Sniegas - tai galimybė kurti, atrasti ir pažinti
Sniegas - tai galimybė kurti, atrasti ir pažinti

Iškritęs sniegas pradžiugino mažus ir didelius darželio "Gintarėlis" ugdytinius. Sniegas - tai puiki medžiaga kurti, tyrinėti ir statyti sniego objektus.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jolanta Endriuškienė visų grupių vaikus ir pedagogus pakvietė įsijungti į savaitės projektą "Sniego ir ledo pasaka miške".

Darželio kieme vaikai nuo kalnelio čiuožinėjo rogutėmis, lipdė sniego senius besmegenius ir kitus vaikų mėgstamus personažus.

Šalia esantis miškas ir jūra - tai erdvė, kurioje vaikai natūraliai džiaugiasi bėgiodami, šokinėdami, slėpdamiesi, lipdami ir nučiuoždami nuo kalniukų, piešdami ant sniego.

Vaikai stebėjo ir tyrinėjo apsnigusius medžius, smėlio kopas ir žiemišką jūrą. Užburiantys vaizdai žadino vaikų smalsumą ir ugdė pažintinius gebėjimus.

Vaikams kilo begalė klausimų, kaip atsiranda sniegas, kodėl sniegas baltas, kodėl jis limpa arba ne. Grupių mokytojos kartu su neformaliojo švietimo mokytoja Daiva Galdikiene vaikus pakvietė tyrinėti sniegą ir ledą sukurtose ledo gamybos laboratorijose.

Bendradarbiavome su tėvais, kurie visą savaitę nešė jau panaudotas plastikines talpas, į kurias vaikai pylė vandenį, jį dažė, puošė gamtinėmis medžiagomis.

Darželio kieme vaikai kūrė gyvūnus, senius besmegenius, šaldė vandenį - gamino "ledo papuošalus". Šios kūrybingos akimirkos suteikė vaikams nepaprasto džiugesio, gerų emocijų, tyrinėjimo ir pažinimo džiaugsmą.

Sukurtais vaikų ledo ir sniego darbeliais kieme džiaugėsi visa bendruomenė.

Per kiemą nuskambėjo vaikų šaukiniai - žiema, žiema dar nebėk iš kiemo!

Jolanta ENDRIUŠKIENĖ, darželio "Gintarėlis" ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Sidebar placeholder