A. Matulas reiškia susirūpinimą dėl klaidinančios vaistų reklamos

A. Matulas reiškia susirūpinimą dėl klaidinančios vaistų reklamos

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, reikšdamas susirūpinimą dėl vis labiau visuomenės informavimo priemonėse įsigalinčios netikslios, unikalias vaistų galias išaukštinančios reklamos, kreipiasi į farmacijos kompanijas bei kitus vaistinių preparatų reklamos užsakovus.


Seimo komiteto vadovas primena, kad Farmacijos įstatymo nuostatos draudžia įkyrią ir klaidinančią nereceptinių vaistų reklamą gyventojams.


"Jeigu ir toliau nesumažės tokios dažnai nekorektiškos vaistinių preparatų reklamos, siekdamas apsaugoti vartotojus nuo jos neigiamo poveikio, ketinu inicijuoti Farmacijos įstatymo atitinkamų nuostatų pakeitimus, draudžiančius nereceptinių vaistų reklamą", - teigia A. Matulas.


Pastaruoju metu, kaip pastebi parlamentaras, ypač padaugėjo įkyrios, klaidinančios reklamos, kai pabrėžiamos vaistinių preparatų teigiamos savybės, jų nepakeičiamumas, stulbinamas poveikis: reklamuojant vaistus teigiama, kad juos vartojant sąnariai visiškai atsistatys ir jie taps lankstūs, kad virškinimą gerinančios tabletės yra vienintelis išsigelbėjimas sustreikavus skrandžiui.


Eltos informacija


Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder