Vintur vadovauja amerikietiškajam "Vogue" nuo 1988 metų. Būtent apie ją buvusi "Vogue" asistentė Loren Vaisberger (Lauren Weisberger) parašė savo bestselerį "Velnias dėvi Pradą".
Triukšmingojo romano autorė ir bjauraus Vintur charakterio demaskuotoja Loren Vaisberger, gimusi 1977 m. Pensilvanijoje, kaip suprantate, - minėto filmo herojės Andrėjos prototipas.
Baigusi universitetą, Loren išvyko į kelionę po Jordaniją, Tailandą, Indiją, Nepalą ir kitas šalis. Kai grįžo į Valstijas, jai smarkiai pasisekė - ją, merginą be jokios darbo patirties, priėmė į vyriausiosios "Vogue" redaktorės Anos Vintur asistentes.
"Vogue" žurnale Loren išdirbo vos 10 mėnesių ir savo kailiu spėjo pajusti, koks žmogus yra Vintur.
Išėjusi iš žurnalo, kuriame dirbo "nubėk ten, atnešk tą", Loren ėmė rašyti apžvalgas "Departures Magazine" ir ėmė lankyti rašymo meistriškumo kursus. Savo esė, kuriuos rašydavo mokydamasi, ji pasakojo apie darbą "Vogue".
Veikiai tapo aišku, kad pasakojimai puikiai gula į vientisą koncepciją. Taip atsirado romanas "Velnias dėvi Pradą", netrukus tapęs pasauliniu bestseleriu ir pagrindu sukurti filmą.
Beje, Aną sutiko vaidinti tik Merilė Stryp (Meryl Streep). Ji pati pakvietė Aną į premjerą, kad įtikintų, jog nekopijavo jos.
Vintur atėjo į filmo premjerą vilkėdama Pradą!
Pristatant filmą Loren Vaisberger ir Ana Vintur nepersimetė nė žodeliu ir netgi sėdėjo priešingose salės pusėse. Nieko keista, nes Loren romane Ana - be jokių žmoniškų savybių: šalta, negailestinga robotė.
Norėjo nužudyti
Dėl kieto charakterio Anos daug kas nekenčia. Kai ne per seniausiai vyko žurnalisto Piterio Bronšteino, dirbusio interneto svetainėje, skirtoje mados industrijai, teismas, paaiškėjo, kad jis ketino Vintur nužudyti.
Žurnalistą teisė už seksualinį priekabiavimą kolegos atžvilgiu (persirengęs gaisrininku, Bronšteinas įsibrovė į bendradarbės namus, kad ją išprievartautų). Tyrimo procese buvo rastas asmeninis kaltinamojo dienoraštis, kuriame jis aprašė Anos Vintur nužudymo planus.
Dienoraštyje Bronšteinas vadino Vintur "egoistiška išsigimėle", niekada neatsiliepusia į jo skambučius. Dar jame buvo parašyta: "Norite žinoti, kodėl aš trokštu nužudyti Aną Vintur? Tiesiog todėl, kad to trokštu!"
Anos šeima
Ana gimė 1949 m. lapkričio 3 d. Londone. Jos tėvas Čarlzas buvo britų laikraščio "The Evening Standard" redaktorius. Motina - amerikietė Elinor Baker. Sakoma, kad jiedu beveik nebendravo.
Ana augo keturių vaikų šeimoje. Tėvai labiausiai mylėjo vyriausiąjį sūnų Geraldą, kuris žuvo avarijoje sulaukęs 14 metų. Motina po tragedijos neatsigavo, o tėvas pasinėrė į darbus.
Ana dievino tėvą, nors šis jai skyrė nedaug dėmesio. Redaktoriavimo specifika jai buvo pažįstama nuo vaikystės. Jau paauglystėje Ana konsultavo tėvą, kaip padaryti laikraštį įdomesnį jaunimui. O jau 1999 m. ji atsisakė spausdinti viršelyje Jennifer Lopes, nes "ji pernelyg vulgari "Vogue".
Net ir didžiausiai pasaulio garsenybei pakliūti ant "Vogue“ viršelio nėra paprasta. Ji griežtai vertina išvaizdą: net geriausia istorija gali būti išmesta, jei herojus neatitinka Annos reikalavimų. Pavyzdžiui, garsi JAV laidų vedėja Oprah Winfrey dėl to turėjo atsikratyti 10 kilogramų, o iš Cindy Crawford net trijų fotosesijų nė viena nuotrauka Anai nepatiko. Beje, stilingiausia žvaigžde ji laiko Nicole Kidman.
Vaikystėje Ana pati buvo stamboka, dėl to sportavo ir netgi badavo. Mergaitė domėjosi kinu ir šukuosenomis. Draugių ji beveik neturėjo.
Paauglė Ana metė mokyklą. Tėvas padėjo jai įsidarbinti pardavėja vienoje iš Londono parduotuvių. Paskui ji pakeitė dar kelias darbovietes.
Ana nuo mažumės turėjo vienintelę svajonę - tapti "Vogue“ bose.
Tikslas
1970 m. Ana įsidarbino asistente žurnale "Harper’s Bazaar“, o po šešerių metu tapo mados redaktore. Vėliau ji dirbo dar keliuose madų žurnaluose, kol ją pastebėjo korporacijos „Conde Nast“, kuriai priklauso "Vogue", "GQ", "Vanity Fair“, "Glamour“ ir kt., vadovai.
1983 m. jie rekomendavo Aną "Vogue“ žurnalo vyriausiajai redaktorei Grace Mirabellai. Kai ši paklausė, kokį darbą Ana galėtų dirbti, ši atsakė: "Jūsų“.
Damos taip nesugyveno, kad korporacijos vadovybė Aną perkėlė į britų "Vogue" vyriausiosios redaktorės kėdę.
1988 m. Vintur svajonė išsipildė: jai atiteko amerikietiškojo "Vogue" vadovės postas. Apie tai Grace Mirabella, žurnale išdirbusi 37 metus (17 metų - vyr. redaktore), sužinojo iš vyro, o šis - iš televizijos žinių.
Be konkurencijos
Matyt, jausmai, kuriuos jautė Mirandos (Vintur) asistentė Andrėja (Loren) filme "Velnias dėvi pradą", realiai atspindi daugelio darbuotojų santykį su savo viršininke, taip pat ir kitų žmonių, kuriems teko susidurti su Ana profesinėje srityje.
Redakcijoje negalima valgyti, jaunesniems (patirties atžvilgiu) užgožti vyresniuosius ir netgi su jais pirmiems pasisveikinti. Visi darbuotojai turi rengtis "Vogue" stiliumi. Kartą Vintur prisipažino, kad niekada nepriimtų į darbą netgi paties puikiausio profesionalo, jeigu jis turi antsvorio.
Jau daug metų ši moteris nekeičia stiliaus: Louise Brooks šukuosena, dideli saulės akiniai, Manolo Blahnik aukštakulniai, "Chanel", "Prada“, "Gucci“, "Louis Vuitton" drabužiai (ji niekad nedėvi kelnių) ir nuostabūs kailiniai. Pikti liežuviai plaka, kad po jais Ana slepia trumparegiškumą. Ji pati teigia akinius nešiojanti tik todėl, kad jos akys jautrios šviesai.
Kas rytą (atsikelia šeštą val.) Ana žaidžia tenisą. Į jos namus atvažiuoja profesionalai ir daro makiažą bei šukuoseną. Aštuntą ji pradeda darbą.
Su dukra Bee Shaffer |
Vintur propaguoja sveiką gyvenimo būdą: ji nerūko ir nevartoja alkoholio.
Kitų metų lapkritį mados imperatorei sukaks 60 metų, ir, "The Sunday Times" teigimu, ji praras tokią didelę įtaką. Jos vietą, kaip mano garsus leidinys, užims Reičel Zoe (Rachel Zoe) - žinoma žvaigždžių stilistė.
Ar tikrai taip?
Spauda dažnai lygindavo šias dvi moteris, kol agentūra "Maget", bendradarbiaujanti su Zoe, atsisakė jos paslaugų. Manoma, kad "Maget" nenorėjo piktinti Anos.
"Daily Intelligencer" pakomentavo įvykį taip: "Tai nutiko ne todėl, kad Vintur būtų prašiusi atleisti Zoe. Jie patys labai bijojo Anos nepasitenkinimo, ir išmetė Zoe kaip karštą bulvę."
Po šio skandalingo incidento diskusijos, kas svarbiausias mados pasaulyje, pritilo.
Kad ir kaip blogai apie ją kalbėtų, vis dėlto Ana Vintur rūpinasi sergančiaisiais AIDS ir jaunais talentingais dizaineriais. Būtent jos dėka pasaulis išgirdo apie John Galliano. Anai užtarus, jis tapo vyriausiuoju "Christian Dior" mados namų dizaineriu. Apie tai, kad ji iš tiesų padeda net nežinomiems dizaineriams, pasakoja Lazaro Hernandez: "Kartą lėktuve pamačiau ją. Įkvėpiau oro ir priėjau. Pasakiau, kad esu dizaineris, ir paprašiau padėti susirasti darbą. Kol kalbėjau, ji net nepakėlė galvos. Atrodė, kalbu su savimi. Maniau, viskas veltui, bet po kurio laiko man paskambino vienas dizaineris ir pasakė, kad jam mane rekomendavo pati Ana Vintur. Tapau jo asistentu.".
Parengė Olga Beleičeva
Rašyti komentarą