Skirmantas Malinauskas: "Ieškovas prašo pripažinti, jog nurodyti teiginiai pažeidė jo dalykinę reputaciją"

Susirašinėjame su Karolis Rugys dėl atsakymo į LFF ieškinį. Jūs tik paskaitykite jų reikalavimus: Ieškovas prašo pripažinti, jog žemiau nurodyti teiginiai pažeidė jo dalykinę reputaciją:

1. „[...] futbolą Lietuvos visą laikė valdė banditai ir dabar valdo [...]“ (Komentaras 1);

2. „[...] ne futbolo federacijos prezidentas ir ne kas kitas, o būtent Švinius [Arūnas Pukelis] tvarko visus reikalus [...] Lietuvos futbolo pasaulyje“ (Komentaras 2);

3. „[...] jisai [Arūnas Pukelis] sugebėjo po savimi pasiglemžti futbolo federaciją [...]“ (Komentaras 3);

4. „[...] Lietuvos futbolą valdė ir dabar valdo nusikaltėliai [...]“ (Komentaras 4);

5. „[...] Lietuvos futbolo federacija [...] buvo susijęs ir yra susijęs su nusikalstamu pasauliu ir nusikalstamo pasaulio lyderiais“ (Komentaras 5).

Atsakymas yra 30 psl. su krūva teisinių argumentų, bet esmė labai paprasta.

Archyvų nuotr.

Skirmantas Malinauskas.

Pirmasis LFF prezidentas buvo Vytautas Dirmeikis. Štai ką apie jį sako futbolo komentatorius Nerijus Kesminas: "Kalbėdami apie praėjusio tūkstantmečio pabaigos dirmeikynę žmonės pirmiausia prisimena majonezą.

Mano akimis, tas skandalas buvo tik korta, mesta į viešumą prieš tuo metu artėjusį valdžios ir pinigų perdalijimą, pigus blizgutis.

Sakyčiau, kad pagrindinis dešimtmečio bruožas buvo atviras banditizmo klestėjimas. Jei tada būtų veikęs „Sportradar“, jis būtų išprotėjęs ir išsijungęs. Lagaminų su doleriais stadionuose niekas net neslėpė, pirko visus – žaidėjus, teisėjus.

Jei nenorėjo pirkti ar šešėliniai verslai imdavo strigti, duodavo per ausį."

Skaitykite daugiau:

https://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/30-lietuvos-futbolo-metu-pagal-neriju-kesmina-kodel-smigome-zemyn-24-1285778?copied

Toliau, vos kelis mėnesius pabuvo Vytautas Zimnickas ir po jo atėjo Liutauras Varanavičius. Jis epizode "Šviniaus imperija (2 dalis)" nurodo (nuo 37 minutės):

Tai buvo 2000-ieji metai, visos apskritys buvo valdomos tik jų. Kiekviename mieste realūs futbolo valdytojai buvo susiję su kriminaliniu pasauliu.

Taip pat Liutauras Varanavičius nurodo, kad LFF prezidento klausimas sprendėsi Vladimiro Romanovo namuose, kur susitikime dalyvavo ir jis.

Taip pat, ten buvo Andrejus Gribojedovas (teistas asmuo, kuris siejamas su Vilniaus brigada) ir Nerijus Numavičius. Liutauras Varanavičius taip pat prisimena, kaip Vladimiras Romanovas jam pasakė, kad sutvarkys reikalą su nusikalstamo pasaulio atstovais, ypač su kauno "daktarų" grupuote.

Kaip jam tai pasisekė, matome toliau. Nuo 2012 iki 2016 m. LFF prezidentu tampa Julius Kvedras, kuris žinomas "Lialkos" pravarde: "Henytės draugą J.Kvedarą, kaip ir Agurką, išsuko skolos raštelis"

"Šioje finansinių machinacijų byloje buvo įtariama, kad Kauno nusikaltėlių pasaulio vadeivos Henriko Daktaro artimas bičiulis, Lietuvos futbolo federacijos prezidentas 65 metų Julius Kvedaras, pravarde Lialka, neteisėtai praturtėjo, įgydamas nekilnojamą turtą, prabangias transporto priemones."

Skaitykite daugiau:

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/kriminalai/2015/06/12/news/henytes-drauga-j-kvedara-kaip-ir-agurka-issuko-skolos-rastelis-2736352/

"Banditiški metodai šiurpina Lietuvos futbolo atstovus"

"Įsisiūbavus futbolo federacijos vadovo J. Kvedaro skandalui kai kurie LFF darbuotojai taip pat sulaukė tam tikrų minčių keliančių telefoninių skambučių.

Šių telefoninių pokalbių metu kai kuriems futbolo federacijos atstovams buvo aiškiai ištartos tokios frazės kaip: „Nepasiduok provokacijoms“ ar „Nepadaryk klaidų“.

Tad po tokių pokalbių kai kurie LFF darbuotojai rimtai sunerimo dėl savo saugumo, įvertindami metodus, kuriais gali vadovautis senojoje Kauno Vilijampolės kriminalinėje aplinkoje susiformavęs asmuo.

Kalbama, kad vienas iš LFF narių po tokių telefoninių skambučių labai išsigando ne tik dėl savęs, bet ir savo artimųjų sveikatos, todėl nedelsiant kreipėsi į vieną saugos tarnybų."

Visą straipsnį galite rasti

https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/banditiski-metodai-siurpina-lietuvos-futbolo-atstovus-n618143

"Futbolo užkulisiuose – baisiau negu aikštėje"

Nežinia kur dingstantys pinigai, vadovo rinkimai, kuriems diriguoja banditai, smurtas prieš nepaklusniuosius. Visa tai – Lietuvos futbolo federacijos (LFF), kurios vadovą, su Daktarų gauja siejamą Julių Kvedarą ketvirtadienį vėl buvo bandoma pričiupti, kasdienybė.

Tai padaryti užsimojo ilgai miegojusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

https://www.lrt.lt/naujienos/sportas/10/122989/futbolo-uzkulisiuose-baisiau-negu-aiksteje

Nuo 2017 m. iki dabar LFF vadovauja Tomas Danilevičius, jo viceprezidentu buvo septynis kartus teistas Arūnas Pukelis (Švinius).

Šiuo metu LFF vykdomajame komitete yra du ne tik teisti, bet ir realiai kalėjime sėdėję žmonės.

A.Pukelis ekspertų vertinamas kaip įtakingiausias Lietuvos futbole asmuo, save įtaką lenkiantis prezidentą T.Danilevičių. Tai parodo ir ši Delfi atlikta ekspertų apklausa

https://www.delfi.lt/apps/itakingiausieji2019/sportas/balsas

Dėl to sutaria dauguma sporto komentatorių, apžvalgininku ir žurnalistų. "Futbolo padangė toliau temsta: A.Pukelis įšventintas LFF viceprezidentu"

Federacijos koridoriuose A.Pukelio įtaka pradėjo augti nuo pat tos akimirkos, kai jis 2015-ųjų lapkritį buvo išrinktas Tauragės apskrities futbolo federacijos prezidentu ir gavo vietą Vykdomajame komitete.

Labai greitai jis pradėjo vadovauti paties iniciatyva įkurtam LFF ekonomikos komitetui. Jo iniciatyva LFF buvo inicijuotos didelės permainos.

Iš generalinio direktoriaus pareigų buvo „išstumtas“ Nerijus Dunauskas, o jo vietą užėmė Edgaras Stankevičius. Įdomu tai, kad A.Pukelio kandidatūrą konferencijai pateikė LFF prezidentas Tomas Danilevičius, kuris yra įtaką praradusio N.Dunausko svainis.

Skaitykite daugiau:

https://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/futbolo-padange-toliau-temsta-a-pukelis-isventintas-lff-viceprezidentu-24-1137954?copied

Būtent A.Pukelis, o ne LFF prezidentas T.Danilevičius buvo nuo fuderacijos deleguoti į LTOK "Prieštaringos reputacijos A. Pukelis-Švinius veržiasi ir į LTOK Vykdomąjį komitetą"

„Manyčiau, kad tokių asmenų tokiose organizacijoje neturėtų būti.

Kitas klausimas – kas jį parinko kandidatu. O parinko LFF.

Žinoma, jokie teisės aktai nepažeisti. Juolab kad žmogus nėra nuteistas. Tačiau žinant kai kurias istorijas suprantama, kad asmuo su tokia reputacija nepuoštų Vykdomojo komiteto“, – teigė Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko pavaduotojas.

Anot V.Aleknos, kyla klausimas, ar pati LFF nenukentėjo išrinkdama A.Pukelį viceprezidentu: „Manau, kad dėl to LFF tik sudėtingiau bendrauti su rėmėjais ir valdžios institucijomis.“

Skaitykite daugiau:

https://www.lrytas.lt/sportas/startai/2020/10/08/news/po-skandalu-futbole-i-ltok-susiruoses-a-pukelis-reputacija-zurnalistu-isgalvota-savoka--16613303/

Na ir svarbiausia, LFF yra asociacija, kurioje visų Lietuvos futbolo mylėtojų pinigai.

Tai ne Šviniaus, ne Danilevičiaus lėšos, jų panaudojimo skaidrumas, LFF reputacija, ryšiai su kriminalu yra mūsų visų, visos valstybės klausimas.

LFF buvo ir yra aiškiai su kriminalu susijusi struktūra, kurioje didžiausią įtaką šiuo metu turi ne kartą teistas vienas žinomiausių Lietuvos nusikaltėlių.

Dar daugiau, LFF Etikos komitete iš penkių narių yra 3 buvę Šviniaus advokatai ir šis komitetas jau susidorojo su vieninteliu atvirai Šviniui oponavusiu LFF Vykdomojo komiteto nariu, Vilniaus futbolo federacijos vadovu Pauliumi Malžinsku.

Po eilinio suspendavimo jis buvo priverstas palikti visas pareigas. Aš turiu teisę apie LFF viešai sakyti, ką tik noriu.

Tai susitepusi, itin prastos reputacijos organizacija, kuri daro viską, kad persekiotų apie tai nebijančius kalbėti.

Ji tai daro viešais, mūsų visų pinigais.

Ką pakeis teismas? Tik tai, kad turiu kur kas mažiau laiko per šventes pabūti su šeima, stoja kiti darbai. Toks ir tikslas. LFF pralaimės arba teks perrašinėti dešimtis tūkstančių straipsnių internete.

Ir Švinius, ir Danilevičius žaidžia didžiausią žaidimą savo gyvenime - jie tikisi priversti mus visus bijoti ir perrašinėja istoriją. Lietuvos futbolo, kriminalinio pasaulio ir asmeninę.

Tai beviltiškos pastangos, kurios baigsis dar didesne gėda, nei dabar.

Kas atsitinka, kai išsišūdinęs kelnes tu ne jas plauti eini, nesidedi naujų, o imi grasinti ir stumdyti kiekvieną, kuris tau apie tai užsimena.

15min.lt koliažas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder