Šiuo metu vaikinas studijuoja industrinį dizainą Londono Middlesex universitete.
Koks vienas įsimintiniausių Erasmus projektų?
2016 metais kelionė į Armėniją - pakeitė mano gyvenimą. Lapkritį turėtų būti šilta, tačiau mes atvažiavome į sniego kupiną "Narniją", kurioje buvo 10 laipsnių žemiau nulio. Pasisvečiavome pas vietinius. Įsivaizduok - ateini į kalnų namelį, o ten šildoma tik virtuvė.
Žmonės - svetingi, mus vaišino nuostabaus skonio vynuogėmis. Namelio savininkė tuo metu gyveno su 89-erių senele. Nuoširdūs žmonės, kalbėjome valandų valandas. Tas namas dvi didžiulės bibliotekos, aš niekada nesu matęs tokios geros bibliotekos. O kitame kambaryje per visą sieną didžiulis sovietinis žemėlapis.
Toje kelionėje įsiminė senas sovietinis autobusas, kuriame puikavosi didžiulė skylė grindyse, nebuvo greičio matuoklio, o važiavome kalnų keliais... Kiekvienoje kelionėje nutinka įvairių nuotykių.
Girdėjau buvai Italijoje su "Erasmus Entrepreneurs" ar gali papasakoti apie programą?
"Erasmus Entrepreneurs" programa turi daugiau naudos negu paprastas "Erasmus". Dalyvaudamas šioje programoje neprivalai būti studentas. Svarbu, kad neturėtum 3 metų patirties verslo srityje. Ten svarbiausia įgyti patirties. Per programą gali susirasti panašioje srityje dirbantį žmogų, susitarimo reikalas ką tu darysi ir ką jis.
Aš, dalyvaudamas šioje programoje, gyvenau pas italą Basamą Rembaldą, netoli kalnų esančiame miestelyje. Turėjau mokytoją Izaką. Jis dirbo reklamos, renginių organizavimo srityje. Išvydau jo dirbtuvėse daugybę 3D spausdintuvų, lazerių ir kitų dalykų. Jau tada žinojau, kad noriu studijuoti industrinį dizainą. Todėl į tai žiūrėjau kaip į progą susikurti sau darbų rinkinį.
Dalyvaudamas tokiose programose užsienyje dažnai susipažįstu ir ir su lietuviais.
SUOMIJA. Jeigu Tautvydas Petruškevičius galėtų gyventi kitoje šalyje, pasirinktų Suomiją.
Kokių girdėjai stereotipų apie Lietuvą?
Keista, bet dauguma užsienio verslininkų nieko nežino apie Lietuvą. Mūsų šalyje yra puikios sąlygos kurti verslą, nes beveik visi gyventojai supranta angliškai. Mes turime nerealias technologijas ir potencialą.
Būdamas Singapūre sukūriau skaidres pavadinimu "Versli Lietuva". Šią prezentaciją pristatėme renginiuose ir tai atnešė naudos, nes užsienio kompanijos susidomėjo. Pavyzdžiui, Suomiją daugelis žino, jie inovatyvūs. Tikiuosi, kad mūsų kartoje bus išsilavinusių žmonių, kurie garsins Lietuvą.
O teko patirti kultūrinį šoką Singapūre?
Pavyzdžiui, ten negali gerti vandens viešajame transporte, negali rinkti rudeninių lapų nuo žemės. Viskas yra paremta kultūra ir baudomis. Ten labai griežta sistema.
Per maždaug penkiasdešimt metų iš lūšnyno Singapūras tapo turtinga šalimi, nes pasitelkė talentingus žmones. Sutikti Singapūre lietuviai buvo geraširdžiai, daugelis išsilavinę, turintys savo verslus. Kol kas Singapūre yra internetinė laisvė, žinoma, apie politiką kalbėti nepatartina. Ši šalis yra viena laisvesnių, palyginus su Singapūro kaimynėmis.
KUPRINĖS. Tautvydas prisidėjo prie "Lineanera" kuprinių dizaino kūrimo.
Esi buvęs daugybėje šalių... Kurioje norėtum gyventi?
Suomijoje jaučiausi laimingas. Ir valstybė, ir žmonės vieni kitiems padeda. Lietuvoje skatinama asmeninė lyderystė, o ten žmonės yra lygūs, kiekvieno nuomonė yra svarbi. O jeigu norėčiau pasilinksminti, tai Anglijoje, Londone. Man ten patiko kultūra ir žmonės. Tiesa, Anglijoje be pavojų neišsisuksi.
Kaip susidomėjai verslininkyste?
Mokykloje išmoktų žinių nepakaks, tad reikia ieškoti jų kitur. Todėl sugalvojau vykti į įvairias verslo konferencijas Vilniuje ar Kaune. Kitaip tariant, ieškojau svarių priežasčių, kaip praleisti pamokas. Įvairių paskaitų metu susipažindavau su scenaristais, verslininkais, sužinodavau, kas vyksta pasaulyje.
O nebūdavo baugu sėdėti su verslininkais?
Man niekada nebūdavo baisu užkalbinti žmones. Tai man labai padėdavo, kai vesdavau renginius, per tas pačias konferencijas. Supratau, kad po kiekvienos konferencijos reikia pabendrauti su kalbėtojais. Kartais pavykdavo net apsikeisti kontaktais ir sužinoti įdomių detalių, kurių jie neatskleidė kalbos metu.
Man niekada nebuvo baisu užkalbinti žmones.
Tikiuosi, kad mūsų kartoje bus išsilavinusių žmonių, kurie garsins Lietuvą.
Kiekvienoje kelionėje pasitaiko įvairių nuotykių.
Nuotraukos iš asmeninio archyvo.
Rašyti komentarą