Šarūnas Vaitkus

Apie verslininkus triukšmadarius ir darbą imituojančius kai kuriuos miesto politikus

„Jau ne kartą rašiau apie tai, kad Palangoje esama tokių verslo įmonių, su kuriomis nepavyksta susikalbėti net policijos pareigūnams. Maža to, kaip parodė praėjusios vasaros patirtis, kuo labiau pareigūnai bando kalbėtis ir sudrausminti, tuo įmantriau kai kurių įmonių atstovai kratosi atsakomybės ir prigalvoja įvairiausių būdų, kad liktų nenubausti ir galėtų toliau savivaliauti,“ – toks Palangos mero Šarūno Vaitkaus įrašas Facebook ketvirtadienį, kovo 9 d.

Anot jo, būtent todėl pernai gruodžio 2 dieną, atsižvelgdama į prieš tai Savivaldybėje sudarytos darbo grupės teikimą, Palangos policijos komisariato prašymą bei miesto gyventojų skundus ir nuolatinius nusiskundimus, miesto Taryba priėmė du sprendimus – panaikinti licenciją prekiauti alkoholiu įmonėms, veikiančioms J.Basanavičiaus gatvėje 16 (buvęs „Laukinių vakarų salūnas“), o veikiančioms J.Basanavičiaus gatvėje 9 (naktinis klubas „Basanova“) – sutrumpinti galimybę prekiauti alkoholiu iki 22 val.

Meras Š. Vaitkus primena, kokius duomenis Savivaldybei pateikė Palangos policijos komisariatas:

• Nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 1 d. adresu J. Basanavičiaus g. 16, kur viešojo maitinimo ir pasilinksminimo paslaugos buvo teikiamos iki paryčių veikiančiuose bare „Malibu Lounge Palanga“ ir naktiniame klube „Salūnas“, registruota 208 pranešimai dėl triukšmo, policijos pareigūnai surašė 66 protokolus.

• Per tą patį laikotarpį dėl naktinio klubo „Basanova“ (J. Basanavičiaus g. 9, buvęs viešbutis „Pajūris“) registruota 80 pranešimų dėl triukšmo, surašytas 41 protokolas.

„Kaip ir reikėjo tikėtis, šiuose pastatuose veikiantys triukšmadariai apskundė miesto Tarybos sprendimus teismams, ir mūsų laukia ilgas bylinėjimosi procesas.

Tačiau džiaugiamės tuo, kad, nors ieškovai ir prašė, pirmosios instancijos teismai nesustabdė miesto Tarybos sprendimų galiojimo ir jau dabar, vienu atveju, prekiauti alkoholiu draudžiama apskritai, antruoju – tik iki tam tikro laiko,“ – skelbia mero įrašas.

„Esu dėkingas, kad Palangos atstovas Seime Mindaugas Skritulskas ėmėsi mums padėti ir jo iniciatyva Seimas jau rytoj prasidėsiančioje pavasario sesijoje svarstys dėl solidesnių baudų triukšmadariams.“

Anot mero, Savivaldybės siekis yra ne bausmės ir ne verslininkų veiklos suvaržymai, o vis dėlto priversti juos investuoti, susitvarkyti patalpas taip, kad ten skleidžiami decibelai netrukdytų nei aplinkinių namų gyventojams, nei nakvynei apsistojusiems svečiams. 

„Šiais laikais yra pakankamai priemonių patalpoms izoliuoti ir sumažinti į aplinką skleidžiamą garso lygį, o ypač žemo garso bumbsėjimą, tereikia noro ir atsakomybės. 

IR DAR: manęs nenustebino, kad verslininkai, siekdami panaikinti miesto Tarybos sprendimus, kreipėsi į teismus – to ir reikėjo tikėtis.

Tačiau tikrai buvo netikėta ir nemalonu, kad du miesto Tarybos nariai – Svetlana Grigorian ir Eugenijus Simutis, rinkimų kampanijos metu taip aktyviai imitavę susirūpinimą miesto gyventojais ir jų gerove, minėtame gruodžio 2 dienos miesto Tarybos posėdyje nebalsavo už tai, kad buvusiame „Pajūrio“ viešbutyje būtų apribota galimybė prekiauti alkoholiu.

Kaip manote, kažin kodėl S. Grigorian taip atkakliai gina konkrečiai šiame pastate esančius klubus?“- klausia Š. Vaitkus.

„Maža to, miesto Tarybai viešai apie nuo triukšmo kenčiančių gyventojų poziciją pristatęs S. Nėries gatvės gyventojų bendruomenės pirmininkas Vilius Martusevičius jau visai netrukus po minėto posėdžio atsidūrė rinkimų sąraše... būtent tų, kurie nebalsavo už suvaržymus triukšmadariams nevaržomai pilstyti alkoholį ir siautėti naktimis.

Kaip sakoma, imituoti darbą – taip pat darbas.

Rinkimų kampanijos metu specialiai šios temos neliečiau, kad oponentai nesakytų – ai, juk rinkimai,“ – reziumuoja miesto meras.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder