Sakartvelas

Karybos ekspertai: Sakartvelas bando išsivaduoti iš Kremliaus informacinės operacijos gniaužtų

Karą Ukrainoje stebintys ir analizuojantys „Visuomenės informacinio saugumo agentūros“ įkūrėjai, specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas seka veiksmus mūšio lauke ir šalia jo, juos analizuoja ir pateikia savo įžvalgas. Su jomis gali susipažinti ir „Vakarų ekspreso” skaitytojai.

Strateginės aplinkybės

Sakartvele braška Rusijos informacinių operacijų dėka sukurta Kremliaus įtakos ir kontrolės mašina.

Vienintelė valstybė, kurioje Kremliui pavyko įgyvendinti A. Selivanovo, rusų ideologo ir informacinio karo doktrinos kūrėjo mintį apie kitos šalies ar teritorijos okupaciją, neįvedant ginkluotos driskių ordos, bando išsivaduoti iš Mordoro košmaro gniaužtų.

Vakar apie 50 000 taip vadinamo "užsienio agentų" įstatymo projekto priešininkų taikiai protestavo Tbilisyje parodydami, kad net ir okupavus valdančiosios daugumos bei jų rinkėjų širdis ir protus, sąmoningi, kritiški, pilietiški ir savo šalį bei laisvę mylintys žmonės nepasidavė Kremliaus agentūriniam tinklui, vis labiau smaugiančiam viltį išsivaduoti nuo rusiškojo pasaulio (russkij mir) priklausomybės.

"Esame labai sunerimę dėl demokratijos atsitraukimo Sakartvele", - rašė Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džeikas Sullivanas savo soctinklo X paskyroje.

"Sakarvelo parlamentarai susiduria su lemiamu pasirinkimu - ar palaikyti Sakartvelo žmonių euroatlantinius siekius, ar priimti Kremliaus stiliaus užsienio agentų įstatymą, prieštaraujantį demokratinėms vertybėms", - sakė jis. "Mes palaikome Sakartvelo žmones."

Įstatymo projektas, pagal kurį organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. finansavimo iš užsienio, turėtų registruotis kaip "užsienio įtakos agentai", sukėlė politinę krizę Sakartvele, kur tūkstančiai žmonių išėjo į gatves reikalaudami atšaukti įstatymo projektą.

Šeštadienį minia mojavo Sakartvelo, Europos Sąjungos ir Ukrainos vėliavomis, o tarp protestuotojų buvo daugiau vyresnio amžiaus žmonių, taip pat daug jaunimo, kuris per pastarąjį mėnesį buvo išėjęs į gatves.

Europos Sąjunga, gruodžio mėn. suteikusi šaliai kandidatės statusą, pareiškė, kad jei įstatymo projektas bus priimtas, jis taps rimta kliūtimi tolesnei integracijai.

Tuo tarpu valdančioji partija "Sakartvelo svajonė" teigia, kad įstatymo projektas skatins skaidrumą ir šalies nacionalinį suverenitetą, o jos įkūrėjas oligarchas Bidzina Ivanišvilis sako, kad įstatymas esą būtinas tam, kad Vakarai nebandytų panaudoti kartvelų kaip "patrankų mėsos" konfrontacijoje su Rusija.

Šios žinutės yra aiškiai sukaltos GRU psichoperantų departamente, o apskritai padėtis iš dalies Rusijos okupuotame Sakartvele yra, deja, Maskvos eksperimentas, kurio sėkmingas įgyvendinimas, be jokios abejonės, suintensyvins panašaus pobūdžio veikimą NATO/ES šalyse.

Tiesą pasakius, informacinės operacijos, suplanuotos Kremliuje ir skirtos Baltijos šalims bei visam rytiniam Vakarų demokratijos flangui jau vykdomos, siekiant paveikti rinkimų rezultatus bei sukurti geopolitines aplinkybes, panašias į tas, kurias matome Sakartvele.

Jei Tbilisiui pavyks užgniaužti protestus ir galutinai atsiduoti Maskvos įtakai, tai patvirtins strateginę faktinę informacinio karo pergalę.

Jos įgyvendinimo modelis bus taikomas Vakaruose su dviguba jėga ir entuziazmu.

Jau dabar dalinę Rusijos įtakos ir informacinių operacijų sėkmę matome ne tik Vengrijoje ar Slovakijoje.

Akivaizdžiai, ir mūsų šalyje, prisidengiant demokratijos laisve, kandidatai į prezidentus, europarlamentarus, o vėliau – ir Seimą – russkij mir nuodus išsijuosę spjaudo į išsižiojusių tautiečių burnas.

Reikšmingi postūmiai 

Penktadienį JAV paskelbė apie naują 400 mln. dolerių karinės pagalbos Ukrainai paketą, Kijevui bandant sulaikyti Rusijos ordos puolimą šiaurės rytų Charkovo regione.

Tai trečioji pagalbos Ukrainai dalis nuo balandžio pabaigos, kai po kelis mėnesius trukusio sąstingio Kongresas patvirtino papildomą finansavimą.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį perspėjo, kad jo šalis rytuose susiduria su "tikrai sudėtinga padėtimi", tačiau sakė, kad jau tiekiama nauja JAV ginkluotė ir "mes galėsime juos sustabdyti".

Paketą sudaro didelio judrumo artilerijos raketų sistemos (HIMARS) ir joms skirtos raketos, taip pat amunicija "Patriot" ir NASAMS, artilerijos, priešlėktuvinė ir prieštankinė amunicija bei įvairios šarvuotos transporto priemonės, pavyzdžiui, "Bradley" ir nuo minų apsaugotos transporto priemonės. Ginkluotė siunčiama pagal prezidento įgaliojimus, kuriais remiantis sistemos ir amunicija perduodamos iš JAV turimų atsargų.

Tai labai laukiama ir labai reikalinga pagalba.

Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas vakar pareiškė, kad Lenkija pradeda toliau stiprinti visą rytinę sieną, nes šalis susiduria su, jo žodžiais tariant, didėjančiu "hibridiniu karu" dėl nelegalios migracijos iš Baltarusijos.

"Lenkijos ir Baltarusijos siena yra unikali vieta dėl nelegalios imigracijos spaudimo. Iš tikrųjų susiduriame su progresuojančiu hibridiniu karu", - sakė premjeras, apsilankęs pasienyje ir susitikęs su kariais bei pasieniečiais.

"Noriu, kad čia nekiltų jokių abejonių - šalis, turinti vis agresyvesnių ketinimų Lenkijos atžvilgiu, tokia kaip Baltarusija, kartu organizuoja šią praktiką Lenkijos pasienyje."

D. Tuskas tvirtino, kad nauji įtvirtinimai bus įrengti palei "visą rytinę sieną", kuri taip pat gali apimti Ukrainą ir Rusiją.

"Tai ne tik Lenkijos vidaus siena, bet ir ES siena. Todėl neabejoju, kad visa Europa turės... investuoti į savo saugumą, investuodama į Lenkijos rytinę sieną ir mūsų sienos saugumą", - sakė D. Tuskas.

Mes, kaip ir Lenkijos premjeras, seniai sakėme, kad ES/NATO siena turi būti ne kontroliuojama, po fakto jos pažeidėjams išrašant administracinio pažeidimo kvitukus, bet įtvirtinta taip, kad jos fiziškai negalėtų kirsti įprastos transporto priemonės, o karinės invazijos atveju būtų galima greitai įrengti papildomas sunkiai įveikiamas inžinerines kliūtis, pavyzdžiui, minų laukus ar prieštankinius griovius.

Veiksmai ant žemės 

Šiąnakt ukrainiečiai dronais eilinį kartą smogė eilinei Rusijos naftos perdirbimo gamyklai, šį kartą, Volgogrado regione.

Kaip visada, rusų tarnybos dezinformavo apie numuštus dronus, o soctinklai lūžo nuo liepsnojančios naftos saugyklos vaizdų.

Dar viena vinis į Maskvos finansinį ir karinės logistikos karstą.

Ukrainos saugumo tarnyba SBU praneša, kad jos specialiųjų operacijų centras "A" per pastarąsias dvi savaites FPV dronais sunaikino 18 driskių tankų, 25 šarvuotas transporto priemones, 36 artilerijos sistemas, 3 oro gynybos sistemas ir pas Kobzoną išsiuntė 430 ginkluotų valkatų.

Ties Charkovo padėtis stabiliai prasta. Orda palaipsniui į Ukrainos teritoriją permeta vis daugiau pajėgų, driskiai grupėmis juda prie gyvenviečių ir bando ten įsitvirtinti.

Skarmaliams paramą teikia šarvuota technika, artilerija, aviacija, daugybė bepiločių orlaivių ir elektroninės kovos priemonės.

Gynybos pajėgos stengiasi sustabdyti priešą ir padaryti jam kuo daugiau žalos.

Lipcų kryptimi, ginkluoti valkatos kontroliuoja Strilečos, Krasne, Pylna ir Borysivkos bei bando įsitvirtinti Morochoveco, Olinykovės, Lukjančio ir Želenės kaimuose.

Tęsiasi kovos dėl Hlybokės, kuri yra paskutinė gyvenvietė prieš pagrindinę rusų užduotį toje vietovjė – užimti Lipcus.

Orda taip pat užėmė Pletenivkos kaimą ir juda Vovčansko link.

Rusų pastangos sutelktos ties Ogircevo, Gatyšės, Staryčios ir Bugrivatkos kaimais.

Prie pastarųjų dviejų šiandien pastebėta daug pėstininkų, vyksta aršios kovos.

Šioje vietovėje rusai sutelkė pastangas į Vovčansko užėmimą.

Tam pavykus, Vovčanskas taptų placdarmu tolimesniam puolimui pietvakarių ir vakarų kryptimis iki natūralios kliūties – Doneco upės.

Mums rašant šias eilutes visoje Ukrainoje paskelbtas oro pavojus.

Lietuvoje

Tautiečiai naktį būriais rinkosi stebėti šiaurės pašvaistės, tikėdamiesi įspūdingų kadrų feisbukams ir instagramams, ale šiaurės pašvaistė šįkart nusprendė Lietuvą aplenkti.

Šalį aplenkė ir sėkmė Malmėje, kur ant nugalėtojų pakylos pagrindinį prizą daužė ne Silvesteris, o kokis tai vyras, ar gal moteris, rožiniais puskailiniais ir sijonu.

Mūs kaimo Vingių Jonas, atvėpusia žiauna stebėdamas naktinį dangų, kuriame pašvaistės netrukdomos džiugiai spindėjo žvaigždės, sielojosi, kad „abas eurovizijoje pakeitė ūsuotos žabos, todėl tik ir keturiolikti likom“.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder