Viliojimo pradžiamokslis: moteriškumas - gėdingas

Viliojimo pradžiamokslis: moteriškumas - gėdingas

"Vakarų ekspresas" pradeda naują žurnalistinį eksperimentą - šį kartą nusprendėme patys išbandyti, ko gi iš tikrųjų moko prieštaringai vertinamoje viliojimo meno studijoje Klaipėdoje. Visai neseniai uostamiestyje pradėti organizuoti tokie kursai sulaukė dalies visuomenės pasipriešinimo, juos pasmerkė ir kovotojai už lygias teises, nes esą tai moteris bloškia į XIX amžių.

Apsispręsti ryžtis tokiam žingsniui - infiltruotis į sporto klube "Kitonija Gym" organizuojamus viliojimo kursus - nebuvo lengva. Internete teko rasti daugybę atsiliepimų, kad ten rengiamos striptizo šokėjos ar net prostitutės. Didžioji dalis internautų stebėjosi, kaip moterys iš viso gali eiti į tokius kursus ir kaip joms ne gėda? Šiek tiek stabdė ir asmeniniai įsitikinimai - esu laimingai ištekėjusi dviejų vaikų mama, tad nieko vilioti neketinu. Net bendradarbiai, kurie, atrodo, supranta, kad tai tik žurnalistinis eksperimentas, stebėjosi: "O kam tau reikia? Vyrą juk turi, ką dar viliosi?"

"Viliojimo meno studija yra skirta moterims, norinčioms atskleisti savo vidinę deivę, pažinti kūno kalbos meną, perprasti flirto psichologiją..." - rašoma viliojimo meno studijos reklaminiame plakate.

[CITATA]

Apie tai, kad laimingai ištekėjusioms čia ne vieta - nė žodžio. Be to, skelbiama, kad kursai vyksta tik tris savaites, kas savaitę po 3 užsiėmimus: dalis teorinių, dalis praktinių. Žadama, kad kursų pabaigoje visos mokės net du kvapą gniaužiančius šokius. Viso malonumo kaina - 219 litų.

Išdavikai aukštakulniai

Taigi žurnalistinis smalsumas nugalėjo ir vėlyvą pirmadienio popietę nukulniavau į sporto klubą "Kitonija Gym", kur ir organizuojami gana pikantiško pavadinimo kursai.

"Aš septintai valandai", - mirktelėjo administratorei priešais mane stovėjusi maloni mergina (kaip vėliau išsiaiškinome, taip pat labai laimingai ištekėjusi). Kaipmat supratau, kad garsiai ištarti kursų pavadinimo vengiama, ir taip pat mirktelėjau administratorei.

Pasirodo, slapukavome ne veltui. Požiūris į šią studiją lankančias moteris kitų tame pačiame klube sportuojančių dailiosios lyties atstovių, švelniai tariant, - nekoks. Juolab kad vienos nuo kitų skiriasi tarsi diena ir naktis. Susirinkusios mokytis viliojimo paslapčių privalo avėti aukštakulnius, taigi mirksėk nemirksėjusi, bet apsiavusios sportbačiais kaip mat iššifruoja, kas yra kas.

Į pirmą užsiėmimą aukštakulniais avinčių dailiosios lyties atstovių susirinko tik septynios - tuo metu prakaitą kitoje salėje liejo kone dešimt kartų daugiau moterų.

Tvyrančią įtampą kaipmat išsklaidė maloni trenerė Kristina Kesminienė, nuraminusi, kad šioje studijoje nėra nieko bendro su striptizu ar vulgariom vilionėm. Tačiau nurimo toli gražu ne visos susirinkusios.

"Sakykite, ar aš negalėčiau pasikeisti abonento į kurią nors kitą treniruotę. Manau, man čia ne vieta. Draugės gimtadieniui padovanojo..." - nedrąsiai prabilo, ko gero, vyriausia mūsų kompanijoje inteligentiška moteris.

Ir nors trenerė siūlė jai neskubėti apsispręsti, moteris pakilo ir daugiau nebegrįžo...


Viršus - svarbu

Pirma, ką supratau atėjusi į šiuos kursus - moteriškumas šiais laikais yra gėdingas, arba moteriškumo ir viliojimo sąvokos šiuolaikiniame pasaulyje nebeturi nieko bendro. Taigi, ko gero, sporto klubui reikėtų švelninti kursų pavadinimą, nes viliotinis daugeliui asocijuojasi tik su striptizo klubu ir ištvirkėlėmis.

Šitaip manančiuosius turiu nuvilti - nieko ištvirkėliško nei pirmoje, nei kitose pamokose neišmokau, tačiau per žiemą gerokai apsnūdusį kūną teko išjudinti ir paprakaituoti ne ką prasčiau nei bet kurioje kitoje sportinėje treniruotėje.

Trenerė ypač akcentavo viršutinę kūno dalį, kuri nuo ilgo sėdėjimo prie kompiuterio išties pasidariusi itin neklusni. Beje, keistas sutapimas, po kelių dienų mano anyta nieko nežinodama apie žurnalistinį eksperimentą pradėjo pasakoti girdėjusi medikų rekomendacijas, jog būtina kiek galima labiau mankštinti ir judinti viršutinę kūno dalį - esą tai geros sveikatos garantas.

Kaip mato vyrai

"Vyrai nemato atskirų kūno dalių - jiems svarbu visuma ir tai, kaip jūs judate. Lygiai taip pat jus sutinka ir žmonės, kurie pirmą kartą jus pamato - taip, kaip įeinate į patalpą, taip save ir pateikiate", - kalbėjo Kristina.

Taigi pirmiausia, ko mes mokėmės viliojimo meno studijoje - graži moteriška eisena. Beje, ji visiškai nepanaši į podiumu žirgliojančių manekenių ėjimą. Pagrindiniai moteriškos eisenos principai - atsistojus prie sienos prispausti galvą, mentis bei kulnis ir bandyti tokią tiesią laikyseną išlaikyti einant. Ir jokiu būdu nekryžiuoti kojų, kaip tai daro manekenės. Deja, šitaip moteriškai vaikščioti nėra lengva. Jei ant galvos būtų karūna, ko gero, ji būtų ne kartą nukritusi.

"Jei prie jūsų gatvėje prieina ir kalbina senyvo amžiaus žmonės, žinokite, kad su jumis viskas gerai", - moteriškumo katalizatorių sufleravo trenerė Kristina.

Po kelių treniruočių pati nepajutau jokių pokyčių nei savo laikysenoje, nei manierose, tačiau ir gatvėje, ir parduotuvėje mane pradėjo kalbinti senos moterys... Ir pačiai pasidarė įdomu - kas bus toliau?

Trečiadienį "Vakarų eksprese" skaitykite tęsinį

Kokias moteriškumo paslaptis išdavė psichologė Viktorija Gončarova ir apie tai, kodėl ištekėjusioms moterims neverta turėti meilužio.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder