Sportas mažiau svarbus nei LGBT pageidavimai?

Nuo griežtų karantino ribojimų pavargę sporto klubai ieško vis originalesnių būdų patraukti valdžios dėmesį ir priminti, kad sveikatingumas vis dar yra svarbus. Šiandien sporto klubas „Kangoo Club" paskelbė vaizdo rašą, kuriame pagal dainą „Kas nešokinės", su šuoliavimo batais nusifilmavo ir Seimo narys Petras Gražulis.

Panašu, kad P.Gražulis užtikrino vaizdo įrašo populiarumą - juo žaibiškai ėmė dalytis internautai. O policija žada tikrinti, ar nebuvo pažeisti karantino reikalavimai.

Paskelbę vaizdo klipą, „Kangoo Club" atstovai paviešino savo poziciją dėl šiuo metu paskelbtų karantino ribojimų. Jie klausia, ar dabar sportas ir sveikatingumas mažiau svarbus, nei LGBT pageidavimai?

„Nebegalime kentėti ir laukti, kol valdžioje sėdintys aukščiausieji supras, kad sporto ir sveikatingumo sektoriaus teikiamos paslaugos nėra „šiaip sau" vykdomos pramogos. Tai būtinos paslaugos, kai gyventojai turi galimybių fiziškai stiprėti ir gerinti psichologinę būklę.

Esame pasipiktinę vykstančiais procesais Seime - registruojamais projektais, kai šiuo metu dėmesys sutelkiamas į kišimąsi dėl vaikų auklėjimo taip, kaip jį supranta homoseksualai, kitaminčių persekiojimą, griežtus draudimus reikšti savo nuomonę, narkotinių medžiagų legalizavimą ar net svarstymus, kaip suteikti leidimą keisti vaikų lytis. Ar tai normalu?" - klausia klubo atstovai, nepamiršdami pridėti, kad Seimo narys P.Gražulis palaiko sporto ir sveikatingumo sektorių.

Pasak jų, stebint Vyriausybės skelbiamas naujienas, vis laukiama informacijos apie sporto ir sveikatingumo sektoriaus veiklų organizavimą viduje:

„Gaila, kad Vyriausybė tyčiojasi iš šio sektoriaus net neleisdama įkvėpti oro gurkšnio ir gauti nors minimalų uždarbį. Po kurio laiko leista sporto užsiėmimus organizuoti lauke, tačiau, kaip tai padaryti, kai sudėtinga organizuoti grupines treniruotes tokiu permainingu ir dar rankas stingdančiu oru.

Šiandien sporto ir sveikatingumo sektorius, negalėdamas veikti nuo 2020 m. lapkričio 7 d. (net 6 mėnesius), svyruoja ant bankroto ribos - uždaromi sporto klubai, atleidžiami sporto ir sveikatingumo treneriai.

Pagalbos paketas sporto sektoriui kelia juoką - jo nėra arba net nepakanka patalpų nuomos išlaidoms padengti. Ką daryti?

Šiandien jaučiamės taip, lyg valdžiai būtų kur kas svarbiau įtvirtinti nutarimus dėl tradicinės šeimos sampratos pakeitimo, sunkiai protu suvokiamų lyčių keitimo klausimų ir kitų keistų sprendimų, nei užtikrinti sporto ir sveikatingumo paslaugų prieinamumą."

Pranešime pastebima, kad sporto sektorius yra vienas labiausiai nukentėjusių veiklų.

Tačiau fizinio aktyvumo svarba žmonių sveikatai vis dar nuvertinama. „Šiandieninėmis gyvenimo sąlygomis, kai nuotolinis darbo įvedimas tampa normaliu gyvenimo ritmu, kai aktyviam fiziniam judėjimui organizuoti nėra tinkamų galimybių, klausiame: kaip mūsų visuomenė jausis po kurio laiko?

Psichologinės problemos, sveikatos sutrikimai - netolima mūsų ateitis. Norime bent tokiomis priemonėmis, tokiu vaizdo įrašu atkreipti valdžios dėmesį sporto ir sveikatingumo veiklų ribojimo klausimais.

Kiek ilgai teks laukti mums ir žmonėms, norintiems sugrįžti į sporto užsiėmimus ir sustiprinti fizinę bei psichologinę sveikatą?" - svarsto sporto klubo atstovai.

Panašu, kad reklama tapusi protesto akcija pavyko, nes vaizdo klipas internete pasklido žaibiškai. Tiesa, ne visi internautai žavėjosi juo, kai kurie piktinosi, keldami klausimą, ar toks elgesys tinkamas Seimo nariui.

Tiesa, nors prieš vaizdo įrašą rodomas pranešimas, kad silpnų nervų žmonėms jo žiūrėti nerekomenduojama ir kad vaizdo klipe vartojama necenzūruota kalba, Seimo etikos ir procedūrų komisija planuoja įvykį aptarti artimiausiame posėdyje, o Klaipėdos policijos pareigūnai ketina aiškintis, ar filmuojant vaizdo klipą, nebuvo pažeisti karantino reikalavimai.

Policijai kilo įtarimų ne tik dėl to, kad filmavime galėjo dalyvauti daugiau kaip dviejų namų ūkio gyventojai, bet ir ar šio įvykio nereikėtų traktuoti kaip renginio, kurie šiuo metu yra draudžiami.

 

Sidebar placeholder