"Anonymous" įsilaužėliai paskelbė į Ukrainą siunčiamų Rusijos šauktinių sąrašus

"Anonymous" įsilaužėliai paskelbė į Ukrainą siunčiamų Rusijos šauktinių sąrašus

Grupės "Anonymous" programišiai teigė įsilaužę į Rusijos gynybos ministerijos interneto svetainę ir internete paskelbę duomenų bazę, kurioje nurodyti vyrų, kurie pirmiausia turi būti iš dalies mobilizuoti, vardai, pavardės ir adresai, - paskelbė focus.ua.

Sąrašai pasirodė įsilaužėlių grupės "Twitter" puslapyje.

Tai susiję su 305 925 rusų, kuriuos atitinkama ministerija siųs į karą Ukrainoje per pirmąją mobilizacijos bangą, pasų duomenimis.

Kurie Rusijos Federacijos regionai bus pašaukti į karą Ukrainoje?

Kaip matyti iš paskelbtų sąrašų, Rusijos Federacija karui su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis planuoja mobilizuoti vyrus iš Maskvos, Sankt Peterburgo, Leningrado, Nižnij Novgorodo ir Amūro sričių, Stavropolio ir Krasnodaro kraštų, Kemerovo srities ir Kabardos-Balkarijos respublikos.

Rusijos reakcija į "Anonymous" nutekintus šauktinių sąrašus

Rusijos gynybos ministerija jau sureagavo į paskelbtus sąrašus su rusų, kurie, programišių teigimu, gali būti mobilizuoti, asmens duomenimis.

Atitinkamos ministerijos spaudos tarnyba savo versiją paskelbė oficialiame "Telegram" kanale.

Agresorės valstybės gynybos ministerija tvirtina, kad paskelbti sąrašai yra suklastoti. Teigiama, kad įsilaužėliai juos "suklijavo" iš keleto kitų sąrašų, kurie anksčiau buvo viešai prieinami internete.

Rusijos vidaus reikalų ministerija taip pat mano, kad už sąrašų paskelbimo stovi vadinamasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų informacijos ir psichologinių operacijų centras.

Būtent Informacijos ir psichologinių operacijų centro programišiai "nutekino" sąrašą, sudarytą remiantis "Yandex". 

Anksčiau Ukrainos programišiai iš Ukrainos kibernetinio aljanso paskelbė archyvą su 500 suskaitmenintų kalinių laiškų.

Spauda rašė apie girtus rusus, siunčiamus į karą Ukrainoje ir keliančius muštynes.

Būsimieji kariai pradeda vartoti alkoholį dar prieš gaudami šaukimą, kai kurie iš jų nesugeba sėsti į transportą ir nuvažiuoti į surinkimo punktą.

Susitelkę žmonės mušasi gatvėse, lėktuvuose ir autobusuose.

Organizatorių nuotr.

Gynybos ministerijos atsiųstų rusų, kurie per pirmąją mobilizacijos bangą buvo išsiųsti kariauti į Ukrainą, vardinis sąrašas

Sidebar placeholder