Privačius ir visuomeninius interesus supainiojusi seniūnaitė viešai užsipuolė žiniasklaidą
Privačius ir visuomeninius interesus supainiojusi seniūnaitė viešai užsipuolė žiniasklaidą

Su Alfa.lt žurnalistu grubiai telefonu bendravusi ir atsisakiusi paneigti informaciją, kad prisidengdama visuomeninėmis pareigomis dirba privačiai bendrovei, Klaipėdos m. savivaldybės Vilties seniūnaitijos seniūnaitė Aldona Ališauskienė atviru laišku kreipėsi į bendruomenę ir Alfa.lt žurnalistą.

Išspausdintame laiške seniūnaitė papasakojo apie savo altruistišką veiklą bendruomenės labui, tačiau nepaneigė Alfa.lt pateiktos informacijos, kad dirba ir gauną algą daugiabučius namus administruojančioje įmonėje bei šiuo metu vykstančiuose daugiabučių administratorių rinkimuose agituoja gyventojus pasirinkti savo darbdavį.

Alfa.lt rašė, kad Klaipėdos m. savivaldybės Vilties seniūnaitijos seniūnaitė A. Ališauskienė, kuri kartu yra daugiabučių administravimu užsiimančios bendrovės UAB „Paslaugos būstui“ darbuotoja, galimai lobsta prisidengdama visuomeninėmis pareigomis.

Alfa.lt šaltinių duomenimis, karantino metu seniūnaitė vaikštinėjo po butus ir agitavo gyventojus keisti esamą administratorių į kitą įmonę, kurioje pati dirba, bei rinko parašus už UAB „Paslaugos būstui“.

Alfa.lt šaltinis teigė, kad už kiekvieną „atvestą“ namą seniūnaitė galimai gauna bonusą – pirmą daugiabučio gyventojų mokėjimą už paslaugas iš bendrovės, kurioje dirba.

Publikacijoje atpasakotas telefoninis pokalbis su A. Ališauskiene ir jos darbdave UAB „Paslaugos būstui“ direktore Rasa Rimaite.

Abi pašnekovės atžariai bendravo su žurnalistu, menkino žiniasklaidos priemonę, kuriai jis atstovauja, atsisakė atsakyti į klausimus bei patvirtinti ar paneigti žurnalisto pokalbio metu pateiktą informaciją.   

Praėjus penkioms dienoms nuo Alfa.lt publikacijos, A. Ališauskienė paskelbė viešą laišką Klaipėdos naujienų portale. Nors laiškas pavadintas „Viešas kreipimasis į bendruomenę ir atsakymas alfa.lt žurnalistui“, jame seniūnaitė neatsakė nė vieną Alfa.lt žurnalisto klausimą. 

Gyventojų liudijimai: seniūnaitė per karantiną vaikščiojo po butus, dalijo dovanas

Į seniūnaitės atvirą laišką aktyviai reagavo skaitytojai – Viltes seniūnaitijos bendruomenės nariai. Dauguma prisipažino, kad seniūnaitės laiškas jų neįtikino.

„Tai ponia Aldona. Atsakykite mums. Ar Jūs dirbate UAB „Paslaugos būstui?“

„Aiškiai atstovauja įmonei ir dar kokį atkatą tikriausia gauna. O suka uodegą tarsi šventuolė. Fui kaip neskanu.“

„Kas čia neaiškaus – moterėlė dirba privačiai firmai ir šaibas gauna. Viskas krikščioniška!“

„Čia STT turėtų pasidomėti, ką tokia seniūnaitė veikia. Už mūsų pinigus privačiai įmonei atstovauja. Žiauru.“

„Skaičiau straipsnį, bet jūs pati atsisakėte kalbėti, o tai suponuoja mintį, kad turite, ką slėpti.“

„Aš manyčiau, ponia sąmoningai naudojosi savo visuomeninėmis pareigomis, kad gautų gyventojų didesnį pasitikėjimą. Suprasčiau, jei būtų ėjusi per namus ir sakiusi, labas, aš Aldona, atstovauju tiems ar tiems administratoriams ir noriu pasiūlyti savo paslaugas ar papasakoti, kuo mes geresni nei buvę administratoriai. Manau, daugelis būtų net nekalbėję…

O dabar… Sakyčiau, situacija daugiau nei skandalinga, ypač seniūnaičiams, jų pareigoms. Aš jau niekada nepatikėsiu jokio seniūnaičio „gerais“ norais, jei jie turi asmeninį prieskonį. Netikiu ir Jumis, ponia seniūnaite Aldona“, – prisipažįsta klaipėdietis. 

Naujienų portalo, kuriame išspausdintas seniūnaitės atviras laiškas, skaitytojai abejoja, ar seniūnaitė supranta seniūnaičio pareigas, kaip jas apibrėžia Vietos savivaldos įstatymas, ar suvokia, kad namo administratorius yra gyventojų, o ne seniūnaičių reikalas.

Gyventojai pasidalijo įspūdžiais, kuriuos paliko seniūnaitės Aldonos apsilankymas klaipėdiečių butuose karantino metu siūlant rinktis bendrovę „Paslaugos būstui“.

Viena uostamiesčio gyventoja prisipažino, kad po seniūnaitės apsilankymo pas jos tėvus kitą dieną su jais kalbėjosi ir suprato, kad „pasirinkimas“ turi bjaurų skonį. „Žinodama apie 85 metų amžiaus tėvų ligas, kurios dėl streso gali turėti ypač prastą pabaigą, nieko nesakiau, kas įvyko.

Bet kada paskaičiau VE („Vakarų ekspresas“ perspausdino Alfa.lt publikaciją – red.) straipsnį apie prielaidas, kurios galėjo daryti įtaką seniūnaitei, tada jau paskambinau į savivaldybę patarėjui Gaižučiui (Klaipėdos m. savivaldybės administracijos Statinių administravimo skyriaus patarėjas Algis Gaižutis – red.), o mamai nuo žinios sukilo viskas, kas galėjo, pradedant spaudimu, cukrumi…

Iki šiol negali atsigauti. (...) Be abejonės, visi suklystame. Netyčinės klaidos galimybe suabejojau po straipsnio VE, nes, kaip supratau, „klydo“ eidama per du namus.

Kur dirba, nežinau, bet jei tiesa, ką rašė, tad... O dar kokie ponių atsakymai žurnalistui… Taip menkiname mūsų valstybę, pasitikėjimą jos atstovais, bendruomenių atstovais ir dar stebimės, jei seni žmonės bijo ką nors keisti, nors administratorių?

Atvirai pasibaisėjau, nes panašu vėl „apgavo“, – žiniasklaidos aprašytą situaciją komentavo klaipėdietė. 

„Vakarų ekspreso“ skaitytojai taip pat pažėrė faktų apie seniūnaitės A. Ališauskienės „visuomeninę veiklą“, gyventojų lankymą karantino metu ir dovanas jiems.

„Rašau apie Sausio 15 g. 12 namą. Atėjo, prisistatė seniūnaite Aldona. Seni žmonės net nesuprato, už ką pasirašo... Žinau konkrečiai, kad norėjo visai ne to administratoriaus... Kitą dieną atėjo ir „padėkojo“ 2 paketais popieriaus ir rašikliais... Kada man papasakojo, negalėjau patikėti, kad taip dar gali drįsti dirbti“, – komentuoja klaipėdietis.

„Be abejo, neteisinčiau tokių p. Aldonos veiksmų siekiant asmeninės naudos, bet kai savivaldos ir valstybiniu mastu panašūs dalykai vyksta, nėra ko stebėtis. O šiaip jei seniūnaitė atstovauja „Paslaugoms būstui“ ar ką ten, tai išsyk turi palikti paskirtas pareigas. Išsyk!!“ – piktinasi gyventojas.

Viena klaipėdietė pasakojo, kad jos vyresnio amžiaus tėvai patys nesikreipė į seniūnaitę, nes jos nepažinojo, kol ji nepaskambino į duris ir neprisistatė seniūnaite Aldona. Seni patiklūs žmonės įsileido moterį į butą, o tada seniūnaitė ėmė pasakoti, kokie paslaugūs būtų administratoriai, kuriems ji atstovavo.

Duktė prisipažino, kad su tėvais buvo aptarę, kurį administratorių pasirinkti, bet seneliai neprisiminė, kaip tiksliai vadinasi įmonė ir seniūnaitės „padedami“ pasirinko kito administratoriaus paslaugas.

„Tai padoru ? Mano galva tik asmeninis interesas, o ne noras „padėti“ galėjo net karantino metu lankyti tik tą bendruomenės dalį – namus, kurie keičia administratorių. Dar laukia renovacija. Pasibaisėjau, kokias „pareigas“ vykdo miesto seniūnaičiai“, – prisipažino klaipėdietė.

Gyventojus ypač papiktino, kad seniūnaitė jaučiasi teisi ir moralizuoja kitus, kai turėtų susimąstyti apie savo elgesį. „Kaip galima seniūnaičiu pasitikėti, kuris nevykdo Vyriausybės nurodymų dėl karantino. Daugelis dirba nuotoliniu (būdu – red.), kontaktų jokių net su artimiausiais, o seniūnaitė „rūpinasi lankydama“ namų gyventojus, kurie renkasi administratorių. (...) Ko toks „atsakingas“ seniūnaitis gali reikalauti ar atstovauti kitiems“, – klausia klaipėdietis.

Klaipėdiečiai abejoja, ar seniūnaitė rekomenduoja rinktis konkretų administratorių be jokio asmeninio intereso ir mano, kad ji negali toliau dirbti, nes prarado pasitikėjimą.

„Pažeistas karantino draudimas, jūs nesilaikėte Vyriausybės nurodymų. Pagyvenę žmonės neturi galimybės kontaktuoti su šeimos gydytoju, o jūs drįstate juos „lankyti“? Aš saugau savo tėvus, o ką darote Jūs, svetimas žmogus – seniūnaitis? Jei mano tėvai susirgs ar neduok Dieve..., ar prisiimsite atsakomybę?“ – seniūnaitės elgesiu piktinosi uostamiesčio gyventojas.  

Daugiabučių bendrijų klubo prezidentė: seniūnaičiai dirba arba savivaldybei, arba verslui

Klaipėdos Daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) pirmininkų klubo prezidentė Gražina Korsakė Alfa.lt prisipažino, jog nė kiek nesistebi, kad seniūnaitė A. Ališauskienė, prisidengdama visuomeninėmis pareigomis, dirba privačiai bendrovei.

„Žinokite, nieko nuostabaus. Tik jūs labai drąsiai ar atvirai parašėte tai, kas Klaipėdos mieste seniai vyksta“, – sakė G. Korsakė.

Pasak jos, pernai gruodį baigėsi daugelio daugiabučių administratorių, kuriuos paskyrė savivaldybė, penkerių metų kadencija. Dabar gyventojai gali surengti susirinkimus ir balsuoti už esamą arba pasirinkti kitą administratorių.

„Man labai keista, kad „Paslaugos būstui“ turbūt vienintelis iš visų administratorių turi tokią drąsią seniūnaitę, kuri šitaip aktyviai renka parašus. Kituose daugiabučiuose perrinkimai nevyksta, sutartys pratęsiamos automatiškai“, – teigė DNSB pirmininkų klubo prezidentė.

Jos teigimu, daugelis daugiabučių gyventojų yra pensinio amžiaus, nesinaudoja internetu ir nežino savo teisių. Tuo naudojasi savivaldybės tarnautojai arba privačioms įmonėms dirbantys seniūnaičiai.

„Ne paslaptis, kad kiekvienas administratorius kiekviename daugiabutyje turi savus žmones, kuriems atsilygina už pagalbą rinkimų metu. Anksčiau jiems būdavo nešamos pakišos, Kalėdų dovanėlės, tai nieko nuostabaus. Žmogus nuvažiuodavo su pakiša į savivaldybę ir mes jau žinodavome, į kurį namą savivaldybės tarnautojai atvyks patikrinti bendrijos veiklos“, – pasakojo DNSB pirmininkų klubo prezidentė.

Ji įsitikinusi, kad Vilties seniūnaitijos seniūnaitės A. Ališauskienės veikla vaikščiojant po butus ir agituojant rinktis konkretų administratorių yra neteisėta. „Žinoma, kad neteisėta. Negalima rinkti parašų, jeigu „Paslaugos būstui“ nesugeba suorganizuoti susirinkimo. Aišku, dabar pandemija, bet yra balsavimas raštu“, – svarstė G. Korsakė.

Jos nuomone, visuomeniniais pagrindais dirbanti seniūnaitė neturėtų atstovauti konkrečiam administratoriui.

„Jeigu jūs paklaustumėte mano asmeninės nuomonės, tie seniūnaičiai visiškai jokių funkcijų neatlieka.

Tai yra sukurtas toks padalinys, kuris dirba savivaldybės naudai arba administratorių monopoliui. Gyventojams jie netarnauja. Jūs man parodykite nors vieną seniūnaitį, kuris dirbtų gyventojų labui. Tokių nėra“, – įsitikusi bendrijų atstovė.

G. Korsakė svarstė, kad seniūnaičių visuomeninės pareigos yra tam tikra priedanga vykdyti neoficialius savivaldybės arba verslo užsakymus.

„Visiškai teisingai ir labai gražiai jūs parašėte. Aš tik stebiuosi, kad taip drąsiai. Klaipėdoje iki šiol niekas nesiryždavo užkabinti savivaldybės ir administratorių, nors faktai badė akis“, – Alfa.lt publikacija džiaugėsi DNSB pirmininkų klubo prezidentė. 

Sidebar placeholder