Jau šių metų stojantiesiems į dalį bakalauro studijų nebereikės mokėti už mokslą. Taip Eltai teigė švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas.
Pasak viceministro, nemokamo bakalauro link bus einama ir toliau.
Kaip skelbė ELTA, Vyriausybė yra įsipareigojusi, kad nuo 2018 metų bakalauro studijos bus nemokamos. Tačiau G. Viliūnas sako, kad visuotinio nemokamo bakalauro šiemet dar nebus.
„Tam reikėtų didelių investicijų, ir tiesiog valstybė neturi tokio poreikio. Pavyzdžiui, medicinos gydytojų, slaugytojų ir dabar rengiame daugiau, negu mums reikia, o po studijų dalį valstybės lėšomis studijavusiųjų prarandame. Tai labai brangiai kainuoja mokesčių mokėtojams“, - sakė viceministras.
G. Viliūno teigimu, tam tikri ribojimai išliks. „Pageidaujantys studijuoti aukščiau valstybės poreikio turės už tai susimokėti“, - sakė viceministras.
Greičiausiai nemokamomis bakalauro studijomis galės pasinaudoti specialistai, viceministro žodžiais, labiausiai reikalingi Lietuvos ūkiui ir visuomenei: pasirinkusieji informacines technologijas, fizinius mokslus, susijusius su biotechnologijomis, chemija, šviesos technologijomis.
„Be jokios abejonės, nemokamai bakalauro galės siekti visi pasirinkusieji žemės ūkio studijas, kurių populiarumas nedidelis, bet žemės ūkio specialistų labai trūksta, ir mes tokiu bei kitais būdais skatinsime abiturientus bei ankstesnių laidų absolventus rinktis šias studijų programas, galbūt raginsim suinteresuotas institucijas skirti stipendijas ar panašiai“, - Eltai sakė viceministras.
Pasak G. Viliūno, valstybės užsakymu rengiami būsimi mokytojai taip pat galės siekti bakalauro, nemokėdami už mokslą.
Kokias studijų programas ir mokyklas rinktis, kokios sąlygos siūlomos Lietuvoje ir užsienyje, moksleiviai galės sužinoti ketvirtadienį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ atidaromoje 16-ojoje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018. Įjunk ateitį“.
Tris dienas truksiančioje parodoje aukštosios ir profesinės mokyklos, su studijomis susijusios įstaigos savo stenduose ir 200-uose renginių mokiniams suteiks informacijos, kuri padės apsispręsti, kur mokytis ir studijuoti, kaip planuoti savo karjerą.
„Patarčiau abiturientams galvoti ne tik kurį universitetą ar kolegiją, kurią studijų programą rinktis, bet kelti klausimą, kuo jis nori būti, ką dirbti, kokias žinias ir kompetencijas nori įgyti. O tada ieškoti mokyklos, kuri gali tai pasiūlyti. Kuo daugiau jaunas žmogus turi informacijos, tuo lengviau jam atsakyti į klausimą, kur stoti. Ši paroda - tinkamiausia vieta, kur galima tiesiogiai aukštųjų mokyklų atstovams užduoti visus klausimus“, - sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Rašyti komentarą