Apklausa: beveik kas antras rusas po mobilizacijos paskelbimo jautė „siaubą“

Beveik kas antras rusas, anot apklausos, su baime ir išgąsčiu reagavo į prezidento Vladimiro Putino nurodymą skelbti dalinę mobilizaciją.

Iš viso 47 proc. respondentų prisipažino, kad po V. Putino kalbos prieš daugiau nei savaitę jautė „baimę ir siaubą“. 23 proc. tuo tarpu pareiškė, kad „didžiuojasi Rusija“. Apklausą atliko nepriklausomas „Levada“ nuomonės tyrimo institutas.

„Levada“ instituto tyrimus vertina ir Vakarų ekspertai – nes jie palyginti autentiški ir atliekami pagal pripažintus socialinių mokslų principus.

Apklausa taip pat parodė, kad dalis tų, kurie remia vasario pabaigoje Rusijos pradėtą karą prieš Ukrainą, sumažėjo iki 72 proc. Tai iki šiol žemiausias rodiklis. Netrukus po invazijos pradžios jis siekė 80 proc.

Tačiau „Levada“ sociologai jau tada atkreipė dėmesį į tai, kad daug rusų ne su entuziazmu, o su baime žvelgia į „karine specialiąja operacija“ vadinamus mūšius.

Ekspertai taip pat pažymi, kad žmonės Rusijoje, baimindamiesi represijų, ir anoniminėse apklausose galimai ne visad sąžiningai reiškia savo nuomonę.

V. Putino pareiškimas, kad ateinančiomis savaitėmis ir mėnesiais į frontą Ukrainoje bus nusiųsta 300 000 rezervistų, praėjusiomis dienomis Rusijoje sukėlė didžiausius protestus nuo karo pradžios ir didžiausią pabėgėlių bangą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder