Susitelkite ties viena užduotimi
Turbūt ne kartą esate girdėję, kad susikoncentravę ties viena užduotimi, atliksite ją daug greičiau ir geriau. Kar ir ką kalbėtų besiblaškantys žmonės, jau seniai yra įrodyta, kad mūsų smegenys prastai veikia daugiafunkciu režimu.
Išmokite sakyti "ne"
Mokėjimas neprisiimti nereikalingų įsipareigojimų gali ne tik sutaupyti jūsų laiką, pinigus, sveikatą, bet ir ilgainiui padės atsikratyti streso bei pasijusti laimingesniam. Pamenate posakį "kaip akmuo nuo širdies"? - čia kaip tik apie tą jausmą, kai sugebi laiku pasakyti "ne".
Planuokite
Produktyvi savaitė turi prasidėti pirmadienio rytą nuo aiškaus veiksmų plano. Be abejonės, savaitės bėgyje atsiras ir nenumatytų darbų, bet suplanuota darbotvarkė leis nenukrypti nuo kurso. Jeigu ir pats žinote, kad esate linkę nukreipti dėmesį darbo metu, detalus savaitės planas jums yra gyvybiškai svarbus.
Užbaikite darbo savaitę anksčiau
Taip, jūs perskaitėte teisingai. Susiplanuokite savo darbus taip, kad pabaigtumėte juos visus iki ketvirtadienio vakaro. Tokiu būdu atsilaisvinusį penktadienį galėsite skirti visiems netikėtai atsiradusiems reikalams tvarkyti.
Kasryt po karčią piliulę
Kiekvieną rytą pradėkite nuo užduoties, kurią atlikti jums norisi mažiausiai. Jos atsikračius likusi dienos dalis bus smagi ir lengva.
Pasirinkite stebėtoją
Mes visi dirbame žymiai produktyviau, kai žinome, kad kažkas tikrina mūsų darbų atlikimo greitį ir kokybę. Jeigu vadovas nekontroliuoja jūsų darbo taip, kad įkvėptų žygdarbiams, susitarkite su kolega, pristatykite jam savo savaitės darbotvarkę ir tegul jis kartkartėmis pasidomi, kaip jums sekasi ją vykdyti.
Žaiskite palyginimais
Nelyginkite savęs su kitais, tačiau visada naudinga palyginti savo ir sėkmingų kolegų naudojamus darbo metodus. Ieškokite naujų idėjų ir ugdykite naudingus įpročius stebėdami kitus.
Užbaigimas geriau nei tobulumas
Galbūt idealo siekimas yra kilnus tikslas. Galbūt. Tačiau perfekcionizmas yra pagrindinis produktyvumo priešas. Blogiau už jį yra tik tinginystė. Ar tikrai jūsų darbe geriau atlikti 15 užduočių per savaitę nei šimtą? Net turint omenyje, kad tos minėtos 15 užduočių būtų atliktos, jūsų nuomone, nepriekaištingai. Dažniausiai toks smulkmeniškumas yra niekam nereikalingas.
Pradėkite darbą anksčiau
Auksinė taisyklė - kuo anksčiau jūs pradėsite, tuo daugiau padarysite. Išmokite anksti keltis, pusryčiauti ir spręsti tam tikras asmenines problemas dar iki darbo dienos pradžios. Kuo mažiau nebaigtų reikalų bus jūsų galvoje, tuo efektyviau galėsite dirbti.
Skirkite laiko poilsiui
Gerai dirbkite ir gerai ilsėkitės, tik jokiais būdais nemaišykite vieno su kitu. Dirbdami visiškai koncentruokitės į darbo užduočių sprendimą, o poilsio dienomis pamirškite darbą. Atostogos yra būtinos jums ir jūsų smegenims.
"Prašau netrukdyti!"
Pasirinkite laiką, kai niekas neblaškys jūsų dėmesio. Pasižymėkite jį darbo knygoje, pasistatykite šalia lentelę "Netrukdyti", išjunkite telefoną, perspėkite kolegas, kad tam tikromis valandomis būsite itin užsiėmęs ir negalėsite bendrauti. Pamatysite, kad 99% reikalų gali palaukti, kol jūs susidorosite su viena svarbia užduotimi.
Darykite pertraukas
Niekas negali dirbti kaip prisuktas ištisą dieną. Dirbkite su pertraukomis pagal schemą: 25 minutes - aktyvus darbas, 5 minutes - poilsis. Būtų naudinga netgi įjungti laikmatį, kuris skambės reikiamu laiku. Galbūt pradžioje jums pasirodys, kad pertraukos tik trikdo darbą. Tačiau ilgainiui pamatysite, šitaip dirbdami spėjate padaryti daugiau, o pavargstate žymiai mažiau.
Negailėkite savęs
Ar tikrai išsprendėte šią užduotį geriausiai, kaip tik buvo įmanoma? Visada paklauskite savęs "Ar galiu atlikti tai dar greičiau ir geriau?" Nenuleiskite rankų ieškodami idėjų, būdų ir metodų savo produktyvumui didinti. Prisiimkite atsakomybę už savo laiką.
Užsiimkite tuo, ką mokate geriausiai
Jeigu yra žmogus, kuris gali atlikti užduotį geriau ir greičiau negu jūs, deleguokite jam ją. Geriau skirkite daugiau laiko tam, ką mokate daryti geriau už kitus, arba tam, ko niekas negali padaryti, išskyrus jus.
Darykite išvadas
Kiekvienos darbo savaitės pabaigoje paanalizuokite savo rezultatus. Pagalvokite, ko galėjote nedaryti iš viso, o ką galėjote atlikti geriau, greičiau ir įdomiau. Padarytos išvados tikrai pravers ateityje.
Išjunkite pranešimus
Kai susikaupęs dirbate, nenukreipkite dėmesio į susirašinėjimą. Išjunkite pranešimus pokalbių svetainėse, netikrinkite elektroninio pašto. Visa tai gali palaukti. Aktyvaus darbo metu išimtį galima padaryti tik tikrai svarbiems skambučiams.
Nustatykite pirmenybę
Galvokite kaip greitosios pagalbos gydytojas: ką būtina padaryti nedelsiant, o kas gali palaukti. Pasirinkite vieną užduotį ir susitelkite ties ja.
Mokėkite tiesioginiu debetu
Dažnai darbo metu mintys vis grįžta prie einamųjų reikalų - reikia sumokėti už butą,internetą,kreditą. Pasirašykite tiesioginio debeto sutartį ir atsikratykite papildomų rūpesčių.
Sudarykite sąrašą "Kartą dienoje"
Daugeliui dalykų užtektų skirti laiko tik vieną kartą per dieną. Na, daugiausiai - du. Pavyzdžiui, asmeninio elektroninio pašto ir "Facebook" puslapio tikrinimas, naujienų skaitymas internete ir pan. Įtraukite juos į minėtą sąrašą ir kontroliuokite.
Nesmerkite savęs anksčiau laiko
Pokyčiams reikia laiko. Stenkitės, dirbkite, bet nepamirškite, kad per vieną dieną neįmanoma tapti profesionalu. Nenuleiskite rankų.
Rašyti komentarą