas – tiek jei žmogus bendrai sunegalavo, peršalo, apsinuodijo maistu ar jei supūliavo dantis. Vos tik krenta imunitetas, herpesas nesnaudžia.
Kadangi tai yra neurologinio pobūdžio sutrikimas, didžiulė reikšmė kalbant apie pūslelinės paūmėjimą tenka stresui. Nereikia stebėtis iškilusia pūslele, jei persidirbote, nepakankamai miegojote, pervargote.
 
„Vaistas“ – imuniteto stiprinimas
Taigi pagrindinis „vaistas“ nuo pūslelinės – imuninės sistemos stiprinimas. Jei imunitetas nusilpęs, nereikia stebėtis, kad net ir tepant ar geriant vaistus nepavyksta pažaboti viruso ir vargina dažni paūmėjimai.
Tačiau net ir stengiantis sveikatai gyventi ne visada pavyksta pasiekti norimą rezultatą. Galiu pateikti tokį pavyzdį. Ateina itin aktyvūs, daug sportuojantys žmonės.
 
Sako, kad esu tokios geros formos, nesergu peršalimais, numečiau svorio, tačiau herpesas vis tiek nepalieka ramybėje.
Visgi tuo stebėtis nereikėtų. Jei kelis kartus per savaitę užsiimama didžiulių fizinių pastangų reikalaujančiomis treniruotėms ir dar laikomasi dietos. Nesvarbu, kad žmogaus savijauta pagerėjo, organizmas smarkiai dirba ir net patiria stresą. O tai – vėlgi puikios sąlygos herpesui „išlįsti“.
 
Įspėja lengvas kutenimas
Jei kalbėtume apie lokalų pūslelių gydymą, svarbiausia yra jas džiovinti. Susidūrę su šiuo virusu visada atpažįsta, kada jis „išlįs“ – apie kylančią pūslelę įspėja lengvas kutenimas, dilgčiojimas.
Šį momentą labai svarbu „pagauti“: per valandą užtepti specialaus vaisto-kremo. Jo visada reikėtų turėti po ranka – vieną tūbelę visada nešiotis rankinėje, o kitą turėti namuose. Net ir nubudus vidury nakties ir pajutus dilgčiojimą reikia nepatingėti atsikelti įmasažuoti vaisto.
Jei viską padarysite laiku, herpeso paūmėjimo galima išvengti. Be to, labai svarbu laikytis instrukcijų – antiherpetinį tepalą naudoti 5–7 kartus per dieną, nuosekliai įmasažuoti. Tai – darbas, bet stengtis tikrai verta.
 
Laiku ir teisingai naudojami efektyvūs yra ir tepalai su cinku. Jie padeda greičiau užsitraukti žaizdai, apsaugo nuo šlapiavimo. Infekcijai praėjus labai svarbu kurį laiką naudoti palaikančius atstatančius kremus, nes pūslelės vietoje gali likti ne tik pigmentinės dėmės, bet ir randeliai.
Labai svarbu nepamiršti ir vitaminų. Jei žmogus nealergiškas, esant paūmėjimui visada rekomenduojamos didelės B grupės vitaminų dozės, kartais jos net leidžiamos į raumenis. Tai padeda išvengti liekamųjų reiškinių, neuralginių skausmų ir pan.


 
Verta žinoti
Kai pūslelinė vis vargina periodiškai (pavyzdžiui, moterį – kiekvieną mėnesį per menstruacijas), gali būti skiriami ir geriami vaistai. Tai padeda pertraukti užsisukusį ratą.
Esama pirmo ir antro tipo virusas. Vasarą maudantis atviruose telkiniuose, labiau prakaituojant paūmėja ir lytinių organų pūslelinė. Jai kontroliuoti ir gydyti tinka tos pačios išvardytos priemonės.
Nepamirškite organizmui reikalingų medžiagų – vitamino C, cinko, magnio, ypač B6 ir B12, kurie geba saugoti nuo pūslelinės.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder