Remigijus Žemaitaitis: "Virtualus patrulis ar dorovės milicija? " (1)

Tokia ta dabartinė laisvos Lietuvos laisvė? Gerasis policininkas atsiduria opozicijoje, o naujosios laisvės valdžia užkuria virtualią dorovės ir moralės miliciją? Pasirodo, tai ne juokai ir ne pramanai. Vyresni žmonės dar atsimena darboviečių profsąjungas ir šiaip kompanijose daug tylinčius veikėjus, kurie organams raportuodavo, kas kur ką ne taip pasakęs.

Vėliau liežuvio nelaikantiems reikėdavo kulniuoti į rūstų pastatą prie miesto aikštės ir teisintis, rašyti pasiaiškinimus. Ilgaplaukius - nuskusdavo. Kitaip manančius - auklėdavo. Nevalyvus - dresuodavo.

Protestuojančius - izoliuodavo nuo tų, kurie išdidžiai žygiuoja į laisvą ir šviesų rytojų. Būkite ramūs ir nepanikuokite! Moralaus gėrio liberalai ir teisingiausios Laisvės partija su savo jautriausio teisingumo ministerija geriau žino, kaip mums reikia galvoti, ką mėgti. Visa ši laisvės parodija, visas moralės šaržas įgauna pavojingą tendenciją.

Tai reiškia, kad vieną rytą galime atsibusti ne teisinėje valstybėje. Būsime persekiojami ne už įstatymų pažeidimą, o už nedoras mintis, netaktišką elgesį, nejautrų komentarą. Brrrr… Norite pasakyti, kad tokie laikai sugrįžti negali?

Jie jau čia! Internetinė jaunimo platforma jau lūžta nuo memų ir juokelių, kur į virtualią grupę įsiveržia uniformuoti su bananais - visiems liepia išjungti kompiuterius ir eiti miegoti. Kol dar galiu - rašau ir kalbu, ką iš tiesų galvoju.

Velniop tokią politinę moralistinę santvarką, kai policininkas gali tiesiog nubausti mane už mano mintis. Na gerai - jei ne bausti, tai paauklėti.

Filosofiškai tai dar blogiau. Aš jau seniai ne vaikas, bet valstybė mane tokiu laiko. Jus - taip pat. Virtualus patrulis linki jums saldžių sapnų.

Nepamirškite išsivalyti dantis ir nusiplauti kojas!

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder