Abiturientai: "Mus išgelbėjo Balys Sruoga"

Abiturientai: "Mus išgelbėjo Balys Sruoga"

Vakar abiturientai laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą. Tiesa, Klaipėdoje daugiau abiturientų rinkosi mokyklinį, o ne valstybinį egzaminą.

"Vakarų ekspreso" kalbinti abiturientai sakė, jog šiemet temos nebuvo labai sunkios. Daugelis džiaugėsi tarp autorių išvydę Balio Sruogos pavardę - esą tai vienas mėgstamiausių ir geriausiai išnagrinėtų autorių.

Tiek valstybiniame, tiek mokykliniame brandos egzamine kandidatai turėjo atlikti vieną užduotį - parašyti rašinį. Buvo pateiktos dvi samprotavimo rašinio ir dvi literatūrinio rašinio temos. Taigi buvo galima rinktis 1 iš 4 temų.

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginijos Kazakauskienės duomenimis, uostamiestyje mokyklinį egzaminą rinkosi 1 242, o valstybinį - 1 084 abiturientai.

"Šitie skaičiai bendri - čia įtraukti ir profesinių mokyklų abiturientai, ir eksternai. Kol kas atrodo, kad viskas praėjo sklandžiai, jokių nusiskundimų nesulaukta", - vakar pasibaigus egzamino laikui sakė V. Kazakauskienė.

Tiesa, į egzaminą neatvyko 10 dvyliktokų. Du iš jų pranešė, kad susirgo, du nebuvo prileisti prie egzamino, o kodėl nepasirodė likusieji, vakar dar nebuvo žinoma.

Tie, kurie į egzaminą neatėjo dėl pateisinamos priežasties, jį galės perlaikyti birželio pabaigoje.

Nacionalinis egzaminų centras skelbia, kad galutiniai egzaminų rezultatai turėtų paaiškėti iki liepos 11 d. Visgi paprastai lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatų taip ilgai laukti nereikia.

Kad išlaikytų valstybinį brandos egzaminą, kandidatas turi surinkti ne mažiau kaip 30 proc. galimų surinkti taškų.

Kristupas
Užduotys nepasirodė sunkios, ypač kai pamačiau Balį Sruogą. Jis mus išgelbėjo. Mes gana stipriai analizavome "Dievų mišką", be to, buvau matęs ir filmą, todėl remdamasis šiuo rašytoju rašiau samprotavimo rašinį "Ką gali juokas". Laiko pakako. Rašiau gal dvi valandas. Tikiuosi, kad pavyks išlaikyti.
Lina
Rašiau temą "Ką gali juokas?" Nepamenu, kokios buvo literatūrinių rašinių temos, nes iš anksto žinojau, kad rinksiuosi samprotavimo rašinį. Atrodo, kad ir literatūrinių rašinių autoriai buvo gana patrauklūs. Ką gali juokas? Jis gali padėti įvairiose situacijose. Kad ir, pavyzdžiui, nuimti įtampą egzaminų metu.
Ernestas
Iš pradžių temų pavadinimai pasirodė gana sunkūs, bet kai pamačiau tarp autorių B. Sruogą, nebekilo klausimų, kurią temą rinktis. Man įdomi ir šio autoriaus biografija, ir jo kūrinys "Dievų miškas" puikiai žinomas. Aš manau, kad tik stiprus žmogus geba juoktis net ir beviltiškoje situacijoje - tai bandžiau perteikti savo rašinyje. Parašiau 516 žodžių - reikalavimą įvykdžiau, dabar svarbiausia, kad nebūčiau padaręs daug klaidų. Egzaminams ruošiausi atsakingai ne tik paskutines dienas, bet ir visus metus. Paskutinėmis dienomis dar galima daug nuveikti - prisiminti autorių biografijas, kuriai epochai jie priklausė, jų kūrinius, kitaip tariant, susidėlioti viską į lentynas.
Agota
Temos buvo gana lengvos, tik buvau truputėlį primiršusi autorius, tad buvo šiek tiek streso. Rinkausi samprotavimo rašinį, nes tokį rašinį rašant gali daugiau remtis savo mintimis, įžvalgomis. Manau, kad sekėsi neblogai, o kaip parašiau, sužinosiu, kai paaiškės rezultatai. Man svarbiausia - išlaikyti, apie įvertinimą negalvoju.
Justas
Kol kas sunku vertinti, kaip sekėsi, nes nežinia, koks bus galutinis rezultatas. Prieš egzaminus tikėjausi, kad iš autorių bus Jonas Biliūnas arba Balys Sruoga, tad mano lūkesčiai pasitvirtino, turėjau kuo remtis. Rašiau tris valandas, taigi parašiau greičiau nei buvo skirta laiko. Iš pradžių gal ir jautėsi šiokia tokia įtampa, bet juk šalia klasiokai, savi veidai, tad atmosfera buvo gana jauki.

Samprotavimo rašinio užduotys

1. Kaip keičiasi inteligento vaidmuo visuomenėje? (Autoriai pasirinkti: Vincas Kudirka, Juozas Aputis, Jurgis Kunčinas);
2. Ką gali juokas? (Jurgis Savickis, Balys Sruoga, Marius Ivaškevičius).

Literatūrinio rašinio užduotys

1. Prarastos tėvynės ilgesys Lietuvos literatūroje (Salomėja Nėris, Antanas Škėma, Česlovas Milošas);
2. Kasdienybės grožio pajauta lietuvių literatūroje (Kristijonas Donelaitis, Juozas Tumas-Vaižgantas, Judita Vaičiūnaitė).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder