Kas yra fizinis kūnas - žinoma gerai, tačiau žmogus yra ir energijos informacijos laukas, nuolat veikiamas kitų laukų, - pasakoja Pranas Pocius.
Žmonės, nuolat dirbantys kompiuteriu, teigia Pranas Pocius, serga net šešis kartus dažniau - kompiuterio energijos laukas sąlygoja net psichikos sutrikimus, pasireiškiančius nemotyvuotu elgesiu, nes sutrikdoma protinė veikla.
Pašnekovas prisimena, kaip bendrabutyje gyvenęs jaunuolis susirgo dėl to, kad už plonos sienos prie pat jo galvos kaimynas laikė televizorių. Ilgas buvimas televizijos energijos lauke išprovokavo smegenų auglį.
Ką gi daryti, jei visgi tenka daug laiko praleisti prie kompiuterio? Pranas Pocius pataria kas pusvalandį daryti 10 min. pertraukas ir kuo daugiau būti gamtoje. O jei kritęs kūrybingumas - važiuoti į ypatingos energijos vietas. Mokslas pasaulyje tokių nustatęs tik 13. Jos yra Havajuose, Meksikoje, Vajominge, Haityje, žinoma, prie Egipto piramidžių ir kitur.
Pakalbėjus su mobiliuoju telefonu - valandą galvos energetinis laukas būna pakitęs. Tai moksliškai įrodyta, tik pas mus menkai kalbama, nes kai kam nenaudinga, kad žmonės šią informaciją turėtų. Energetinį užterštumą didina ir laidais tekanti elektros srovė. Ypač didelis užterštumas fiksuojamas šalia elektros transformatorinės.
Suvok ligų dvasines priežastis
Fizinio kūno sveikatą lemia ir mentalinės priežastys. Aukštesnis lygis valdo žemesnį. Kad susitvarkytų fizinis ir energetinis kūnai, užtenka dvasiškai pasikeisti. "Jei žmogus laikosi vienos linijos, prisirišęs prie tam tikrų idėjų ir minčių, sveikata sutrinka - jis nebegali pasukinėti kaklo, sutrinka ir kelio sąnarių lankstumas. Žmogus susirgs ir jausdamas kaltę, nuoskaudą ar pyktį - jie energetiniame kūne sukels pakitimus, nes ląstelės nebesugebės sukaupti joms reikalingą energijos kiekį.
Sėdim savo minčių kalėjime, idėjų pasaulyje - bet tai nerealus, iliuzijų pasaulis. Todėl alternatyviosios medicinos gydytojas pataria visada klausyti savo širdies, stengtis suvokti tai, kas žmogui naudingiausia, koks jo santykis su sveikata. Klausant širdies, nereikalingi dalykai, kaip rūkymas, atkris savaime.
Nutukimą dvasiniame lygmenyje sąlygoja baimė, nepasitikėjimas gyvenimu.
Gimdos, jos priklausinių ligas - nuoskauda dėl seksualinių išgyvenimų.
Insultas, infarktas dažną vyrą paguldo dėl aplinkos konkurencingumo, agresijos. O juk gyvenimas laikosi ant meilės, o ne ant prievartos ar konkurencijos. Tas priežastis suvokęs žmogus gali pasveikti."
Pranas Pocius prisimena, kaip jo pacientė įveikė bronchinę astmą, suvokusi jos dvasines priežastis ir jų atsikračiusi. Ji kreipėsi į refleksoterapeutą, norėdama išvengti gydymo hormonais. Adatų terapija padėjo trumpam - priepuoliai vis atsinaujindavo. Per ketvirtą jos vizitą gydytojas išsiaiškino, kad moteris jautė didelę nuoskaudą dėl to, kad ją paliko jos vyras. Patarė atleisti jam, susitaikyti, nuoširdžiai palinkėti jam gėrio. Po mėnesio moteris atėjo švytinti, sveika - padėkojo, kad kvėpavimas susitvarkė, kai pašnekėjo su vyru nuoširdžiai, atleido jam.
Prano Pociaus teigimu, ligų dvasinių priežasčių suvokimas padeda pasveikti ir nuo tų ligų, kurios laikomos nepagydomomis.
Švarus vanduo, nemodifikuotas maistas...
Kokios gi yra elementariosios sveikos gyvensenos tiesos? "Pirmiausia išsiaiškink, ko reikia tavo kūnui, koks jo tipas, tą tipą stimuliuok maistu. Nepaisyk bendrų kitų nustatytų mitybos taisyklių, ko tau reikia - suvok pats. Išsiaiškinti tai padeda Ajurvedos - senovės indų sveikatingumo filosofijos - taisyklės."
Sveikatą teikia švarus vanduo, ekologiškai tikras, genetiškai nemodifikuotas maistas. "Ar žinot, kad braškės modifikuotos įvedus žuvies geną? - nustebino savo klausimu pašnekovas. - Gaila, didelė dalis mūsų vartojamo maisto yra modifikuotas. Žmogus turi suvokti, koks maistas jam tinka, kokioj vietovėj geriau gyventi. Nepamiršti, kad aplinką pagerina naudojami fengšui principai".
Negyvas valgis, kalba pašnekovas, kaip kepta, virta mėsa, vaidina griaunantį vaidmenį, žmogus greičiau išvedamas iš pusiausvyros. Kuriančią jėgą aktyvina švieži vaisiai, daržovės. Ypač vertingas maistas - grūdai, jei, žinoma, nemodifikuoti. Tai pats švariausias valgis: kol žemės syvai pakliūva į grūdus, jie praeina 300 filtrų, - pasakoja Pranas Pocius.
Kaip įsiteikti virškinimo sistemai? "Kramtyk maistą lėtai, kiekvieną kąsnį po 50 kartų, kad maistas susimaišytų su seilėmis. Kita sąlyga - normalios subalansuotos emocijos. Nustatyta, jog, pavyzdžiui, dvylikapirštės žarnos opaligės dažna priežastis - būtent psichosomatinės ligos."
Atsakyk sau į klausimą, kodėl valgai. Juk, pasak Prano Pociaus, yra nustatyta 15 psichologinių priežasčių, kodėl žmonės valgo. 14 iš jų nepateisinamos: valgoma, norint pabrėžti savo individualumą, užmegzti ir palaikyti dalykinius santykius, palaikyti kompaniją, parodyti savo nepriklausomumą, parodyti priklausomybę kokiai nors žmonių bendrijai, susidoroti su fiziniu ar emociniu stresu ir pan. Vienintelė iš tų 15 priežasčių esanti pateisinama: valgymu išreikšti meilę ir rūpestį.
Įvaldyk nusiteikimo energiją
Didelę galią, didžiausią po tikėjimo, pasak Prano Pociaus, gyvenime vaidina nusiteikimas. Nusiteikimo energiją galima valdyti, pvz., darant energetinius veiksmus pagal cigun, tibetiečių, jogos sistemas. Treniruotas žmogus galįs nusiteikimo valia nukreipti savo energiją į bet kurį organą ir taip jį paveikti.
"Nusiteikimas - pagrindinė žmogaus jėga, tai ne proto, o dvasios funkcija. Proto funkcija - atmintis. Bet praeities nebėra, o kas yra šią akimirką - protas nesuvokia, jis tik spėlioja, kuria versijas ir padaro daug klaidų. Proto veiksmas dažnai neteisingas. Vienus dalykus mėgstama sustiprinti, kitus - sumenkinti. Tai realybės iškreipimas, iš tiesų visi dalykai vienodai svarbūs ir nesvarbūs. Nereikalingos mintys gadina nuotaiką, sukelia nervinę įtampą, ligas. Tikra yra tiesioginis suvokimas..."
Tačiau tai - jau filosofija...
Rašyti komentarą