- Jau greitai TV3 eterį pasieks naujas projektas „Grožio architektai“, gal galite apie jį papasakoti plačiau?
- Keturi medikai susibūrė tam, kad padėtų žmonėms, turintiems didelių išvaizdos trūkumų. Projekte „Grožio architektai“ pagalbos sulauks žmonės, kuriems išvaizdos trūkumai ar netobulumai kelia nemenkų fizinių ir psichologinių problemų. Mes, žinoma, galime sakyti, kad esame labai tolerantiški kitų trūkumams, bet šie žmonės patys netoleruoja savo išvaizdos. Jiems sunku ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir profesinėje veikloje. Projekto tikslas – padėti atsikratyti trūkumų, kad mūsų herojai vėl galėtų pasijusti visaverčiais, nes to jie labiausiai ir nori. Manau, kad įgavę naują išvaizdą jie atsikratys ir psichologinių problemų.
- Jau kurį laiką nesirodėte televizijos ekrane. Ar grįžote tik dėl šio projekto? Gal jau gavote daugiau pasiūlymų tęsti darbus televizijoje?
- Aš traktuoju šį projektą kaip darbą ir nesakau nei kad grįžtu visam laikui, nei kad išeinu. Priimdama pasiūlymą dirbti, pirmiausia vertinu tai, kiek pati galiu duoti projektui ir kiek galiu iš jo gauti. Man visada įdomios žmonių istorijos, likimai, galimybė prisidėti prie prasmingų darbų. Ypač įdomūs tie projektai, kuriuose galiu sužinoti, pamatyti, patirti, išmokti kažką naujo. Tikslas nėra tiesiog grįžti į televiziją. Šiuo metu dirbu realybės šou „Grožio architektai“ ir stengiuosi šį darbą atlikti puikiai. Pasiūlymų dirbti televizijoje turėjau ir anksčiau, tik jais nepasinaudojau. O kol dar „Grožio architektai“ nepasiekė televizijos ekranų, mano darbą vertinti sunku. Turiu nemažai veiklos ir už šio projekto ribų, dirbu radijuje, turiu kitų įdomių veiklų.
- Jūsų vaidmuo šiame projekte geroklai platesnis. Nebūsite tik vedėja, ką dar veiksite?
- Tai naujas amplua, dar neteko dalyvauti tokiame socialiai jautriame projekte ir čia nesu tik laidos vedėja, pristatanti temą. Šiame projekte būsiu tas žmogus, kuris palydi dalyvius į operacijas, bendrauja, kalbasi apie problemas, džiaugsmus, apie gyvenimą ir panašiai.
- Kokie žmonės kreipiasi pagalbos ir nori dalyvauti šiame projekte?
- Kiek žinau, dalyvauti projekte buvo atrinkti tie asmenys, kurių problemos tikrai didelės ir akivaizdžios, nors anketų bei paraiškų buvo be galo daug. Neretai mūsų herojai turi ne vieną, o kelias su išvaizda susijusias problemas. Tarkime, vieną jauną simpatišką merginą kankina ne tik stipriai spuoguota veido oda, bet ir labai prastas regėjimas. Ji vaikščioja susikūprinusi, užleidusi ant veido plaukus, besislepianti už akinių storais rėmeliais. Toks gyvas kompleksų maišelis. Specialistai padės jai atsikratyti netobulumų, pamilti save. Labai laukiu paskutinės laidos, kai visi šaunūs laidos herojai mėgausis nauja išvaizda, labiau pasitikės savimi ir galės gyventi kokybiškiau, ramiau, patogiau.
- Su dalyviais dirbs odontologų, plastinės chirurgijos ir kitų profesionalų komanda. Kaip vyks visos tos korekcijos ir gydymas?
- Projekto dalyviai bendrauja su medikais – jie įvertina konkrečios problemos mąstą, paskiria reikiamas procedūras ar operacijas. Su vienu herojumi dirba net kelių sričių specialistai. Kai kurioms procedūroms reikalingas gijimo laikas, paties gydymo tempai dideli, todėl ne tik mūsų herojams, bet ir medikams šis projektas - nemenkas iššūkis.
- Ar nebuvo sunku projekto dalyviams priprasti prie to, kad jie nuolat filmuojami? Nebijojo kamerų? Juk lietuviai yra gana uždara tauta.
- Žinote, aš jų irgi to paties klausiau. Juk parodyti visai Lietuvai savo netobulą kūną, savo skausmą, išsipasakoti bėdas, atverti sielos žaizdas išties sudėtinga, tam reikia didelių pastangų. Bet dalyvių nuomonė vieninga - geriau vieną kartą atsiverti, praeiti tai, nei visą likusį gyvenimą kentėti patyčias ar jaustis nevisaverčiu. Jie pasvėrė visus už ir prieš, įvertino kur eina ir kokį rezultatą gaus. Visi dalyviai tikrai šaunūs ir susitvarko puikiai.
- Kaip, Jūsų manymu, šis projektas pakeičia dalyvių gyvenimus?
- Šis projektas dar tik prasideda. Viliuosi, kad permainoms pasiryžę žmonės įgaus pasitikėjimo savimi, pasikeis jų gyvenimo kokybė. Kaip minėjau, šiandien jiems sunku jaustis laimingais asmeniniame gyvenime ar siekti karjeros aukštumų. Elementarus pavyzdys: jeigu moteris namuose gyvena užsidengusi visus veidrodžius, nes žiūrėti į save per daug sunku, tai išėjusi į viešumą ji taip pat slepiasi, gūžiasi, nenori būti kalbinama, ar apskritai matoma. Apie kokią sėkmę jos gyvenime mes galime kalbėti?
- Ar jūs pati sutiktumėte dalyvauti tokiame projekte, ar mieliau vengtumėte viešumos?
- Labai tikiuosi, kad gyvenimas nepateiks liūdnų siurprizų, kad dėl ligų ar patirtų traumų neteks kreiptis pagalbos dėl netobulos išvaizdos. O jeigu klausiate ar dalyvaučiau siekdama viešumo, tai tikrai ne, jeigu turėjau tuštybės būti matoma, tai ją jau seniai patenkinau. Kalbant apie šį projektą visi akcentuoja plastinės chirurgijos klausimą. Taip, tai pikantišką tema, bet plastinė chirurgija – tik ketvirtoji šio projekto dalis, mūsų herojams padeda puikus oftalmologas, odontologas bei lazerių specialistė.
- Išduokite paslaptį: kaip Jums pavyksta visuomet taip puikiai atrodyti? Kiek laiko kasdien skiriate grožio procedūroms?
- Nuoširdžiai galiu pasakyti - kaip ir dauguma moterų einu į kirpyklą tvarkyti plaukų bei darytis manikiūro. Daugiau nieko. Manau, kad viskas turi eiti iš žmogaus vidaus, jeigu jis laimingas, gyvenime sekasi gerai, jis spinduliuoja vidinį džiaugsmą, nesigūžia, tai ir atrodo atitinkamai. Tada nereikia kažko slėpti ar gėdytis. O atrodyti pasitempusiai viešumoje mane išmokė mama, tad nuo jaunumės neleidžiu sau išeiti iš namų nesusitvarkiusi, nepasidažiusi. Ir mano grožio procedūros tikrai netrunka ilgai, nuo dušo iki išėjimo iš namų užtenka pusvalandžio. Aš gana greita. (Šypsosi.)
- Jūs žinomas žmogus, ar tai neįpareigoja pasitempti, užsukti į sporto klubą?
- Niekada nevaikštau į sporto klubus, bet mielai sportuoju namie. Rytais darau mankštą ir stengiuosi tai daryti sąžiningai. Eteris tikrai įpareigoja, per tiek metų jau įpratau, kad žmonės žiūri į mane, ir būtų nemalonu, jei sakytų: "O, pažiūrėk, televizoriuje ji atrodo vienaip, o gyvenime va kokia." Mieliau, kai būna atvirkščiai, žmonės sako, kad gyvenime atrodau jaunesnė, lieknesnė. Smagu sulaukti komplimentų. Tačiau, kaip sakiau, grožio procedūroms neskiriu labai daug laiko.
- Jūs auginate sūnus, šeimoje nuolat esate apsupta vyrų. Ar dažnai jie jus palepina komplimantais?
- Tikrai lepina. Dabar jau lepina ir vyresnieji sūnūs, jie sako: "Mama, tu atrodai kaip mūsų vyresnioji sesuo". Suprantu, kad tai netiesa, bet juk vis tiek malonu, ar ne? (Juokiasi.) Vyras taip pat lepina. O ką gi jie daugiau lepins, juk aš esu vienintelė moteris šeimoje. Tiesa, vyresnieji jau turi drauges, tai manau, kad ir jas lepina komplimentais, nes yra išmokyti gerbti moteris ir pastebėti gražias smulkmenas. (Šypsosi.)
- Ar nebus sunku suderinti du darbus? Juk, be darbo televizijoje, dar vedate laidą radijuje.
- Ne du, aš vienu metu darau net keturis darbus. Bet viską suderinu, dar stengiuosi kuo daugiau laiko skirti dešimtmečiam sūnui, nes reikia jį iš mokyklos paimti, į treniruotes nuvežti ir panašiai. Jeigu matysiu, kad kažko nespėju, atsisakysiu. Kol kas viską derinu, dauguma darbų yra projektai, tad visi anksčiau ar vėliau baigiasi. Esu gana greita, moku planuoti laiką. O kadangi šeima didelė, visuomet galiu sulaukti pagalbos, vyresnieji mielai padeda ir mažąjį brolį pagloboja. Matote, kaip gerai turėti daug vaikų. (Šypsosi.)
Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Laisvalaikis“
Rašyti komentarą