Taryba kandidatais patvirtino keturis visus reikalingus dokumentus konkursui pateikusius asmenis. Vadovauti KU pretenduoja Raimondas Baltrušaitis, Antanas Bučinskas, Eimutis Juzeliūnas ir Giedrius Varoneckas. Prisistatymui kiekvienas turėjo po pusvalandį.
Su KU susiję du kandidatai - A. Bučinskas yra Socialinių mokslų fakulteto dekanas, Tarybos ir Senato narys, o G. Varoneckas - KU Mechatronikos mokslo instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, taip pat Klaipėdos universitetinės ligoninės Miego medicinos centro vadovas.
E. Juzeliūnas - Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas, pastaruosius 5 metus dirbęs Kembridžo universitete. R. Baltrušaitis - ISM konsultantas, prieš tai dirbęs kompanijoje "Kraft Foods" ir Kauno technologijos universitete.
Visi kandidatai akcentavo, jog reikia gerinti universiteto įvaizdį bei ieškoti būdų pritraukti ne tik daugiau studentų, bet ir investicijų.
Dėmesys studentams
Techninių mokslų daktaro laipsnį turintis R. Baltrušaitis KU bendruomenei teigė žinąs būdą į universitetą pritraukti žymiai daugiau gabių studentų. Pasak jo, tai padėtų padaryti leidimas universitete mokytis vienuoliktokams - olimpiadų dalyviams bei prizininkams, kitiems gabiems moksleiviams.
"Pakaktų dviejų dokumentų: mokyklos rekomendacijos ir paties mokinio motyvacinio laiško. Gal atrodytų, kad mano pasiūlymas nerimtas, bet tai - proveržio elementas, tik taip galima judėti į priekį. Po kelių metų ši praktika gali tapti įprasta - jei būsime pirmieji, galėsime daug pasiekti", - kalbėjo kaunietis R. Baltrušaitis.
KU Socialinių mokslų fakulteto dekanas A. Bučinskas savo kalboje pabrėžė, jog reikia liautis save plakus - esą tik kalbama, koks universitetas blogas, ir nepastebima gerų dalykų. Pasak jo, universitetui reikia modernizuoti biblioteką, aktyviau dalyvauti miesto, visuomenės veikloje, bendradarbiauti su Žemaitijos miestų savivaldybėmis, ieškoti kelių pritraukti verslo investicijas.
"Jei norime išgyventi, reikia nerti į verslą", - tvirtino A. Bučinskas.
Jis teigė, jog būtų verta organizuoti studijų programas rusų bei anglų kalbomis, taip sudarant galimybę Klaipėdoje studijuoti Baltarusijos, Kazachstano, Indijos, Kinijos piliečiams.
Taip pat A. Bučinskas pateikė idėją liberalizuoti mokymosi trukmę - neapibrėžti studijų, pavyzdžiui, ketverių metų laikotarpiu - leisti studentui susidėlioti studijas patogiu grafiku.
Dar viena šio kandidato ne tik studentams aktuali idėja - skatinti darbdavius priimant jaunus specialistus į darbą bei nustatant darbo užmokestį, vertinti diplomo priedėlyje nurodytus studento pasiekimus. Tai esą taptų motyvacija geriau mokytis bei išgyvendintų nusirašinėjimą ir plagijavimą.
Skatinti mokslinius tyrimus
Trečiasis kandidatas E. Juzeliūnas prisistatymą pradėjo nuo mokslinės biografijos - studijos bei darbai Lietuvos, Europos ir JAV aukštosiose mokyklose, darbas Valstybiniame mokslinių tyrimų institute. Kandidatas savo kalboje pabrėžė, jog uostamiesčio universitetas neišnaudoja savo potencialo mokslinių tyrimų srityje.
"Moksliniai tyrimai - probleminė Klaipėdos universiteto sritis. Čia dirba 250 daktaro laipsnį turinčių žmonių, o mokslinė produkcija - kaip nedidelio tyrimų instituto", - skaičiais rėmėsi E. Juzeliūnas.
Jo nuomone, gerinti KU įvaizdį Lietuvoje ir pasaulyje padėtų dėmesys moksliniams tyrimams ir plėtra šioje srityje. Kandidatas į rektorius kaip vieną iš būdų konkuruoti su Vilniaus ir Kauno aukštosiomis mokyklomis mato filialų, pavyzdžiui, fizikos-chemijos tyrimų laboratorijos, įkūrimą. "Įeiname į konkurentų zoną ir juos nukonkuruojame", - šmaikštavo E. Juzeliūnas.
Pasak jo, universitetui reikėtų išnaudoti ir verslo potencialą - uostą, laivybą, geoterminę energiją, ieškoti savarankiškumo finansiniu aspektu.
Apie mokslinių tyrimų ir inovacijų srities stiprinimą kalbėjo ir ketvirtasis kandidatas G. Varoneckas. Taip pat, jo nuomone, reikėtų plėsti doktorantūros studijų sritį - kad universiteto kolektyvas pasipildytų jaunais mokslininkais, organizuoti stažuotes užsienyje, organizuoti studijas užsienio kalbomis.
Pedagoginio, vadybinio bei klinikinio darbo patirties turintis G. Varoneckas sakė, jog vertėtų apsvarstyti ir KU klinikos įkūrimą. Pasak jo, reikia plėsti universiteto biblioteką, universiteto miestelį, laboratorijas, atnaujinti Botanikos sodą, bendrabučius.
Taip pat, pasak G. Varonecko, pakelti universiteto prestižą padėtų skaityti paskaitų kviečiami žinomi ir gerbiami mokslininkai, menininkai, kultūros, politikos atstovai.
Pasak posėdžiui vadovavusio KU Tarybos pirmininko Arnoldo Šileikos, universiteto Tarybos bei Senato nariai, pirmadienį išklausę visų kandidatų prisistatymus, laiko apsvarstyti kandidatūras turi nedaug. Jau šį trečiadienį vyks posėdis, kuriame ir bus išrinktas naujasis uostamiesčio alma mater vadovas.
Rašyti komentarą