Ekspertas paaiškino, kodėl Vakarai ir Kinija baiminasi Rusijos subyrėjimo

(3)

Karinis ekspertas Olegas Ždanovas mano, kad Rusijos Federacijos dezintegracija nenaudinga nei Jungtinėms Valstijoms, nei Kinijai. Pasak jo, joms būtų lengviau palaikyti dialogą su viena, bet silpna Rusija, nei su dešimtimis subjektų, kurių rankose gali būti branduolinių ginklų.

"Ekspertų skaičiavimais, žlugus Rusijos Federacijai gali atsirasti iki 39 tarptautinės teisės subjektų. Ir nėra aišku, kad kiekvienas iš šių subjektų bus paklusnus ir eis į derybas.

Kiekvienas jų gali įvesti savo piniginį vienetą, kiekvienas turi savo privalumų ir trūkumų, savo rezervus.

O pagrindinis klausimas - kas ir kiek branduolinių galvučių liks Rusijos Federacijos žlugimo atveju. Juk lengviau susidoroti su vienu subjektu nei, tarkime, su 39, ar ne?" - Ždanovas aiškino per "YouTube" transliaciją.

Ekspertas pažymėjo, kad būtent todėl niekam nereikia, kad Rusija subyrėtų.

Tuo pat metu Rusijos Federaciją reikia kuo labiau susilpninti. Ždanovas taip pat pakomentavo Kinijos poziciją šiuo klausimu. 

"Kodėl Kinija turėtų tartis su tuzinu nepriklausomų valstybių, kurios gali atsirasti Sibiro platybėse, jei jau susitarė su Rusija?

Yra informacijos - neoficialios, bet ji egzistuoja ir sklinda po tinklą - kad Putinas seniai viską nutekino, kad Kinija gali ramiai vykdyti ekonominę ekspansiją perimdama teritorijas.

Kodėl ji turėtų pradėti karą? Kam jai oficialiai eiti į tarptautines bėdas, sankcijas dėl pasienio postų užgrobimo ir perkėlimo, Kinijos teritorijos plėtros, jei ji gali investuoti, daryti įtaką vietos taryboms, įvesti ten prokinietiškai nusiteikusius žmones, ir jūs esate laukiami - po 5-10 metų turėsite de facto Kinijos teritoriją.

Taip, de jure ji liks rusiška, bet de facto jūs ten investavote, gausite dividendus, turėsite ten darbo vietų, visiškai prokiniškas vietos tarybas ir faktiškai valdysite šias žemes.

Ir jie jau dabar pučia į galvą ir kovoja su centrine valdžia, su Maskva dėl mokesčių perkėlimo, lengvatų ir taip toliau", - apibendrino jis.

Rusijos dezintegracija: ką sako ekspertai ir politikai

Rusijos opozicionierius, buvęs Rusijos Valstybės Dūmos narys Igoris Jakovenko mano, kad Rusijos Federacijos žlugimas tam tikra prasme yra neišvengiamas.

Pasak jo, pačioje Rusijoje egzistuoja stiprios išcentrinės tendencijos, tačiau jos buvo nuslopintos jėga ir šiuo metu nėra tokios apčiuopiamos ir matomos.

Ukrainos nacionalinio saugumo tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas taip pat pasidalijo savo vizija, kaip turėtų baigtis Rusijos invazija į Ukrainą.

Jo nuomone, kad Ukraina jaustųsi saugi, Rusija turi pradėti skaidytis. 

Savo ruožtu politologė Olga Kurnosova prognozuoja, kad po dešimties metų Rusija atrodys visiškai kitaip.

Ji pridūrė, kad kuo ilgiau Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas išliks valdžioje, tuo didesnė tikimybė, kad po karo daugelis Rusijos regionų norės atsiskirti.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder