Žinia, LSLA šiemet balandžio 24 d. buvo sustabdžiusi šios instituto programos vykdymą, nes jos nebuvo akreditavęs Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC). Tai sukėlė studentų ir jų tėvų pasipiktinimą, nes baimintasi, kad aukštojo mokslo diplomo gali negauti tie, kurie mokosi pastaruosius dvejus metus.
Lapkričio 22 d. LSLA direktoriaus Evaldo Zacharevičiaus įsakymu KU Jūreivystės institutui suteikta teisė vykdyti laivavedybos vientisųjų studijų programą. E. Zacharevičiaus teigimu, minėtą programą akreditavo SKVC, kuris gilinosi į mokymo kokybę, o LSLA Parengimo priežiūros ir diplomavimo specialistai atliko tikrinimą, kad mokymo programa atitiktų konvencinius reikalavimus.
"Institutas iš naujo perdarė tą programą. Laivavedžių mokymai yra susiję ne tik su teorija, bet ir su praktika, tad institutas pasirašė naujas sutartis su Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla, kad leistų jam naudotis pastarosios technine baze, treniruokliais. Kai institutas mums viską pateikė, turėjome dar šiek tiek pastabų, bet iš esmės programą jau gali vykdyti, tad mes jį atestavome", - kalbėjo E. Zacharevičius.
"Akreditavimas vyksta periodiškai, nes keičiasi reikalavimai. Nebūtinai turi būti kas nors blogai, jeigu tikrinama. Nieko blogo pavasarį nebuvo, tik sukeltas triukšmas ir didelės akys. To patikrinimo metu mes dėl kai kurių dalykų nesutarėme, bet vyko normali programos akreditacija bei normalios derybos su Švietimo ir mokslo ministerija dėl to, ar galima šią programą įtraukti į kitų programų grupę. Tokios galimybės neatsirado, tad mes buvome priversti ją padaryti magistrinę. Tam reikėjo laiko, juk programos nepakeisi per vieną vakarą. Reikėjo daug dalykų apgalvoti. Ir dabar nors programą akreditavo, pareiškė pastabų dėl kai kurių praktikos dalykų", - kalbėjo KU rektorius Vaidutis Laurėnas.
Anot jo, patvirtina programa nėra nauja.
"Mūsų įstatyminė bazė blogai sutvarkyta. Mes visada buvome patenkinti, kai laivavedžių rengimui buvo taikoma sistema "ketveri plius vieneri". Dabar valstybės normatyviniai dokumentai nenumato tokios galimybės, tik vadinamąsias vientisąsias studijas. Tai reiškia, kad po penkerių metų studijos baigiamos įgyjant magistro kvalifikacinį laipsnį. Taip ir išeina, kad inžinieriai magistro laipsnio siekia šešerius metus, o laivavedžiai, kurie dar visus metus turi atlikti praktiką jūroje, turi jį pasiekti per penkerius metus. Todėl toje programoje ir atsiranda šiek tiek rūpesčių, susijusių su magistriniais reikalavimais. Kadangi įstatymas nebuvo pakeistas, mes turėjome prisitaikyti prie šitos ne visiškai naudingos situacijos ir programą padaryti magistrinę. Tikrai turėjome labai gerai pagalvoti, kaip sukonstruoti tokią programą, kad studentai per penkerius metus galėtų apginti magistro darbą", - sakė V. Laurėnas.
Tiek V. Laurėnas, tiek E. Zacharevičius patikino, kad dėl tos mokymo programos sustabdymo nenukentėjo nė vienas studentas.
Rašyti komentarą