Kad tik nebūtų kaip Afganistane (3)

Kai kalbama apie tarptautinius santykius ir Lietuvos saugumą, politikai dažniausiai išmeta sąjungininkų kozirį. Tiksliau, primena, kad draugaujame su didžiausia pasaulio galybe - Jungtinėmis Valstijomis - ir tai esą turėtų mus apsaugoti.

Nepaneigsi, galybė didelė, tik štai paskutinis jos veikimo pavyzdys visai neįkvepia ir užtikrintumo neprideda.

Ant JAV galybės pagrindo du dešimtmečius laikėsi Afganistano vyriausybė, tačiau dabar stebime, kaip talibai užima Kabulą be pasipriešinimo, o buvę globėjai apsiriboja kalbomis, kiek daug jie nuveikė praeityje.

Na, dar globėjams nusipelniusių asmenų evakuacija.

Ką dabar politikai turėtų atsakyti į skeptikų pareiškimus, kad niekas mūsų negins, jei būsime užpulti?

Kad esame Europos valstybė, o ne Afganistanas, ir todėl sąjungininkai mūsų tikrai nepaliks likimo valiai?

Deja, tai, kad esame Europoje, amerikiečiams vargu ar yra svarus argumentas. Gal šioks toks argumentas, kad randamės šalia Rusijos, todėl esame būtini kaip forpostas.

Tačiau Afganistanas yra šalia Kinijos ir tai jo vyriausybei visai nepadėjo. Amerikiečiai į Afganistaną investavo milžiniškas lėšas, bet vis tiek jį paliko, kai nusprendė, kad dar daugiau investuoti neverta.

Neteigiu, kad Lietuvos atveju būtinai atsitiktų tas pats, bet, kaip mėgsta sakyti politikai, - kas galėtų paneigti?

Kas po pasitraukimo iš Afganistano galėtų įtikinti, kad šios galybės globa yra patikima? Bijau, jog atėjus priešiškai jėgai, daug kas būtų panašiai kaip Afganistane.

Mūsų politikai iki paskutinio momento kartotų, kad padėtis kontroliuojama, bet paskui mitriai atsidurtų kuo toliau nuo pavojaus, o amerikiečiai gražiai kalbėtų, kiek mums padėjo, ir rengtų evakuaciją.

Sąjungininkai panaudotų visas tradicines frazes - išreikštų apgailestavimą, gilų susirūpinimą, agresijos pasmerkimą. Ir tiek.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder