Angelo sparnai: Hablo kosminis teleskopas užfiksavo dvi galaktikas susidūrimo viduryje

Hablo kosminiu teleskopu VV689 buvo nufotografuotos dvi susiliejančios galaktikos, kurios pavadintos „Angelo Sparnai“. Kaip rašoma observatorijos tinklalapyje, vaizdas darytas naudojant pažangiąją kamerą (ACS).

Astronomai pažymi, kad, skirtingai nuo atsitiktinių galaktikų, kurios susiduria tik žiūrint iš Žemės, vizualiai, šios dvi galaktikos VV689 yra susidūrusios.

Dėl šios galaktikos sąveikos VV689 sistema tapo beveik visiškai simetriška, o dabar jie atrodo kaip didžiuliai galaktikos sparnai. Pažymima, kad VV689 sistema yra Liūto žvaigždyne.

Archyvų nuotr.

Hablo teleskopas ir toliau atlieka kosmoso tyrinėjimus / nuotrauka ua.depositphotos.com

Hablo teleskopas

Hablo teleskopą į orbitą 1990 m. balandžio 24 d. iškėlė erdvėlaivio „Discovery“ įgula ir nuo to laiko jis perdavė į Žemę milijonus unikalių vaizdų, labai praplėtusių mokslininkų supratimą apie Visatos sandarą ir kilmę.

Daugiau nei ketvirtį amžiaus prietaisas atliko 1,2 milijono tikslinių 38 000 kosminių objektų stebėjimų, kurių pagrindu buvo parengta apie 13 000 mokslinių darbų. Pasak ekspertų, „dėl to jis yra vienas veiksmingiausių mokslo instrumentų istorijoje“.

Hablo teleskopo pakeitimas

Hablas skrieja orbitoje 31 metus ir vis labiau dėvisi.

Todėl jį turėtų pakeisti James Webb teleskopas (JWST), kuris į kosmosą buvo paleistas 2021 metų gruodžio 25 dieną. Teleskopas buvo pradėtas statyti prieš 25 metus ir jam išleista 10 milijardų dolerių.

„James Webb“ tarnaus nuo penkerių iki dešimties metų. 

JWST yra labai didelis veidrodis, kurio skersmuo yra 6,5 ​​metro. Palyginimui, Hablas turi tik 2,4 metro.

Archyvų nuotr.

Parengta pagal unian.net

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder