Priminimas: vardan širdies reikia daugiau judėti

Priminimas: vardan širdies reikia daugiau judėti

Jūrininkų ligoninės kolektyvo tradicija pasaulinę širdies dieną praleisti aktyviai ir rodyti pavyzdį miestiečiams pratęsta ir šiemet - medikai sėdo ant dviračių ir jais Klaipėdą pervažiavo išilgai.

Pasaulinė širdies diena nuo 1999-ųjų kasmet minima paskutinį rugsėjo sekmadienį, o Jūrininkų ligoninės kolektyvas šia proga į dviračių žygį kasmet leidžiasi nuo 2005 metų. Pirmųjų akcijų metu įveikti nedideli atstumai, tačiau jie nuolat ilgėjo, o pernai ir šiemet prie ligoninės startavę dviratininkai finišuoja prie prekybos centro BIG, įveikę 15 kilometrų.

Nemažas būrys kardiologų ir kitų sričių medikai savo akcija bando priminti, kad savo širdimi reikia rūpintis.

"Norime parodyti miestiečiams, kad reikia atkreipti dėmesį į širdies ligas, juk jos sudaro didžiąją dalį visų susirgimų, dėl širdies sutrikimų įvyksta per 50 proc. visų mirčių. Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje tai yra itin opi sveikatos problema.

Sportuokime, gyvenkime sveikai. Galbūt šis mūsų žygis įkvėps bent dalelę klaipėdiečių dažniau važinėti dviračiu, vaikščioti gryname ore. Judėti, judėti, judėti", - kalbėjo dviratininkų kolonos priekyje važiavęs ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga.

Jis taip pat paminėjo, kad vardan žmogaus organizmo "variklio" derėtų nerūkyti, atsisakyti alkoholio, sveikai maitintis, nepriaugti viršsvorio ir nevengti vizito pas gydytojus pajutus bent kokius negalavimus širdies plote.

Vyriausiajam gydytojui antrino ir ligoninės Širdies aritmijų skyriaus vedėja doc. dr. Sigutė Norkienė.

"Kardiologe dirbu jau 30 metų, susiduriu su daug jaunų ligonių ir manau, kad nejudra yra žmonijos priešas. Važinėju dviračiu ir kitus žmones kviečiu. Žiemą - eiti į baseiną, slidinėti. Tik noro reikia turėti. Kai sportuoji geriau jautiesi, darbingumas geresnis yra, patys esame geresni, šeimos tai pajaučia. Judėjimas - geros savijautos šaltinis.

Ir jeigu sveika mityba kainuoja, tai dviračiu važiuoti ar vaikščioti nekainuoja nieko", - sakė patyrusi kardiologė.

Vien Jūrininkų ligoninėje kasmet gydoma per 4 tūkst. širdies ligomis sergančių pacientų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder