Lytiškumo ugdymas Klaipėdos rajone: tėvams buvo suteikiama galimybė rinktis ar vaikas dalyvaus užsiėmime
Ne paslaptis, kad pastaruoju metu Lietuvoje aistras kursto kontraversiška ir prieštaringa Gyvenimo įgūdžių programa, kurioje dalis visuomenės įžvelgia nemenkus genderizmo ideologijos pėdsakus.
Tačiau su vaikų bei paauglių lytiškumo ugdymo programa esama ir daugiau problemų.
Viešojoje erdvėje neseniai pasirodė informacija apie tai, kad Klaipėdos rajono švietimo ir ugdymo įstaigoms yra skiriamos nemenkos lėšos.
Tokios eilinių mokesčių mokėtojų pinigų sumos galiausiai yra naudojamos dviprasmiškai edukacijai, kuriai pritaria toli gražu ne visi vaikų ir paauglių tėvai.
Geriau pasigilinus į šią temą paaiškėjo, kad paaugliai mokomi ne tik kaip apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų ar nėštumų, o tėvus pykdo ne tik tokių mokymų turinys, bet ir kaina bei tai, kad už programą atsakingų, regis, nėra.
Tokia paslauga buvo perkama pagal konkursą
Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Dalia Petrikienė teigia, kad lytinio ugdymo pamokos yra vykdomos visuomenės sveikatos specialios programos ugdymo lėšomis, jas veda Miglė Černiauskienė, kuri yra gydytoja akušerė-ginekologė.
D. Petrikienės teigimu, tokia paslauga buvo perkama pagal konkursą: Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuras, pagal numatytą eilutę lytinio ugdymo programai, gavo lėšų ir dėl to, buvo perkamos tokios paslaugos.
D. Petrikienė pažymi, kad pats visuomenės sveikatos biuras su programa nedirba, su ja dirba pedagogai, o lytiškumo programa yra savivaldybės paslaugų tinklelio jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų pakete.
"Vakarų ekspreso" redakcija taip pat sulaukė Klaipėdos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorės Dalios Petrikienės komentaro:
"Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras rugsėjo 29 d. - gruodžio 6 d. vykdė užsiėmimus lytiškumo tema.
Paskaitos buvo organizuojamos tęsiant projekto „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelio sukūrimas“ veiklas, kurios yra skirtos lytiškai plintančių ligų ir neplanuoto nėštumo neigiamo poveikio sveikatai mažinimui ir su tuo susijusioms jaunimo sveikatos problemoms spręsti.
Temos buvo derinamos su ugdymo įstaigų administracijomis ir parenkamos pagal ugdymo įstaigose vyraujantį aktualumą: „Viskas ką reikia žinoti apie higieną“, „Brendimo kelionė“, „Viskas apie apsaugos būdus“.
Tėvams buvo pateikiama informacija apie planuojamus užsiėmimus, temas ir jų potemes, informacija apie lektorius.
Taip pat kontaktinė informacija, kuria galėjo pasinaudoti ir susisiekti su mumis, jeigu kyla klausimų.
Tėvams buvo suteikiama galimybė rinktis ar vaikas dalyvaus užsiėmime ar ne.
Vaikams, kurių tėvai atsisakė, buvo tęsiamas įprastas ugdymas.
Užsiėmimai nėra susiję su ugdymosi rezultatais.
Tema, apie kurią yra kalbama "Lytiniai santykiai, ką žinoti’’ turėjo vykti gruodžio 14 d., aštuntų klasių mokiniams, tačiau yra perkelta į ateinančių metų vasario mėnesį, dėl gydytojos užimtumo ir šiai dienai nėra įvykusios, nors tėvų sutikimai jau yra surinkti.
Šie užsiėmimai vyks, tačiau norime pabrėžti, kad užsiėmimuose nėra skatinama užsiimti ankstyvais lytinais santykiais, netgi priešingai, kalbama apie tai, kodėl yra verta pradėti juos kuo vėliau, aptariama pornografijos žala, papasakojama apie erogenines zonas, kurios yra ne tik lytiniai organai.
Tai ir delnai, pirštų galiukai ar akių vokai, ir norint pajausti malonumą užtenka laikytis už rankų.
Ir tai tik keli pavyzdžiai, norime atkreipti dėmesį, kad tėvų sutikimo formoje visos potemės buvo išvardintos, kad tėvai galėtų matyti apie ką bus kalbama ir priimti jiems ir jų vaikams labiausiai tinkantį sprendimą dalyvauti užsiėmime ar ne".
Rašyti komentarą