- Esu klaipėdietis, o fotografijos būrelio vadovo specialybę įsigijau Rokiškyje. Tuomet ir pirmą kartą į rankas paėmiau kamerą. Grįžęs į Klaipėdą "pataikiau" į Saviraiškos centrą. Taip nuo 1990-ųjų ir skiriu dalį laiko pomėgiui. Smagu, kad Lietuvoje pradėjo atsigauti mėgėjiškas kinas. Pernai ir mes buvome surengę Klaipėdos krašto kino mėgėjų festivalį. Dabar jis vyks kas dvejus metus. Taip pat kuriame ne tik vaidybinius filmukus, bet ir animacinius. Beje, aš irgi pradėjau nuo animacijos.
- Kas vaikus traukia lankyti studiją?
- Studiją įkūrėme tam, kad vaikai ir jaunimas ne tik mokytųsi kurti, bet ir bendrautų, turėtų kur praleisti laisvalaikį ir nesišlaistytų gatvėse. Gerdami arbatą jie gali išsisakyti savo mintis, norus, sumanymus. Pagaliau gali nieko neveikti, bet būti tarp sudijos žmonių. Narių yra apie keturiasdešimt. Amžiaus neribojame. Lanko moksleiviai, studentai. Jauniausiajam Laurynui Stasiuliui - tik dvylika, o jis jau filmuko "Paveldas" autorius. Labai smagu, kai buvę studijos mokiniai pasirenka kūrybines profesijas. Valdas Misevičius, pradėjęs nuo animacijos, studijavo režisūrą Klaipėdoje, po to, nutraukęs studijas uostamiestyje, pasirinko kino režisūrą ir studijuoja Vilniuje. Yra studijuojančių fotografiją Vilniaus dailės akademijoje. Viena iš jų - Gintarė Zakarauskaitė. Ji aktyviai rengia fotografijos parodas. Justas Ingelevičius studijuoja architektūrą Vilniuje. Mano jaunesnieji broliai Aivaras ir Svajūnas taip pat buvo studijos nariais. Jiedu kūrė ir animacinius, ir vaidybinius filmukus. Šiandien Aivaras ne tik studijuoja, bet ir skiria laiko Vakarų Lietuvos televizijoje jaunimo laidos "Skersgatvis" montavimui. Toje pačioje laidoje Svajūnas yra vienas iš laidos vedėjų.
- Kas padėjo susikurti techninę bazę?
- Dalyvavome viename projekte, kuriame reikėjo sukurti gatvės kiną ir jame turėjo vaidinti ne studijos vaikai, o vaikai "iš gatvės". Tikslas buvo parodyti, kad malonu turėti užsiėmimą. Mums pavyko ir galėjome įsigyti vaizdo kamerą, labai gerą kompiuterį, žodiu, įsirengėme kino montavimo patalpas. Dalyvavimas prevenciniuose projektuose duoda naudos ne tik jauniesiems kūrėjams. Jų produktas yra daug įtaigesnis nei sausa paskaita apie narkotikus, AIDS, prostituciją. Šiuo metu dirbame su projektu "Medium".
- Kur dar galima realizuoti jūsų studijos sukurtus filmukus?
- Dalyvaudami prevenciniame projekte sukūrėme filmą "Mes - prieš narkotikus", o tai sudarė galimybę studijos laidelę "Baterija" kas antrą šeštadienį rodyti žiūrovams per Vakarų Lietuvos televiziją. Tai lengvo, moksleiviško humoro laida, kurioje moksleiviai šmaikštauja įvairių televizijų laidų temomis. "Baterijoje" yra "Kulinarinis šou", "TV pagalba", "Nesąmonių kampelis", "Spaudos konferencijos" ir kitos rubrikos. Planuojame naujų rubrikų apie gyvūnus, sveikatą, savigynos pamokėles. Laida - puiki galimybė pristatyti visuomenei Moksleivių saviraiškos centrą bei jo kino studiją.
- Kiek laisvės turi moksleiviai kurdami savąją "Bateriją"?
- Jaunieji autoriai patys viską daro: kuria, montuoja, įgarsina ir atlieka visus darbus, kurie būtini kuriant laidą. Tai jų kūrybinis darbas. Kurdami šią laidą turime tikslą - duoti jaunimui įvairius kūrybinius pagrindus, kurie būtini dirbant televizijoje. Taigi ruošiame darbuotojus žiniasklaidai ir Klaipėdos krašto televizijoms. Juokai juokais, bet dalis studijos moksleivių "suserga" kinu ar televizija, fotografijos bei kitais menais.
- Ar galėtumėte įsivaizduoti savo gyvenimą be studijos "Febas"?
- Tikrai ne. Įvykio vietoje tenka filmuoti, fotografuoti, bet tai sausas dokumentinis darbas, nes fiksuojami faktai. Tad sudija yra atgaiva, poilsis, malonumas bei kūrybinis procesas. Ir didelis smagumėlis, kai matai vaikų ir jaunimo akyse užsidegusią kibirkštėlę kurti.
Rašyti komentarą