Akiniai moksleiviams – ir sveikata, ir stilius

Akiniai moksleiviams – ir sveikata, ir stilius

Vieniems paskutinis vasaros mėnuo vis dar susijęs su saule ir atostogoms, kitiems - jau su rūpesčiais dėl artėjančio rudens. Tėveliai vis dažniau pradeda dairytis būtiniausių mokyklai prekių, kartu su atžalomis lankytis gydytojų kabinetuose. Vienas privalomų vizitų – pas akių gydytoją.

Gydytojai pastebi, kad pastaraisiais metais prastėja vaikų regėjimas. Jau nieko nebestebina tai, jog daug pradinių klasių mokinukų nešioja akinius. Televizoriai, kompiuteriai, išmanieji telefonai, kuriais vaikai naudojasi beveik be pertraukų, užuot žaidę ar sportavę lauke, augina akiniuočių kartą, teigia medikai.

Vieno didžiausių optikos tinklų Lietuvoje „Fielmann“ vadovas Gintautas Kersnauskas taip pat teigia, kad optikų lankytojų amžius iš tiesų jaunėja – akinių vis dažniau prireikia vos į pirmąją klasę pradėjusiems eiti vaikams.

Rugsėjį optikos salonus užplūsta tėvai, susirūpinę dėl savo atžalų regėjimo sutrikimų. Tuo tarpu, anot G. Kersnausko, patartina vaikų akimis rūpintis visus metus, ne tik vejamiems privalomojo sveikatos tikrinimo.

Regos sutrikimai – nuo mažens

Pasak gydytojų oftalmologų, anksčiau klasikinė mokyklinė trumparegystė prasidėdavo ne pradinėse klasėse, o paauglystėje. Mat mediciniškai žvelgiant akies obuolys yra iš jungiamojo audinio, kuriam paprastai pradeda trūkti kalcio vaikui augant.

O tas augimas paauglystėje atsiliepia ir sąnariams, ir akies obuoliukui. Ima didėti akies obuoliuko ašis. Todėl ir trumparegystė daugiau buvo paauglystės reiškinys. O dabar, anot oftalmologų, trumparegystė dažnai prasideda anksčiau – dar pradinėse klasėse.

Čia nemažą vaidmenį vaidina žmogaus ir visuomenės evoliucija – seniau žmonės dažniau žiūrėdavo į laukus, į tolį, tai ir trumparegystės būdavo mažiau. O dabar, kadangi didžiausią dienos dalį praleidžiame apsiribodami artimu žiūrėjimu (kompiuteriai, televizoriai), tos trumparegystės daugėja.

Televizorius dažniausiai žiūrimas per arti: tinkamas atstumas turėtų būti televizoriaus ekrano įstrižainę dauginant iš penkių. O juk šiandien ekranai didėja, o patalpos – tos pačios. Todėl net fiziškai mes vis dažniau neturime galimybės išsaugoti šių proporcijų.

Kitas dalykas – kompiuterizacija. Pradinukams rekomenduojama per dieną prie kompiuterio praleisti ne daugiau kaip valandą ir būtinai darant pertraukėlę.

Patinka nešioti akinius

Kadangi daugėja nešiojančiųjų akinius vaikų, jie mokykloje dėl to neišgyvena ir nesulaukia patyčių. Vaikų tėvai savo atžaloms parūpina ryškius, žaismingus rėmelius, todėl kiti vaikai, neturintys regos sutrikimų, kartais irgi užsimano akinių, nori juos nešioti.

Pasak “Fielmann” optikos salonų darbuotojų, akiniai tampa saviraiškos priemone, aksesuaru, o ne nepageidautinu daiktu. Kalbant apie akinius vaikams, ypač dažna problema – pramogų įkarštyje sulaužyti akiniai.

Tad prieš įsigyjant vaikiškus akinius, patariama iš anksto pasidomėti optikų teikiamomis garantijomis. Nemokamas akinių remontas gali tapti tikru gelbėjimosi ratu atidžiai išlaidas kontroliuojančiai šeimai.

Rėmeliai – su nuliniais stiklais

Pasak „Fielmann“ gydytojų oftalmologų, vaikai, rinkdamiesi akinukus, dažniausiai patys nurodo spalvą, formą. Buvo laikas, kai labai patrauklūs atrodė Hario Poterio akiniai, tačiau ta mada jau atslūgo. Dažniau pasitaiko, kuomet vaikai nori tokių, kokius turi darželio ar mokyklos draugas.

Paaugliai ateina akinių išsirinkti patys arba su tėvais. Beje, nešioti akinius dėl grožio ir stiliaus nori ir paaugliai, ir jaunuoliai. Jie „Fielmann“ optikos salonuose gali įsigyti rėmelių su nuliniais stiklais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder