Jolanta Blažytė: Kuo užsiima mūsų užjūrio „gelbėtojai“

(49)

Reuters aprašo mechanizmą, pagal kurį Pentagonas užsiėmė Kinijoje sukurtos Covid vakcinos Sinovac diskreditacija.

Š... tos visos vakcinos, bet čia ne apie jas, o apie Pentagono veiksmus, kuriuos pamačius, kyla dar vienas svarbus klausimas: kuo tas Pentagonas, kuris yra mūsų „gelbėtojas“ nuo „visokio blogio“, apskritai užsiiminėja?

Cituoju Reuters:

„ JAV kariškiai vykdė slaptą operaciją, kurios tikslas – diskredituoti Kinijoje sukurtą vakciną Sinovac. Operacija prasidėjo Filipinuose, paskui išsiplėtė į Pietryčių Aziją ir pasiekė Artimuosius Rytus. Pentagono tikslas buvo sukurti chaosą ir pasėti abejones dėl Sinovac vakcinos saugumo. Paprastų žmonių gyvybės ir sveikata mažiausiai rūpėjo JAV kariškiams.

Buvo sukurta apie 300 feikinių socialinių paskyrų, kuriose buvo skleidžiama informacija apie Sinovac vakcinos nepatikimumą. Standartiniai pranešimai tose paskyrose buvo tokie: „Sinovac vakcina yra netikra, netikėkite tuo, ką gamina Kinija“.

Pentagonas veikė pagal tą pačią schemą: visur feikinės socialinės paskyros, kurių tikslas skleisti dezinformaciją apie Kinijoje sukurtą vakciną.

Be to, propagandos kompanija buvo pritaikyta vietinei auditorijai. Pavyzdžiui, musulmonų šalyse buvo skleidžiama dezinformacija, kad Sinovac vakcinų sudėtyje yra kiaulės želatinas.

Kinija jau seniai tvirtina, kad JAV vyriausybė manipuliuoja socialiniais tinklais ir platina dezinformaciją.

Tuo tarpu Filipinų vyriausybė po Reuters pateiktų išvadų pareikalavo „tam tikrų šalių tam tikrų vyriausybių“ veiksmų išsamaus tyrimo“.

Nu ir???

Tai kas čia šioje situacijoje yra didžiausi dezinformacijos skleidėjai ir manipuliatoriai socialiniais tinklais? Ar ne tie patys, kurie išlaiko ir visą „faktų čekerių“ govadą, puolančią visus, kurie mąsto „ne taip“? Ar galime būti tikri, kad esame saugūs nuo Pentagono platinamos dezinformacijos ir kituose svarbiuose mūsų gyvenimams klausimuose? Juk mes vis dar tikime. Ir mokslu tikime. Ir užjūrio dėdėmis, norintiems mums tik „gero“, tikime.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder