"Muzika, gimusi vonioje", - pasakė klaipėdietis poetas Sigitas Poškus, kurio eilėraščiui "Jūrmarė ir avelės" muziką Virgis sugalvojo būtent vonioje. Ne sukūrė - sugalvojo.
Ne visos šio albumo dainos sugalvotos vonioje. Dalis jų išnešiotos keliolika metų. Skirtingu laiku jos skambėjo skirtingai. Prieš dvidešimtį metų vienaip, prieš dešimtį - kiek kitaip. Buvo ketinimų šias dainas įrašyti anksčiau, bet sutrukdydavo tokios banalios priežastys kaip pinigai, nepasitikėjimas savimi. Ir gerai. Gerai, kad jos pasirodė dabar, autoriui sulaukus brandos. Brandos visomis prasmėmis. Šis albumas - kaip išlaikytas konjakas: švelnus, brandus ir subtilus.
Prieš dvidešimtį metų šios dainos gal būtų buvusios kitokios. Žinoma, kitokios, tada visi mes buvome kitokie. Dalis šio albumo dainų sugalvotos albumo įrašymo proceso metu, ant įkvėpimo bangos, taip sakant...
Albumo pavadinimas - "Alsuoti". Kodėl?
"Alsuoti" - apie tą oro gurkšnį, kurio nėra kada įkvėpti kiekvienam iš mūsų. Nebėra kada gyventi nesibaigiančių darbų, nežmoniškos konkurencijos sąlygomis. Nėra kada pažvelgti į dangų, nėra vietos erdvei, fantazijai, polėkiui, aukai. Tai dainos patiems nuo savęs uždususiems. Jos šiek tiek gydo, - atsakė Virgis.
Štai ką apie šį albumą rašo Rolandas Kažimėkas, žurnale A-ZET pristatantis popmuzikos naujienas:
Muzikinio teatro spektaklis |
- Paprastai operų ar operečių solistai į popmuziką skverbiasi su kaip du vandens lašai panašiais, iš Vakarų pasaulio nukopijuotais projektais, - susiburia į trio, sugalvoja pavadinimą "Trys tigrai", "Trys panteros" ir dainuoja operų ar operečių arijas. Virgis Pupšys dainuoja vienas, bet jis nepasivadino nei "Vienišu gepardu", nei savo albume svetimus kūrinius dainuoja. "Alsuoti" - geros poezijos (M. Martinaitis, G. Patackas, S. Geda, E. Mieželaitis) dozė, puikios aranžuotės ("Studijos" muzikantai) ir tai, ką daugelis vadina dainuojamąja poezija. Tokią muziką reikia ne tiek dainuoti, kiek vaidinti."
Šį albumą sunku priskirti kokiam nors konkrečiam žanrui. Dainuojamoji poezija? Šiek tiek panašu, bet tik panašu.
- Tai dainos širdžiai. Mano giliu įsitikinimu, nebanalios. Apie tai, kas žmogui svarbu, - žemiškus reikalus ir kosmosą, meilę ir viską, kas telpa žodyje "poezija", - sako Virgis Pupšys. - Bet tai nėra dainuojamoji poezija įprasta prasme. Net pats nežinau, kaip apibūdinti šią muziką, šių dainų žanrą... Vis dėlto tai arčiausiai šansono..."
Albumą aranžavo Gintautas Litinskas, verčiantis stebėtis savo fantazija ir profesionalumu. Finalinė daina "Šitą naktį" prieš keletą metų jau buvo įrašyta su Lietuvos radijo ir televizijos orkestru ir yra skambėjusi per radiją. Naujai aranžuota, iš šio albumo daina skamba visiškai kitaip.
Virgio Pupšio debiutinio albumo pristatymo metu vyninėje "Metų laikai" vieša paslaptimi tapo žinia, kad autorius ruošia naują projektą, kurį pats vadina "Teatro ir muzikos projektu". Tai teatralizuotas koncertas, kuriam muziką sugalvojo V. Pupšys, o poezija - Gintaro Gutausko, prieš porą metų mirusio kauniečio poeto.
- G. Gutausko eilės erotiškos, provokuojančios, kažkam gali pasirodyti nešvankios ar vulgarios, tačiau vis apie tą patį - pakylėtą, trapų meilės jausmą. Jo eilės gal ir pagiringos, tačiau jose - nė trupinėlio melo. Ko gero, tai vienintelis man žinomas poetas, kuris sugebėjo sujungti aukštąjį ir žemiškąjį pradus. Valiūkiškais ir stipresniais žodžiais jis nesiekia efekto, tiesiog jis taip kalba.
Projekte dalyvaus 4 muzikantai ir 8 žmonių choras. V. Pupšys atliks poeto partiją. Režisūra - R. Kaubrio. Visa tai mes turėtume pamatyti ir išgirsti gruodžio mėnesį Klaipėdos žvejų rūmuose. Ten pat bus pristatyta ir antra V. Pupšio kompaktinė plokštelė tuo pačiu pavadinimu - "Žaidimai Dievo laukuose".
Rašyti komentarą